Справа № 3-1114/11
П О С Т А Н О В А
Іменем України
22 серпня 2011 року Криворізький районний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді Бондарчук Г. Д
при секретарі Ференц Я. З.,
з участю прокурора Філімонової О.В.,
розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з прокуратури Криворізького району Дніпропетровської області відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1
р.н., уродженця с.м.т. Олександрівка Олександрівського
району Кіровоградської області, українця, громадянина
України, з вищою освітою, одруженого, на утриманні
непрацездатних осіб не має, не судимого, до
адміністративної відповідальності не притягався,
працюючого спеціалістом-землевпорядником
Широківської сільської ради Криворізького району,
зареєстрованого та проживаючого за адресою:
Дніпропетровська область, Криворізький район, с. Новопілля,
АДРЕСА_1
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-4 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В:
20.04.1999 року ОСОБА_1 заснував в установленому законом порядку селянське (фермерське) господарство «Алла», яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код якого в Єдиному державному реєстрі підприємств, організацій і установ 30339742, основною метою якого є отримання прибутку та очолив його став головою.
ОСОБА_1 01.03.2007 р. призначений на посаду спеціаліста - землевпорядника Широківської сільської ради по виконанню функцій щодо ефективного регулювання земельних відносин та попередження порушень норм чинного земельного законодавства України на території відповідної ради, яка відноситься до 7 категорії 15 рангу посад органів місцевого самоврядування, згідно ст. 14 Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування” та в цей же день прийняв присягу посадової особи місцевого самоврядування, відповідно до ст. 11 зазначеного закону, яку підписав власним підписом і тим самим погодився зі спеціальними обмеженнями, які встановлені для посадовців відповідно до Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, а також Закону України “Про боротьбу з корупцією”, який діяв на той час (визначав правові та організаційні засади запобігання корупції, виявлення та припинення її проявів, поновлення законних прав та інтересів фізичних і юридичних осіб, усунення наслідків корупційних діянь), але зі складу засновків та органу правління СФГ «Алла», яке має на меті отримання прибутку, не вийшов.
Станом на 12 серпня 2011 року ОСОБА_1 будучи спеціалістом -землевпорядником Широківської сільської ради одночасно являється засновником СФГ «Алла» та входить до складу органу правління зазначеного підприємства, а саме є його головою (керівником).
ОСОБА_1 в період часу з 01.07.2011 р. по 16.08.2011 р. обіймаючи посаду спеціаліста-землевпорядника Широківської сільської ради, являючись посадовою особою місцевого самоврядування 7 категорії 14 рангу згідно ст. 14 Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування” тобто особою відповідно до ст. 4 ч. 1 п. 1 п.п. “В” Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» № 3206-VІ від 7 квітня 2011 року, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування та являючись одночасно засновником і головою СФГ «Алла», яке створене з метою отримання прибутку, порушив вимоги ст. 7 ч. 1 п. 2 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» стосовно встановлених законом обмежень щодо входження до складу органу правління підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав факт входження ним як посадовою особою органів місцевого самоврядування до складу органу правління підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку, вину у скоєнні корупційного правопорушення визнав повністю та пояснив суду, що він 20.04.1999 р. заснував в установленому законом порядку селянське (фермерське) господарство «Алла» та очолив його - став головою. Очолюване ним підприємство займається вирощуванням зернових, технічних та овочевих культур. 01.03.07 р. він був призначений на посаду спеціаліста-землевпорядника Широківської сільради, однак, зі складу засновків та органу правління СФГ «Алла», не вийшов і продовжував працювати на займаній посаді до 17 серпня 2011 р. Суду пояснив, що за період з 01.07.2011 р. по 15.08.2011 р. являючись спеціалістом-землевпорядником Широківської сільради та одночасно головою СФГ «Алла», прибутку не отримав.
Вина ОСОБА_1 також підтверджується: протоколом № 1 про адміністративне правопорушення від 16.08.2011 року; поясненнями ОСОБА_1, викладеними на окремому аркуші; інформацією Криворізької МДПІ № 6233/10/29-009 від 11.08.2011 р. відповідно якої ОСОБА_1 входить до складу органу правління СФГ «Алла», що має на меті одержання прибутку; витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 107904814 від 12.08.2011 р., яким підтверджується факт того, що ОСОБА_1 будучи посадовою особою місцевого самоврядування одночасно з цим являється засновником та керівником (головою, директором) СФГ «Алла»; статутом СФГ «Алла» з якого вбачається, що підприємство засноване ОСОБА_1 та створене з метою отримання прибутку; довідкою зі статистики № 7939 відповідно до якої головою (директором) СФГ «Алла» є ОСОБА_1, що підтверджує його входження до органу управління зазначеного підприємства; розпорядженням Широківського сільського голови № 16 від 01.03.07 р. відповідно якого ОСОБА_1 призначений на посаду спеціаліста-землевпорядника Широківської сільради, йому присвоєно 15 ранг 7 категорія посадової особи місцевого самоврядування та останній склав присягу в порядку ст. 11 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування»; посадовою інструкцією спеціаліста-землевпорядника Широківської сільради від 26.01.2007 року та іншими матеріалами справи.
Прокурор Філімонова О.В. обставини викладені в протоколі підтримала, зазначивши наявність в діях ОСОБА_1 ознак корупційних діянь і у визначенні міри покарання поклалася на розсуд суду в межах санкції ч. 2 ст. 172-4 КУпАП .
Суд заслухавши пояснення ОСОБА_1, прокурора Філімонової О.В., дослідивши матеріали справи прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-4 КУпАП, а саме порушення особою встановлених законом обмежень щодо входження до складу органу правління підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді товариства (спостережній раді), ревізійній комісії господарського товариства).
Суд вважає встановленим, що ОСОБА_1 являється службовою особою визначеною у підпункті В пункту 1 частини 1 ст. 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", а саме посадовою особою місцевого самоврядування і тому згідно ст. 21 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинене корупційне правопорушення.
Враховуючи викладене суд вважає встановленим, що ОСОБА_1, перебуваючи на посаді спеціаліста-землевпорядника Широківської сільради, являвся посадовою особою органів місцевого самоврядування та діючи умисно, всупереч ст. 7 ч. 1 п. 2 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" допустив порушення стосовно встановлених законом обмежень щодо входження до складу органу правління підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку, скоїв адміністративне правопорушення передбачене ст. 172-4 ч. 2 КУпАП.
При визначенні адміністративного стягнення суд враховує конкретні обставини по справі, ступінь суспільної небезпеки правопорушення, а також характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, його майновий стан.
Обставиною, що помякшує відповідальність судом враховано, що згідно довідки ОСОБА_1 за період часу з 01.07.2011 р. по 16.08.2011 р. (прибутку) заробітну плату та дивідендів не отримував.
Беручи до уваги те, що спеціаліст-землевпорядник Широківської сільради ОСОБА_1 після складання протоколу про порушення вимог ч. 2 ст. 172-4 КУпАП 16 серпня 2011р, продовжує перебувати засновником та головою (керівником) СФГ «Алла», це суд розцінює як обтяжуючу обставину, що передбачена п.1 ст.35 КУпАП.
Однак враховуючи, що ОСОБА_1 щиро розкаявся у вчиненні правопорушення, вперше притягується до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем роботи, враховуючи характер вчиненого правопорушення та обставини справи, суд вважає за можливе накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі з конфіскацією отриманого доходу від такої діяльності за період з 01 липня 2011 року по 16 серпня 2011 року.
На підставі викладеного, керуючись п.п. В п. 1 ч. 1 ст. 4, 21 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", ст.ст. 172-4 ч. 2, 245 - 253, 280, 283 - 285 КпАП України, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-4 КУпАП та піддати адміністративному стягненню в вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. з конфіскацією отриманого доходу від такої діяльності за період з 01 липня 2011 року по 16 серпня 2011 року.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області через Криворізький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги або на неї може бути винесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя:Г. Д. Бондарчук