Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 вересня 2011 р. справа № 2а/0570/14986/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Михайлик А.С.
при секретаріМороз Н.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя
до фізичної особи підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості з єдиного податку у сумі 258,00 гривень
за участю сторін
від позивача: ОСОБА_2 (за дов. № 8 від 10 січня 2011 року)
від відповідача: не зявився
Позивач, Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція м. Маріуполя, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку у сумі 258,00 гривень. Заявлені вимоги позивач обґрунтовував несплатою відповідачем, який перебуває на спрощеній системі оподаткування, єдиного податку в сумі 258,00 грн. за звітні податкові періоди квітень червень 2011 року.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, викладені в позовній заяві та просив задовольнити їх у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, повноважного представника не направив, будь-яких заяв чи клопотань до суду не надав.
Отже, із врахуванням викладеного суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за його відсутності.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -
В С Т А Н О В И В :
Відповідач, фізична особа підприємець ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), зареєстрований у якості фізичної особи - підприємця 24 лютого 2011 року, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, копія якої наявна в матеріалах справи (арк. справи 7). Відповідач перебуває на обліку як платник податків в Жовтневій міжрайонній державній податковій інспекції м. Маріуполя, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків № 3948 від 27 липня 2011 року (арк. справи 6).
18 березня 2011 року відповідач подав до Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя заяву за вхідним № 1835/Б (арк. справи 20) на право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2011 рік.
Відповідно до свідоцтва про сплату єдиного податку діяльністю відповідача визначено ремонт взуття та ремонт авточехлов (арк. справи 18).
Як вбачається з матеріалів справи, заборгованість відповідача зі сплати єдиного податку у розмірі 258,00 гривень утворилася внаслідок несплати єдиного податку за звітні податкові періоди квітень червень 2011 року.
Відповідно до ст. 11 Закону України „Про державну підтримку малого підприємництва” для суб'єктів малого підприємництва в порядку, встановленому законодавством України, може застосовуватися спрощена система оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності, яка передбачає заміну сплати встановлених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) сплатою єдиного податку; застосування спрощеної форми бухгалтерського обліку та звітності.
Згідно з п. 2 Указу Президента України № 727/98 від 03.07.98р. «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» в редакції від 28.06.99р. ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Рішенням Маріупольської міської ради № 6/6-343 від 29 березня 2011 року встановлено ставку єдиного податку для видів діяльності, що здійснює відповідач в розмірі 200,00 гривень (арк. справи 11).
Особливості справляння єдиного податку та фіксованого податку визначені підрозділом 8 Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 3 частини 1 підрозділу 8 Податкового кодексу України, що набрав чинності 01 січня 2011 року, єдиний податок або фіксований податок сплачується на рахунок відповідного бюджету в розмірі частини єдиного податку або фіксованого податку, що підлягають перерахуванню до цих бюджетів відповідно до норм Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (з наступними змінами) та Закону України "Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., N 30 - 31, ст. 195) (крім єдиного податку, який сплачується у січні 2011 року за останній звітний (податковий) період 2010 року).
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Зазначеним Законом визначено, що нарахування, обчислення та сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування здійснюються суб'єктами малого підприємництва, які сплачують єдиний податок або фіксований податок.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом, та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків; створення резерву коштів для забезпечення страхових виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам; покриття адміністративних витрат із забезпечення функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Пунктом 6 Постанови Кабінету Міністрів N 507 від 16 березня 2000 року «Про роз'яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 р. N 727» передбачено, що суб'єкт малого підприємництва сплачує 43 % нарахованого єдиного податку на рахунки відповідного бюджету, а 57 % нарахованого єдиного податку на рахунки органів Пенсійного фонду України як частину суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Як вбачається з наявних в матеріалах справи документів відповідачем підлягає сплаті на рахунок бюджету єдиний податок у розмірі 86,00 гривень на місяць.
Відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» субєкт підприємницької діяльності фізична особа сплачує єдиний податок щомісячно не пізніше 20-го числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України, незалежно від результатів фінансово-господарської діяльності.
Як підтверджується зворотнім боком облікової картки, яка міститься в матеріалах справи, станом на 14 вересня 2011 року за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати єдиного податку за звітні податкові періоди квітень червень 2011 року у розмірі 258,00 гривень (арк. справи 27-28).
Згідно з п. 5 Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Згідно пункту 14.1.39 статті 14 Податкового кодексу України грошовим зобов'язанням платника податків є сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01 січня 2011 року, визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Тобто, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків суми самостійно визначеного зобовязання з плати податку на додану вартість, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені Законом України «Про державну податкову службу в Україні».
Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно приписів частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З огляду на зазначене, на підставі положень Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Закону України «Про систему оподаткування», Указу Президента України № 727/98 від 03.07.98р. «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва», Податкового кодексу України та керуючись ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 112, 136, 158 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 258,00 гривень задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) заборгованість з єдиного податку у розмірі 258,00 гривень (двісті пятдесят вісім гривень 00 копійок) на р/р 31511970700055, отримувач місцевий бюджет Приморського району м. Маріуполя, банк отримувача ГУ ДКУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 34686694, МФО 834016, код платежу 18050400.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 19 вересня 2011 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Михайлик А.С.