Постанова № 18339637, 19.09.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.09.2011
Номер справи
2а-5100/10/0870
Номер документу
18339637
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2011 року                               Справа № 2а-5100/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О., розглянувши у місті Запоріжжі у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовною заявою Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя

до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК «Економ Плюс», м. Запоріжжя

про стягнення штрафних санкцій у сумі 56 891грн. 35 коп.

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК «Економ Плюс», м. Запоріжжя про стягнення штрафних санкцій у сумі В позовній заяві позивач зазначив, що внаслідок проведення перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу Товариством з обмеженою відповідальністю «ТК «Економ Плюс» були прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 14.05.2010 р. № 0002292303/0, яким до платника податку нараховані штрафні санкції у сумі 1020 грн. 00 коп., від 14.05.2010 р. № 0002302303/0, яким до платника податку нараховані штрафні санкції у сумі 1360 грн. 00 коп., від 14.05.2010 р. № 0002312303/0, яким до платника податку нараховані штрафні санкції у сумі 1385 грн. 50 коп., від 14.05.2010 р. № 0002322303/0, яким до платника податку нараховані штрафні санкції у сумі 51862 грн. 60 коп., від 04.06.2010 р. № 0002572303/0, яким до платника податку нараховані штрафні санкції у сумі 158 грн. 50 коп., від 04.06.2010 р. № 0002562303/0, яким до платника податку нараховані штрафні санкції у сумі 85 грн. 00 коп., та від 25.05.2010 р. № 0002362303/0, яким до платника податку нараховані штрафні санкції у сумі 1105 грн. 00 коп., усього за результатами перевірок відповідачу нараховані штрафні санкції у сумі 56976 грн. 60 коп. Нараховані штрафні санкції у сумі 56976 грн. 35 коп. (з урахуванням наявної переплати) відповідачем не сплачені, у зв'язку з чим, позивач просить стягнути заборгованість з відповідача у судовому порядку.

Позивач у судове засідання не з’явився, подав заяву про зменшення позовних вимог і стягнення з відповідача заборгованості у сумі 56 891грн. 35 коп., у зв’язку з тим, що сума заборгованості була зменшена згідно Ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 19.05.2011 р. у справі № 2а-6437/10/0870 на суму 85 грн. 00 коп., та про розгляд справи без участі представника позивача. Позивач на задоволенні позову наполягає.

Відповідач у судове засідання двічі не з’явився. Про час, місця розгляду справи повідомлявся належним чином.

Відповідно до ч. 6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

В зв’язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ч. 4 ст. 41 КАС України не здійснюється, справа розглядається у письмовому провадженні.

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

28.04.2010 р. Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя проведена перевірка за дотриманням суб’єктом господарювання (магазину, що знаходиться за адресою м. Запоріжжя, вул. Комсомольська, 13) Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК «Економ Плюс», порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами перевірки складено акт № 0121/08/26/23/34268112 від 28.04.2010 р., яким встановлено порушення вимог п.п. 9, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п.1.2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п. 2 «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», п. 3 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку, п. 2, п. 6 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», а саме невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО, невиконання щоденного друку фіскального звітних чеків, порушення встановленого порядку обліку товарних запасів за місцем реалізації, відсутність щодо оприбуткування/видачі готівкових коштів згідно Z-звітів.

На підставі акту перевірки, Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операції в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і порушення норм регулювання обліку готівки від 14.05.2010 р. № 0002312303/0, яким застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 1385 грн. 50 коп., № 0002322303/0, яким застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 51862 грн. 60 коп.

Рішення отримані відповідачем 17 травня 2010 р. та у встановленому порядку не оскаржені.

28.04.2010 р. Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя проведена перевірка за дотриманням суб’єктом господарювання (магазину, що знаходиться за адресою м. Запоріжжя, вул. Грязнова, 10А) Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК «Економ Плюс», порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами перевірки складено акт № 0122/08/26/23/34268112 від 28.04.2010 р., яким встановлено порушення вимог п.п. 9, 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п.1.2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п. 2 «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», п. 3 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку, а саме: порушення встановленого порядку обліку товарних запасів за місцем реалізації, невиконання щоденного друку фіскального звітних чеків, не зберігання фіскальних звітних чеків.

На підставі акту перевірки, Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операції в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і порушення норм регулювання обліку готівки від 14.05.2010 р. № 0002302303/0, яким застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 1360 грн. 00 коп.

Рішення отримано представником відповідача та оскаржено у судовому порядку.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 17.09.2010 р. у справі № 2а-6439/10/0870 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК «Економ Плюс» до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя про визнання протиправним та скасування Рішення від 14.05.2010 р. № 0002302303/0 залишений без розгляду в зв’язку з повторною неявкою представника позивача у судове засідання.

Ухвала набрала законної сили 29.09.2010 р.

29.04.2010 р. Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя проведена перевірка за дотриманням суб’єктом господарювання (магазину, що знаходиться за адресою м. Запоріжжя, вул. Анголенка, б. 14а) Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК «Економ Плюс», порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами перевірки складено акт № 0124/08/26/34268112 від 29.04.2010 р., яким встановлено порушення вимог п.п. 9, 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п.1.2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п. 2 «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», п. 3 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку, а саме: невиконання щоденного друку фіскальних звітних чеків, не зберігання фіскальних звітних чеків, порушення встановленого порядку обліку товарних запасів за місцем реалізації.

На підставі акту перевірки, Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операції в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і порушення норм регулювання обліку готівки від 14.05.2010 р. № 0002292303/0, яким застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 1020 грн. 00 коп..

Рішення отримано представником відповідача та у встановленому порядку не оскаржено.

29.04.2010 р. Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя проведена перевірка за дотриманням суб’єктом господарювання (магазину, що знаходиться за адресою м. Запоріжжя, вул. 8- Березня, б. 58) Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК «Економ Плюс», порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами перевірки складено акт № 0129/08/26/34268112 від 11.05.2010 р., яким встановлено порушення вимог п.п. 6, 9, 11, 12 ст. 3, ст. 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», порушення встановленого порядку обліку товарних запасів за місцем реалізації, п.1.2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п. 2 «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», п. 3 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку а саме: порушення режиму попереднього програмування найменування товарів та обліку їх кількості, не забезпечення зберігання розрахункової книжки, невиконання щоденного друку фіскальнихо звітних чеків.

На підставі акту перевірки, Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операції в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і порушення норм регулювання обліку готівки від 25.05.2010 р. № 0002362303/0, яким застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 1105 грн. 00 коп.

Рішення отримано представником відповідача та оскаржено у судовому порядку.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду у справі № 2а-6437/10/0870 від 21.10.2010 р. Товариству з обмеженою відповідальністю «ТК «Економ Плюс» у задоволенні адміністративного позову до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя про визнання нечинним, протиправним та скасування Рішення від 25.05.2010 р. № 0002362303/0 в сумі 1105 грн. 00 коп. – відмовлено у повному обсязі.

Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 09.05.2011 р. апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК «Економ Плюс» задоволено частково.

Постанову Запорізького окружного адміністративного суду у справі № 2а-6437/10/0870 від 21.10.2010 р. скасовано в частині відмови у задоволенні позову щодо скасування Рішення від 25.05.2010 р. № 0002362303/0 в сумі 1105 грн. 00 коп. про застосування фінансових санкцій у розмірі 85 грн. 00 коп., та прийнята нова постанова в цій частині заявлених вимог.

Рішення Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя від 25.05.2010 р. № 0002362303/0 в частині застосування штрафних санкцій у розмірі 85 грн. 00 коп. визнано протиправним та скасованим.

Постанова Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набрала законної сили 19.05.2011 р.

26.05.2010 р. Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя проведена перевірка за дотриманням суб’єктом господарювання (магазину, що знаходиться за адресою м. Запоріжжя, вул. Авраменка, б. 4-б) Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК «Економ Плюс», порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами перевірки складено акт № 0140/08/26/23/34268112 від 26.05.2010 р., яким встановлено порушення вимог п.п. 11, 12, ст. 3, ст. 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», порушення п.1.2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п. 2 «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», п. 3 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку, а саме: порушення режиму попереднього програмування найменування товарів та обліку їх кількості, порушення встановленого порядку обліку товарних запасів за місцем реалізації.

На підставі акту перевірки, Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операції в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і порушення норм регулювання обліку готівки від 04.06.2010 р. № 0002562303/0, яким застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 85 грн. 00 коп.

Рішення отримано представником відповідача та у встановленому порядку не оскаржено.

26.05.2010 р. Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя проведена перевірка за дотриманням суб’єктом господарювання (магазину, що знаходиться за адресою м. Запоріжжя, вул. Цитрусова, б. 4) Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК «Економ Плюс», порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами перевірки складено акт № 0141/08/26/23/34268112 від 26.05.2010 р., яким встановлено порушення вимог п.п. 11, 12, 13 ст. 3, ст. 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п. 2 «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», п. 3 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку, а саме: порушення режиму попереднього програмування найменування товарів та обліку їх кількості, порушення встановленого порядку обліку товарних запасів за місцем реалізації.

На підставі акту перевірки, Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операції в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і порушення норм регулювання обліку готівки від 04.06.2010 р. № 0002572303/0, яким застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 158 грн. 50 коп.

Рішення отримано представником відповідача та у встановленому порядку не оскаржено.

Загальна сума нарахованих та несплачених відповідачем штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у справі № 2а-6437/10/0870) складає 56 891грн. 35 коп.

Відповідно до п. 6, 9, 11, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно до ст. 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.

Стаття 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну; у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Згідно до ст. 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідачем штрафні (фінансові) санкції не сплачені.

Відповідно до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов’язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб’єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що заявлені Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК «Економ Плюс» вимоги про стягнення 56 891грн. 35 коп. штрафних (фінансових) санкцій, обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України; п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»; п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»; п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України; ст.ст. 3, 6, 17, 21, 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК «Економ Плюс» (вул. Грязнова, 10-А, м. Запоріжжя, 69002, код ЄДРПОУ 34268112) на користь Державного бюджету Жовтневого району м. Запоріжжя (р/р 31112104700003, отримувач Державний бюджет Жовтневого району м. Запоріжжя, код платежу 21080900, банк отримувача ГУДКУ у Запорізькій області, ЄДРПОУ 34677124, МФО 813015) штрафні санкції у сумі 56891 грн. 35 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України –з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст. 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя                                                                       Л.О.Нестеренко