Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 вересня 2011 р. справа № 2а/0570/11146/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11 год. 27 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Зекунова Е. В.
при секретаріКовальському А.В.
за участю
прокуроране зявився,
представника позивачаКузьміна М.В.
відповідача не зявився,
представника третьої особине зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Прокурора Микитівського району м. Горлівки в інтересах держави в особі Горлівської обєднаної державної податкової інспекції до ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів за податковим боргом з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 32308,66 гривень, третя особа Державна податкова інспекція в Куйбишевському районі м. Донецька,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Микитівського району м. Горлівки в інтересах держави в особі Горлівської обєднаної державної податкової інспекції заявив позов до ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів за податковим боргом з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 32308,66 гривень, третя особа Державна податкова інспекція в Куйбишевському районі м. Донецька.
В обґрунтування вимог позивач зазначив, що в наслідок несплати відповідачем суми узгодженого податкового зобовязання по податку з доходів фізичних осіб ОСОБА_2 має заборгованість перед бюджетом у розмірі 32308,66 гривень.
Представник позивача в судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог, надавши пояснення аналогічні викладеним у позові.
Прокурор, відповідач та представник третьої особи в судове засідання не прибули, про час та місце розгляду справи були повідомлені відповідним чином. Про причини неявки суд не повідомили.
Згідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі повторного неприбуття відповідача - який не є суб'єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Пунктом 2 ст.121 Конституції України на органи прокуратури покладено обовязок представництва інтересів держави в суді.
За змістом ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру» прокуратурою здійснюється представництво інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою. Прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України «Про прокуратуру» при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб.
Згідно ч. 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Позивач Горлівська обєднана державна податкова інспекція є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні”.
Так, відповідно до ст. 2 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІ «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Відповідач ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, до 04.05.2011 року здійснював приватну нотаріальну діяльність по Донецькому міському нотаріальному округу.
Взятий на облік в Горлівській ОДПІ з 22.02.2010 року за №8752, відповідно до довідки №8752/П від 22.02.2011 року та повідомлення про взяття на облік платника податків у звязку зі зміною місцезнаходження (місця проживання). ОСОБА_2 до 22.02.2011 року перебував на обліку у ДПІ в Куйбишевському районі м. Донецька та на момент зняття з обліку мав податкову заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб в розмірі 32308,66 гривень.
Указана заборгованість виникла у звязку із донарахуванням ДПІ в Куйбишевському районі м. Донецька ОСОБА_2 суми податку з доходів фізичних осіб в сумі 45946,95 гривень, відповідно до поданої декларації за 2009 рік та податкового повідомлення-рішення №0002261741/0 від 31.03.2010 року, винесеного на підставі акту перевірки №0002261741/0 від 31.03.2010 року.
Статтею 67 Конституції України встановлено обов'язок кожного сплачувати податки та збори в порядку та розмірах, встановлених законом.
Згідно пунктів 2,3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» а з 01.01.2011 року п.п.16.1.3,16.1.4 ст.16 Податкового Кодексу України до обов'язків платників податків відносять:
- подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);
- сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
В розумінні п. 1.9 ст. 1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі Закон 889), який діяв на момент виникнення правовідносин між сторонами, незалежна професійна діяльність - діяльність, що полягає в участі фізичних осіб у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, так само як діяльності лікарів (у тому числі стоматологів, зубних техніків), адвокатів, приватних нотаріусів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів та помічників зазначених осіб або осіб, зайнятих релігійною (місіонерською) діяльністю, іншій подібній діяльності, за умови якщо такі особи не є найманими працівниками чи суб'єктами підприємницької діяльності, які згідно з абзацом другим пункту 1.8 цієї статті прирівнюються до найманої особи.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі Закон 889) обєктом оподаткування згідно з цим Законом є загальний місячний оподатковуваний дохід.
Відповідно до п. 7.1 статті 7 Закону 889 ставка податку становить 15 відсотків від об'єкта оподаткування, крім випадків, визначених у пунктах 7.2 - 7.4 цієї статті.
У відповідності до п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення заборгованості платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а вразі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Судом встановлено, що відповідачем сума податкового боргу станом на дату розгляду справи до бюджету не сплачена, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків ОСОБА_2, а, отже, є податковим боргом.
З урахуванням зазначеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги податкового органу обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора Микитівського району м. Горлівки в інтересах держави в особі Горлівської обєднаної державної податкової інспекції до ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів за податковим боргом з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 32308,66 гривень, третя особа Державна податкова інспекція в Куйбишевському районі м. Донецька - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість з податку з доходів фізичних осіб в розмірі 32308 (тридцять дві тисячі триста вісім) гривень 66 копійки на р/р №33215801700020 код платежу 11010200, отримувач: місцевий бюджет Микитівського району м. Горлівки, банк отримувач ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ34686448.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 21 вересня 2011 року у присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі виготовлена 26 вересня 2011 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя Зекунов Е. В.