Постанова № 18250539, 07.09.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.09.2011
Номер справи
2а-7007/11/1270
Номер документу
18250539
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №5.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

07 вересня 2011 року Справа № 2а-7007/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

суддіУшакова Т.С.,

при секретарі Фенічевій О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Луганський ремонтно-механічний завод» до начальника сектору ДІЦЗ та ТБ ЛМУ капітана служби ЦЗ Куценко С.П. про визнання неправомірними дій, скасування припису № б/н від 29.06.2011 року,-

ВСТАНОВИВ:

15.08.2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Відкритого акціонерного товариства «Луганський ремонтно-механічний завод» до начальника сектору ДІЦЗ та ТБ ЛМУ капітана служби ЦЗ Куценко С.П., в якому позивач просив суд визнати неправомірними дії начальника сектору ДІЦЗ та ТБ ЛМУ капітана служби ЦЗ Куценко С.П. щодо проведення перевірки та складання припису, скасування припису № б/н від 29.06.2011 року про усунення порушень вимог цивільного захисту і техногенної безпеки.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначав, що 07.07.2011 року до ВАТ «Луганський ремонтно-механічний завод» надійшло повідомлення № 108 від 05.07.2011 року про проведення перевірки. В період з 26.07.2011 року по 29.07.2011 року начальником сектору ДІЦЗ та ТБ ЛМУ капітана служби ЦЗ Куценко С.П. проведено перевірку стану цивільного захисту, техногенної безпеки та цивільної оборони ВАТ «Луганський ремонтно-механічний завод», за наслідками якої складено акт, в якому зазначено порушення вимог цивільного захисту і техногенної безпеки з боку позивача. За наслідками здійсненої перевірки 29.06.2011 року відповідачем на імя позивача винесено припис № б/н з вимогою усунення порушень вимог цивільного захисту і техногенної безпеки. Відповідачем зазначено, що перевірка проводилась в присутності начальника будівельної групи ОСОБА_2, а повинна була проводитися у присутності директора позивача або заступника директора з техніки безпеки.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, підтримав доводи, викладені у позові.

Відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, просив суд відмовити у задоволенні позову, підтримав доводи, викладені у раніше наданих суду письмових запереченнях на позов, в яких зазначено, що 07.07.2011 року відповідачу було направлено повідомлення про проведення перевірки № 108 від 05.07.2011 року. 26.07.2011 року посадовими особами сектора ДІЦЗ та ТБ Луганського МУ (Куценко С.П. та Рисєнко В.В.), які прибули до позивач для проведення перевірки, були предявлені директору позивача Євтушенко Т.І. службові посвідчення. Підчас проведення наради, директором ВАТ «Луганський ремонтно-механічний завод» було представлено начальника будівельної групи ОСОБА_2 як уповноваженого представника позивача в ході перевірки, що відповідає вимогам ч. 11 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

За результатами перевірки складено акт та винесено припис, від особистого отримання яких 29.07.2011 року керівник позивача відмовився, однак в той же день акт та припис було вручено під особистий підпис представнику позивача.

Зауважень до акту не надано, припис у встановлений законодавством 10 денний строк не оскаржено.

Крім того, відповідач зазначив, що при винесенні припису було допущено описку, дату його винесення помилково вказано 29 червня 2011 року замість 29 липня 2011 року.

На підставі викладеного, відповідач вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство «Луганський ремонтно-механічний завод» (далі ВАТ «Луганський РМЗ») зареєстрований як юридична особа, ідентифікаційний код 05470578.

В період з 26.07.2011 року по 29.07.2011 року відповідно до посвідчення (направлення) № 163 від 15.07.2011 року, Положення про Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Положення про Державну інспекцію цивільного захисту та техногенної безпеки МНС України, затвердженого постановою КМУ від 26 жовтня 2001 року № 1446, наказу начальника Луганського міського управління ГУ МНС України в Луганській області № 58 від 20.06.2011 року начальником сектору державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки Куценко С.П., провідним фахівцем сектору державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки Рисєнко В.В. проведено планову перевірку стану цивільного захисту і техногенної безпеки ВАТ «Луганський ремонтно-механічний завод» за адресою: м. Луганськ, вул. Кірова, 49 в присутності начальника будівельної групи ОСОБА_2

За результатами перевірки складено акт від 29.07.2011 року та винесено припис про усунення порушень, виявлених під час планової перевірки, № б/н від 29 липня 2011 року. Встановлено у термін до 08.08.2011 року надати до ЛМУ ГУ МНС України в Луганській області план усунення порушень.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 877 від 05.04.2007 року державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

Для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

Згідно ч. 4 ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові заходи з державного нагляду (контролю) за умови письмового повідомлення суб'єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу.

Повідомлення повинно містити:

дату початку та дату закінчення здійснення планового заходу;

найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід;

найменування органу державного нагляду (контролю).

Повідомлення надсилається рекомендованим листом чи телефонограмою за рахунок коштів органу державного нагляду (контролю) або вручається особисто керівнику чи уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку.

Суб'єкт господарювання має право не допускати посадову особу органу державного нагляду (контролю) до здійснення планового заходу в разі неодержання повідомлення про здійснення планового заходу.

Статтею 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачено, що на підставі наказу оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу, яке підписується керівником або заступником керівника органу державного нагляду (контролю) (із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові) і засвідчується печаткою.

У посвідченні (направленні) на проведення заходу зазначаються:

найменування органу державного нагляду (контролю), що здійснює захід;

найменування суб'єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід;

місцезнаходження суб'єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу, щодо діяльності яких здійснюється захід;

номер і дата наказу, на виконання якого здійснюється захід;

перелік посадових осіб, які беруть участь у здійсненні заходу, із зазначенням їх посади, прізвища, ім'я та по батькові;

дата початку та дата закінчення заходу;

тип заходу (плановий або позаплановий);

вид заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд, інспектування тощо);

підстави для здійснення заходу;

предмет здійснення заходу;

інформація про здійснення попереднього заходу (тип заходу і строк його здійснення).

Посвідчення (направлення) є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку здійснення заходу.

Перед початком здійснення заходу посадові особи органу державного нагляду (контролю) зобов'язані пред'явити керівнику суб'єкта господарювання або уповноваженій ним особі посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), і надати суб'єкту господарювання копію посвідчення (направлення).

Посадова особа органу державного нагляду (контролю) без посвідчення (направлення) на здійснення заходу та службового посвідчення не має права здійснювати державний нагляд (контроль) суб'єкта господарювання.

Суб'єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходу, якщо вони не пред'явили документів, передбачених цією статтею.

За результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю), у разі виявлення порушень вимог законодавства, складає акт, який повинен містити такі відомості:

дату складення акта;

тип заходу (плановий або позаплановий);

вид заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо);

предмет державного нагляду (контролю);

найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід;

найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід.

Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.

В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом.

Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями.

Зауваження суб'єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід'ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю).

У разі відмови суб'єкта господарювання підписати акт посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить до такого акта відповідний запис.

Один примірник акта вручається суб'єкту господарювання або уповноваженій ним особі, а другий - зберігається в органі державного нагляду (контролю).

На підставі акта, який складено за результатами здійснення планового заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, протягом п'яти робочих днів з дня завершення заходу складається припис, розпорядження або інший розпорядчий документ про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідачем було проведено планову перевірку субєкта господарювання ВАТ «Луганський ремонтно-механічний завод» та винесено оскаржуваний припис у відповідності з вимогами Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» виходячи з наступного:

- 20.06.2011 року начальником ЛМУ ГУ МНС України в Луганській області винесено наказ № 58 «Про затвердження графіку перевірки обєктів», згідно якого визначено проведення планової перевірки позивача у липні 2011 року;

- на адресу субєкта господарювання було направлено повідомлення від 05.07.2011 року про проведення планового заходу, яке отримано позивачем, що представник позивача в судовому засіданні не заперечував;

- на підставі наказу належним чином оформлено посвідчення на проведення планової перевірки № 163 від 15.07.2011 року;

- перевірку проведено у присутності уповноваженої особи субєкта господарювання начальника будівельної групи ОСОБА_2;

- за результатами перевірки складено акт від 29.07.2011 року, на підставі якого винесено припис про усунення порушень, виявлених під час планової перевірки № б/н від 29.07.2011 року, яким було встановлено у термін до 08.08.2011 року надати до ЛМУ ГУ МНС України в Луганській області план усунення порушень. Позивачу було розяснено право на оскарження припису у 10-денний строк з дня його вручення.

Крім того, в судовому засіданні встановлено, що при винесенні припису було допущено описку, дату його винесення помилково вказано 29 червня 2011 року замість 29 липня 2011 року.

Таким чином, суд вважає дії відповідача по проведенню перевірки та складанню припису від 29.07.2011 року правомірними, а оскаржуваний припис таким, що не підлягає скасуванню.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги ВАТ «Луганський РМЗ» необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки у задоволенні позову відмовлено.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у задоволенні адміністративного позову Відкритого акціонерного товариства «Луганський ремонтно-механічний завод» до начальника сектору ДІЦЗ та ТБ ЛМУ капітана служби ЦЗ Куценко С.П. про визнання неправомірними дій, скасування припису № б/н від 29.06.2011 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 12 вересня 2011 року.

Суддя Т.С. Ушаков