Постанова № 18391192, 08.04.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2011
Номер справи
2а-4081/10/0770
Номер документу
18391192
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 2а-4081/10/0770

рядок статзвіту 6.14

код - 08

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,

з участю секретаря судового засідання - Семаль Т.М.,

за участю сторін:

представника позивача Скочиляс Г.М.,

представника відповідача Бондар Л.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Ужгородського міського центру зайнятості до кредитної спілки «Мрія»про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 08 квітня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 12 квітня 2011 року.

Позивач Ужгородський міський центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до кредитної спілки "Мрія", якою просить: стягнути на користь Ужгородського міського центру зайнятості з кредитної спілки "Мрія" 7566,15 грн. штрафу.

Позовні вимоги мотивовані наступним. 16 грудня 2009 року було звільнено, у зв'язку із скороченням штату та ліквідацією Світловодського структурного підрозділу Кредитної спілки «Мрія», ОСОБА_3 згідно Наказу № 228/к від 30 листопада 2009 року про звільнення ОСОБА_3 за п.1 ст.40 КЗпП України.

Відповідач був зобов'язаний подати Ужгородському міському центру зайнятості не пізніше ніж за два місяці до вивільнення громадянки ОСОБА_3 «Звіт про вивільнення працівників»(форма №4 -ПН план), а після звільнення в десятиденний строк «Звіт про вивільнення працівників»(форма №4 - ПН факт).

Проте звіти по даній особі не були подані до Ужгородського міського центру зайнятості.

Порушення Закону України «Про зайнятість населення»підтверджується актом № 3 від 02 серпня 2010 року. В даному акті Відповідачу було запропоновано сплатити 7566,15грн. (сім тисяч п'ятсот шістдесять шість грн. 15 коп.) штрафу, які відповідач зобов'язаний був добровільно сплатити в 10-ти денний строк. Проте у 10-ти денний строк штраф не був сплачений, а тому позивач просить позовні вимоги задовольнити.

Відповідач - кредитна спілка "Мрія" надала суду свої заперечення проти позову, в яких зазначає, що 16 грудня 2009 року було звільнено працівника Світловодського структурного підрозділу КС „Мрія", ОСОБА_3 згідно Наказу №228/К від 30 листопада 2009 року за п.1 ст.40 КЗпП України (у зв"язку з скороченням штату та ліквідацією Світловодського структурного підрозділу), попередньо вручивши попереджувального листа від 16 жовтня 2009 року, вих.№ 1009 для ознайомлення та погодження, про що свідчить особистий підпис працівника, одночасно КС „Мрія" відповідно до ст..49-2 КЗпП України поставила до відома державну службу зайнятості про наступне вивільнення працівника, а саме ОСОБА_3.

Перевіривши звітність за вказаний період, що надавалася до Ужгородського МЦЗ про вивільнення працівників, встановлено, що копії звітів форми №4-ПН- план та форми №4- ПН- факт про звільнення ОСОБА_3 є в наявності, оригінали, яких в письмовій формі були направлені поштою (простим листом) до Ужгородського міського центру зайнятості (вихідний №993 від 07 жовтня 2009 р. та №1270 від 22 грудня 2009 .р відповідно.

Сам факт ненадання звітів до УМЦЗ не відповідає об'єктивній дійсності, та факт порушення п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення», зафіксований в акті перевірки УМЦЗ від 02 серпня 2010 р. є безпідставним, необгрунтованим, штрафні санкції застосовані в порядку порушеної норми п.5 ст.20 Закону України „Про зайнятість населення" не підлягають стягненню.

Більше того, Акт проведеної перевірки Ужгородського МЦЗ від 02 серпня 2010 року підписаний та наданий для ознайомлення через вхідну кореспонденцію КС „Мрія", складений з порушенням вимог чинного законодавства, а саме: акт перевірки від 02 серпня 2010 р. складений в присутності не повноважених осіб КС „Мрія" та оформлений неналежним чином; у разі відсутності документів, що підтверджують факт порушення, до акту не додано пояснення посадових осіб або інших працівників з приводу такого порушення, якщо вони мали б місце.

Доручення на право проведення перевірки зареєстровано в журналі вхідної кореспонденції КС «Мрія» 02 серпня 2010 року та того ж дня , без відома уповноваженої особи, а саме керівника - голови правління, посадові особи Ужгородського міського центру зайнятості склали акт №3 про виявлені порушення.

Зважаючи на вищевикладене, КС «Мрія» вважає позовні вимоги позивача про стягнення штрафу на користь Ужгородського міського центру зайнятості в розмірі 7566,15 гривень є необгрунтованими, безпідставними та не підлягають задоволенню.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила задовольнити з підстав зазначених у позовній заяві.

У судовому засіданні представник відповідача заперечила проти позову з мотивів зазначених у запереченні проти позовної заяви.

Заслухавши представників сторін, розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов із наведених у ньому мотивів обгрунтований і його слід задовольнити з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що Кредитну спілку "Мрія" 04 червня 2004 року зареєстровано Виконавчим комітетом Ужгородської міської ради Закарпатської області, про що видано Свідоцтво Серії А00 №384745 про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 11).

Згідно Довідки № 1028/07 з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, місцезнаходженням кредитної спілки "Мрія" є 88000, м. Ужгород, вулиця Набережна Незалежності, будинок 21, підїзд 6, офіс 2, ідентифікаційний код 22089934 (а.с. 10).

Згідно звітності кредитної спілки "Мрія" № 993 від 07 жовтня 2009 року, кредитна спілка "Мрія" виготовила звіт про позапланове вивільнення працівників за станом на 16 жовтня 2009 року, де зазначила на зворотньому боці форми № 4-ПН(факт) «Звіт про фактичне вивільнення працівників»ОСОБА_3 (а.с. 27).

Згідно попередження № 1009 від 16 жовтня 2009 року кредитної спілки "Мрія", ОСОБА_3 попереджено про звільнення із займаної посади (а.с. 29).

Згідно звітності кредитної спілки "Мрія" № 1270 від 22 грудня 2009 року, кредитна спілка "Мрія" виготовила звіт про позапланове вивільнення працівників за станом на 16 грудня 2009 року, де зазначила на зворотньому боці форми № 4-ПН(факт) «Звіт про фактичне вивільнення працівників»ОСОБА_3 (а.с. 28).

Згідно Наказу № 228/к від 30 листопада 2009 року Про виконання наказу № 261 від 30 листопада 2009 року, звільнено ОСОБА_3, з 16 грудня 2009 року в звязку з ліквідацією структурного підрозділу, із виплатою вихідної допомоги в розмірі середньомісячного заробітку відповідно до ст. 44 КЗпП України (а.с.6).

Згідно довідки про доходи № 891 від 02 серпня 2010 року виданої кредитною спілкою «Мрія», Коровякова Юлія Григорівна протягом листопада 2008 року листопада 2009 року отримала 7566,15 грн. (а.с. 7).

Згідно акту № 3 від 02 серпня 2010 року Про порушення п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», Ужгородським міським центром зайнятості за порушення вимог п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»накладено на кредитну спілку «Мрія»штраф у розмірі річної заробітної плати 7566, 15 грн. який зобовязано сплатити в 10-ти денний строк (а.с.а.с. 8-9).

Згідно абз. 1 ч. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»№ 803 від 1 березня 1991 року, при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

Згідно абз. 2 ч. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»№ 803 від 1 березня 1991 року, у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Відповідач не надав суду доказів про надіслання Ужгородському міському центру зайнятості повідомлення про вивільнення працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації не пізніш як за два місяці в письмовій формі, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення не направлено списки фактично вивільнених працівників.

Враховуючи обставини встановлені у судовому засіданні, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства, і, зважаючи на це, такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 17, 160, 161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Ужгородського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до кредитної спілки «Мрія»про стягнення коштів - задовольнити.

Стягнути з кредитної спілки «Мрія»(88 000, м. Ужгород, наб. Незалежності, 21 п. 6, офіс 2, Код 22089934, р/р 260061063, КБ Райффайзен Банк Аваль м. Ужгород, МФО 312345; р/р 26503301200661, КБ Промінвестбанк м. Ужгород, МФО 312163) на користь Ужгородського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (88018, м. Ужгород, вул. Новака, 45, р/р 37171974900002, МФО 812016) суму штрафу у розмірі 7566 (сім тисяч п'ятсот шістдесят шість) гривнень15 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

.

ГоловуючийІванчулинець Д.В.