ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 вересня 2011 р. (15:40) Справа №2а-5401/11/0170/22 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Радчука А.А., при секретарі судового засідання Щепанській А.В., за участю представників сторін: від позивача не зявився,
від відповідача Мозговий А.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримська водочна компанія"
про стягнення.
Обставини справи. Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримська водочна компанія" про стягнення 9040,58грн. фінансових санкцій за порушення державної дисципліни цін, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем необґрунтовано було занижено ціни на алкогольні напої.
Ухвалами суду від 16.05.2011 року відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.
В судове засідання представник позивача не зявився, про день, місце і час розгляду справи повідомлений належним чином, просив розглянути справу за його відсутності. Згідно останньої позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив останні задовольнити.
В судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги не визнав у повному обсязі з підстав викладених у письмових запереченнях. Також пояснив, що згідно із діючим Податковим кодексом України позивач не має права на стягнення зазначених санкцій в розмірі більше ніж 1 гривні.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази у справі в їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Основні принципи встановлення і застосування цін і тарифів та організація контролю за їх дотриманням визначені в Законі України “Про ціни і ціноутворення” № 507 від 02.12.1990 р. із відповідними змінами та доповненнями.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України “Про ціни і ціноутворення” контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Згідно з п. 1, 3 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 р. № 1819 Державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, основними завданнями якої є організація та здійснення відповідно до законодавства функцій з контролю та нагляду за дотриманням центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів АР Крим, субєктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін (тарифів); проведення цінових спостережень на споживчому та товарних ринках.
Відповідно до пп. 5, пп. 9 п. 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами Держінспекція має право: проводити перевірку правильності розрахунків щодо застосування цін (тарифів), на які запроваджене державне регулювання; приймати відповідно до законодавства рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін (тарифів).
22.03.2011 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області проведена перевірка магазину відповідача на предмет дотримання вимог чинного законодавства з ціноутворення та мінімальних роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва. Під час перевірки встановлено порушення порядку застосування цін, а саме: у період з 01.03.2011 року по 21.03.2011 року допущено роздрібну торгівлю вином ємністю 0,75л. у скляній тарі за роздрібною ціною 12,00 грн. за пляшку, що нижче за мінімальну роздрібну ціну 12,86грн.
За результатами зазначеної перевірки позивачем був складений акт №161 від 22.03.11р.
Відповідно до ст. 14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Як вбачається із п.12 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року за № 481/95-BP, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень
На підставі вказаного акту Державною інспекцією з контролю за цінами в АР Крим винесено рішення №6 від 24.03.11р. про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 9040,58 грн. (а.с.3).
Зазначене рішення позивача оскаржено не було, і тому підлягає виконанню у повному обсязі.
Згідно до пп. 12 п. 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами Держінспекція має право звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості по сплаті фінансових санкцій за рішенням №6 від 24.03.11р. загальною сумою 9040,58 грн. підлягають задоволенню.
Що ж стосується заперечень представника відповідача про застосування до даних правовідносин між сторонами Податкового кодексу України, то суд до уваги їх не приймає у звязку із їх хибністю та безпідставністю.
Під час судового засідання, яке відбулось 13.09.2011 року оголошено вступну та резолютивну частину постанови. Повний текст постанови складено 15.09.2011 року.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримська водочна компанія" (АРК, Сімферопольський район, с.Мазанка, вул.Садова,19; ЄДРПОУ 36499654) в дохід державного бюджету (р/р 31119106700002, МФО 804013, одержувач Держбюджет м.Луганська, код платежу 21081100) заборгованість у сумі 9040 (девять тисяч сорок) гривень 58 коп.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Радчук А.А.