Ухвала суду № 18343502, 22.09.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.09.2011
Номер справи
2а/1570/7391/2011
Номер документу
18343502
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а/1570/7391/2011

УХВАЛА

22 вересня 2011 року                                                                                           м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Тарасишина О.М., розглянувши матеріали адміністративного позову приватного підприємства «ТУРМАЛІН» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси про скасування актів, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов приватного підприємства «ТУРМАЛІН»до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси про скасування актів.

Щодо позовних вимог приватного підприємства «ТУРМАЛІН»суд зазначає наступне.

З тексту позовної заяви вбачається, що предметом судового оскарження фактично є положення (тези), викладені в акті від 18.04.2011 р. № 835/23-34/36553799/30 про неможливість проведення перевірки достовірності формування податкового кредиту та податкових зобов’язань позивача за період грудень 2010 року, січень, лютий 2011 року та довідці № 1983/23-34/36533799/59 від 05.08.2011 року про неможливість проведення перевірки достовірності формування податкового кредиту та податкових зобов’язань позивача за період березень, квітень, травень, червень 2011 року, які були складені відповідачем.

Зі змісту ст. 17 КАС України випливає, що предметом розгляду в адміністративній справі можуть бути лише такі рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, з якими пов'язується виникнення прав та обов'язків у інших осіб.

До правових актів індивідуальної дії, які можуть бути оскаржені в порядку адміністративного судочинства відносяться рішення суб'єкта владних повноважень, які поширюються на конкретних фізичних чи юридичних осіб і є актом одноразового застосування норм права, якими порушуються права, свободи та інтереси фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин.

В порядку адміністративного судочинства може бути оскаржене лише таке рішення, яке породжує безпосередньо права чи обов'язки для позивача.

При цьому, оскаржуваний акт та довідка не є рішеннями суб’єкта владних повноважень, не спричиняють виникнення будь-яких прав і обов’язків осіб чи суб’єктів владних повноважень, а отже, не породжує правовідносини, що можуть бути предметом спору. А відсутність правовідносин в свою чергу виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.

Загальне поняття акта та довідки визначено Порядком оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, який затверджений наказом ДПА України від 22.12.2010 №984 (зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 12 січня 2011року №34/18772), а саме:

результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень —довідка;

акт—службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби;

довідка—службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про невстановлення фактів порушень вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, платниками податків.

Таким чином, не можуть оспорюватися в адміністративному суді акти чи довідки документальних перевірок, дії службових осіб, вчинені у процесі чи за результатами перевірок тощо (написання висновків, тексту акта перевірки та ін.), оскільки ці акти та довідки не мають обов'язкового характеру.

В даному випадку, оскаржувані акт та довідка, не є правовими документами відповідальності. Однією ж з ознак рішень, діянь суб’єкта владних повноважень, які можуть бути оскаржені до суду є те, що вони безпосередньо породжують певні правові наслідки для суб’єктів відповідних правовідносин і носять обов’язковий характер. Оспорюваний акт та довідка не є актом індивідуальної дії (рішення, дія якого поширюється на конкретну особу), їх висновки не тягнуть за собою юридичних наслідків, а тому не можуть бути оскаржені в порядку адміністративного судочинства.

Згідно вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги те, що приватне підприємство «ТУРМАЛІН»звернулося до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси про скасування актів, суд вважає, що в відкритті провадження у порядку адміністративного судочинства позивачу необхідно відмовити та повернути позов відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, у зв’язку з тим, що зазначені правовідносини не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, суд вважає необхідним відмовити приватному підприємству «ТУРМАЛІН»у відкритті провадження в адміністративній справі.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 109 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом приватного підприємства «ТУРМАЛІН»до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси про скасування актів.

Позов з усіма доданими до нього матеріалами повернути позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу постановлено в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя                     О.М. Тарасишина