Постанова № 18344363, 25.08.2011, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.08.2011
Номер справи
2а-1870/500/11
Номер документу
18344363
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 серпня 2011 р. Справа № 2а-1870/500/11

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шевченко І.Г.

за участю секретаря судового засідання - Вольської А.Г.,

представника позивача- Шеханіна М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом управління у справах захисту прав споживачів у Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості ,-

В С Т А Н О В И В:

Управління у справах захисту прав споживачів у Сумській області (далі - позивач) звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач, ФОП ОСОБА_1.), в якому просило стягнути штраф за порушення законодавства про рекламу застосованого на підставі рішення від 10.12.2010 року за № 000003 в загальному розмірі 1700,00 грн. Свої вимоги мотивує тим, що при здійсненні контролю за дотриманням порядку розповсюдження реклами та вимог до її змісту на території м. Суми 15.01.2010 року було встановлено, що на фасаді магазину «Жасмін» по вул. Соборна, 32, розміщено рекламу про розпродаж, знижку цін на продукцію без зазначення дати початку та закінчення розпродажу, знижки цін на продукцію. Відповідачу за місцем проживання направлялись вимога про надання інформації про вартість вказаної реклами, а також інформація про розгляд справи про порушення законодавства про рекламу. У звязку з ненаданням інформації щодо вартості розповсюдженої реклами на відповідача було накладено штраф у розмірі 1700, 00грн, який в добровільному порядку залишається не сплачений, а тому позивач просить стягнути штраф у судовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги з підстав, викладених вище, підтримав у повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання, повторно не зявилась, повістка про виклик в судове засідання була надіслана за останнім відомим місцем реєстрації відповідача (а.с.37,76-79), та зважаючи на норми ст. ст. 35, 40 КАС України вважається врученою.

Заслухавши повноважного представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про рекламу» контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснює у межах своїх повноважень, зокрема, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів - щодо захисту прав споживачів реклами.

Згідно ч. 5 ст. 8 Закону України «Про рекламу» реклама про знижку цін на продукцію, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, розпродаж, а також про співвідношення розміру знижки до попередньої ціни реалізації товару.

В судовому засіданні встановлено, при здійсненні позивачем контролю за дотриманням порядку розповсюдження реклами та вимог до її змісту на території м. Суми 15.01.2010 року було встановлено порушення відповідачем вказаних вище норм ст. 8 Закону України «Про рекламу», а саме: на фасаді магазину «Жасмін» по вул. Соборна, 32, було виявлено факт розміщення реклами про розпродаж, знижку цін на продукцію: «Розпродаж квітів за зниженими цінами. Знижки 5-50%», без зазначення дати початку та закінчення розпродажу, знижки цін на продукцію».

Відповідно ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу» на вимогу органів державної влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні чи письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.

Відповідно до вказаної норми закону, листом №01-13/42 від 19.01.2010року управління у справах захисту прав споживачів у Сумській області повідомило керівника магазину "Жасмін" (м.Суми, вул. Соборна, 32) про зобовязання надати інформацію про вартість вказаної реклами (копії платіжних документів, договори, акти виконаних робіт та інше). Також повідомлено про те, що в управлінні буде розглядатися справа про порушення законодавства про рекламу стосовно розповсюдження реклами з недотриманням вимог щодо її змісту (а.с.12). Але на вказану вимогу у визначений строк ФОП ОСОБА_1 не була надана відповідь.

22.01.2010року службовими особами управління у справах захисту прав споживачів у Сумській області складений протокол про порушення законодавства про рекламу №000003 (а.с.8).

На підставі вказаного протоколу 03.02.2010року управлінням у справах захисту прав споживачів у Сумській області прийнято рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу відносно ФОП ОСОБА_1 (а.с.9).

03.02.2010року управлінням у справах захисту прав споживачів у Сумській області зобовязано ФОП ОСОБА_1 повторно надати інформацію про вартість вказаної реклами, встановивши термін до 10.02.2010року. Також повідомлено ФОП ОСОБА_1 щодо призначення на 10.02.2010р. о 09.00год розгляду справи про порушення законодавства про рекламу стосовно розповсюдження реклами з недотриманням вимог змісту реклами (а.с.9). Вказаний лист направлений поштою за місцем реєстрації ФОП ОСОБА_1 (АДРЕСА_1(а.с.15). На вказаний запит у встановлений термін відповідь не отримана.

10.02.2010року відбулося засідання стосовно справи про порушення законодавства про рекламу відносно магазину "Жасмін" (м. Суми, вул. Соборна, 32) фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1), про що складено протокол №000003 (а.с.10).

Згідно ч.4 ст. 27 Закону України «Про рекламу» спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі за поданням органів державної влади, зазначених у статті 26 цього Закону, або самостійно у випадках, передбачених цією статтею, крім тих, які віднесено виключно до компетенції Антимонопольного комітету України та які регулюються законодавством з питань авторського права та суміжних прав, накладають штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно ч.6 ст. 27 Закону України «Про рекламу» за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальним органам, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі матеріалів справи та протоколу засідання від 10.02.2010року управлінням у справах захисту прав споживачів у Сумській області 10.02.2010р. винесено рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу, яким за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами з порушенням, накладений на ФОП ОСОБА_1 штраф в розмірі 1700грн. та зобовязано відповідача у 10-денний термін з дня отримання рішення сплатити штраф (а.с.11).

Як встановлено в судовому засіданні, відповідач, отримавши вищевказане рішення про накладення на неї штрафу у розмірі 1700,00 грн., та не погодившись з ним, оскаржила його в Сумському окружному адміністративному суді. Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 26.05.2011 року у справі №2а-1870/2438/11 (а.с.67-68) в задоволенні позовних вимог ФОП ОСОБА_1 про визнання нечинним та скасування рішення від 10.02.2010 року №000003 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу відмовлено. Дана постанова не оскаржувалась та в розумінні ст. 254 КАС України набрала законної сили 26.07.2011 року. Згідно ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини. Відповідно до ст. 255 КАС України обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Враховуючи встановлені в судовому засіданні обставини справи та досліджені докази, з огляду на те, що відповідачем - ФОП ОСОБА_1, штраф за порушення законодавства про рекламу у розмірі 1700, 00грн, станом на момент розгляду справи в добровільному порядку не сплачений, доказів сплати суду не надано, суд, приходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення з ФОП ОСОБА_1 штрафу за порушення законодавства про рекламу у розмірі 1700,00 грн. є обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов управління у справах захисту прав споживачів у Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_1) на користь держави (р/р31119106700002, одержувач Держбюджет м. Суми, код одержувача 23636315, банк одержувача ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код платежу 21081100) заборгованість зі сплати штрафу, застосованого на підставі рішення №000003 від 10.02.2010р. у в розмірі 1700,00грн.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) І.Г. Шевченко

З оригіналом згідно

Суддя І.Г. Шевченко

Повний текст постанови складено 30.08.2011 року