Постанова № 1823756, 23.04.2008, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2008
Номер справи
2а-3835/08
Номер документу
1823756
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а-3835/08

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" квітня2008р.                                                                                                                 м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді – Спірідонова М.О.

за участю секретаря  Свіргун О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративний позов   Харківської об’єднаної державної податкової інспекції до закритого акціонерного товариства «Грант-Оіл» про стягнення податкового боргу, -

 

ВСТАНОВИВ:

 Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд  стягнути до державного бюджету з ЗАТ «Грант-Оіл» податковий борг в сумі 1823308,25 грн.

В обґрунтування позову вказано, що закрите акціонерне товариство «Грант-Оіл» зареєстроване Харківською РДА Харківської області 04.11.1997р., номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 1 471 120 0000 001054, про що видано відповідне свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

ЗАТ «Грант-Оіл» перебуває в ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та в ЄДР підприємств та організацій України з ідентифікаційним кодом 25180486.

ЗАТ «Грант-Оіл», як платник податків, з 05.11.1997р. перебуває на обліку в Харківській об'єднаній державній податковій інспекції.

Згідно п.5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків в податковій декларації, вважається узгодженим з дня надання такої податкової декларації. Вказане податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Як вказав позивач, згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

  Відповідно до ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань платнику податків нараховано пеню.

Враховуючи положення ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Харківською ОДПІ було сформовано та направлено на адресу ЗАТ «Грант-Оіл» першу податкову вимогу № 1/93 від 20.02.2007р. та другу податкову вимогу № 2/281 від 18.05.2007р.

Всі активи платника податків з 23.02.2007р. знаходяться в податковій заставі. 02.07.2007р. Харківською ОДПІ було прийнято рішення № 49/24-052 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів (копія рішення додається).

Станом на 08.01.2008р., як вказав позивач, внаслідок несплати в установлений законодавством строк узгоджених податкових зобов'язань ЗАТ «Грант-Оіл» має податковий борг перед бюджетом в загальному розмірі 1 823 308.25 гривень.

В судове засідання представник позивача з’явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання з’явився, щодо задоволення позову заперечував у повному обсязі, посилаючись на те, що позивач мотивує свої позовні вимоги виходячи з акту про результати виїзної позапланової перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період 01.04.2004 року по 30.09.2006 року, акту про результати документальної невиїзної перевірки 27.06.2007 року, акту про результати документальної невиїзної перевірки 19.11.2007 року.

Щодо податку на додану вартість, позивач вважає, що відповідач має податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 723413,25 грн., а саме: 481097,86 грн. залишок заниженого податку на додану вартість за 9 місяців 2006 року та штрафні санкції 241158,39 грн.

На думку представника відповідача, позивач прийшов до висновку про наявність податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 481097,86 грн. після проведення документальної перевірки щодо господарських правовідносин з контрагентами відповідача: ТОВ «Гарант - Експрес», ПП «Нафтогазпереробка», ЗАТ «Укроптторг», та ін.

05.06.2006 року відповідачем (продавцем за договором) та ТОВ «Гарант - Експрес» (покупцем за договором) було підписано договір № 52-ПКН -06 купівлі - продажу нафтопродуктів. Одночасно, між сторонами було підписано акт приймання передачі нафтопродуктів у кількості 433902 кг. на загальну суму 1334248,65 в т.ч. ПДВ 222374,78 грн. Відповідно до умов договору, відвантаження здійснюється автомобільним транспортом. Згідно Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні Про затвердження, затверджених Наказом Міністерства транспорту України від 14 жовтня 1997 року N 363, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20 лютого 1998 р. за N 128/2568, товарно-транспортна накладна - єдиний юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського. оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Згідно п. 11.1 Правил, основним документом перевезення вантажів є товарно - транспортна накладна.

Як зазначив представник відповідача, товарно - транспортна накладна є основним первинним документом, на підставі якого відбувається списання товарно-матеріальних цінностей у  вантажовідправника та оприбуткування їх у вантажоодержувача, а також для їх складського оперативного та бухгалтерського обліку.

Згідно п. 3.2. договору, датою переходу права власності є відвантаження и складання відповідного акта приймання - передачі. Але між сторонами фактично було порушено виконання зобов'язань за договором, а саме: відвантаження нафтопродуктів покупцю фактично не здійснювалось, грошові кошти покупець відповідачу не перераховував, а акт приймання - передачі складено передчасно.

Як вбачається з вищенаведеного, на думку представника відповідача, сторони договору крім того, що підписали певні документи ніяких інших дій щодо виконання угоди не зробили. Отже, відповідачем та покупцем було укладено угоду без наміру створення правових наслідків, що є фіктивним правочином. Правові наслідки фіктивного правочину визначені ст. 234 ЦК України, фіктивним є правочин, який вчинено без наміру створення правових наслідків, які обумовлювалися цим правочином.

01.03.2006 року між відповідачем (переробником за договором) та ПП «Нафтогазпереробка» (замовником за договором) було підписано договір № 01/03-01 про надання послуг з переробки нафтопродуктів. За накладної № 12 від 20.07.2006 року замовник передав 93840 кг нафти сирої. За актом переробки, в період з 20.07.2006 року по 26.07.2006 року відповідач повністю переробів нафту сиру, за що повинен був отримати оплату за надані послуги у сумі 14076,00 грн., в т.ч. ПДВ 2346,00 грн. Відповідач повністю виконав свою зобов'язань, повністю переробив нафту та передав її Замовнику. Документи, що підтверджують виконання відповідачам своїх зобов'язань - товарно - транспортні у відповідача були вилучені 24.01.2007 року за постановою про проведення вилучення від 21.12.2006 року Слідчим відділом податкової міліції Державної податкової адміністрації в Харківській області по кримінальній справі № 6040098 (слідчий Слюнько В.А.), протокол вилучення від 24.01.2007 року.

05.07.2006 року між відповідачем та ЗАТ «Укроптторг» (замовником по договору) було підписано договір № 005/07-06 про надання послуг з переробки нафтопродуктів.

08.07.2006 року між відповідачем та замовником було підписано акт приймання передачі нафти на переробку у кількості 93,84 тон на суму 281 520,00 грн., в т.ч. ПДВ.

01.08.2006 року між відповідачем та замовником було підписано акт приймання передачі нафти на переробку у кількості 219,997 тон на суму 659 991,00 грн., в т.ч. ПДВ.

Згідно цих двох актів замовник передав позивачу на переробку нафту у кількості 313,837 тон. на загальну суму 941511,00 грн. За надати послуги по переробки 313837 кг. нафти відповідач повинен був отримати 47075,55 грн. в т.ч. ПДВ 7845,93 грн.

Але замовник в натурі відвантаження нафтопродуктів переробнику не здійснив, а відповідачу не було що переробляти та отримувати грошові кошти за послуги, які не надавались.

Отже, як вказав представник відповідача, відповідачем та замовником було укладено угоду без наміру створення правових наслідків, що є фіктивним правочином. Правові наслідки фіктивного правочину визначені ст. 234 ЦК України, фіктивним є правочин, який вчинено без наміру створення правових наслідків, які обумовлювалися цим правочином.

Відповідно до пункту 7.3.1. Закону України «Про додану вартість» датою виникнення податкових зобов'язань для робот (послуг) - є дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робот (послуг). Але у даному випадку, документ було складено, а факту падання послуг не було.

Щодо податку на прибуток, представник відповідача зазначив, що позивач вважає, що відповідач має податковий борг з податку на прибуток у розмірі 1098188,30 грн., а саме: 627872,72 грн. залишок заниженого податку на прибуток за 9 місяців 2006 року та штрафні санкції 154147,08 грн. та 315875,50 грн. Позивач прийшов до висновку про наявність податкового боргу з прибутку після проведення документальної перевірки щодо господарських правовідносин з контрагентами відповідача: ТОВ «Гарант - Експрес», ПП «Нафтогазпереробка», ЗАТ «Укроптторг», та ін.

Як зазначив представник відповідача, позивач вважає, що відповідач не включив до валового доходу вартість відвантаженої ТОВ «Гарант - Експрес» по договору купівлі продажу № 52-ПКН -06 від 05.06.2006 року нафтопродуктів у сумі 1111 873,87 грн. (без ПДВ). Акт приймання передачі нафтопродуктів у кількості 433902 кг. на загальну суму 1334248,65 в т.ч. ПДВ 222374,78 грн. є тільки документальним оформленням угоди, а не фактичним її виконанням.

У відповідача відсутні товарно-транспортні накладні, які є єдиним юридичним документом, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Крім того, покупець не перераховував грошові кошти за нафтопродукти. Все це свідчить про фіктивність угоди.

Представник відповідача зазначив, що позивач вважає, що  ЗАТ «Грант-Оіл» не включив до валового доходу вартість наданих послуг у розмірі 11 730,00 грн. по переробки нафтопродуктів у кількості 93840 кг. по договору № 01/03-01 від 01.03.2006 року укладеним з ПП «Нафтогазпереробка». За актом переробки, в період з 20.07.2006 року по 26.07.2006 року відповідач повністю переробив нафту сиру, за що повинен був отримати оплату за надані послуги у сумі 14076,00 грн., в т.ч. ПДВ 2346,00 грн. Але замовник порушив зобов'язання та оплату за надані послуги не здійснив.

Позивач вважає, що відповідач після переробки 93840 кг. нафти, готову продукцію ПП «Нафтогазпереробка» не відвантажив, а використав її у власному господарському обороті. Вартість 93840 кг. нафти сирої у сумі 273074,40 грн. до валового доходу не була включена.

Представник відповідача зазначив, що відповідач повністю виконав свою зобов'язань, повністю переробив нафту та передав її Замовнику. Документи, що підтверджують виконання відповідачам своїх зобов'язань - товарно - транспортні у відповідача були вилучені 24.01.2007 року за постановою про проведення вилучення від 21.12.2006 року Слідчим відділом податкової міліції Державної податкової адміністрації в Харківській області по кримінальній справі № 6040098 (слідчий Слюнько В.А.), протокол вилучення від 24.01.2007 року.

Позивач вважає, що відповідачам не було включено до валового доходу вартість послуг по переробки 313837 кг. нафти у сумі у розмірі 39229,62 грн. за договором № 005/07-06 від 05.07.2006 року укладеного між відповідачем та ЗАТ «Укроптторг» (замовником по договору)

Позивач також вважає, що відповідач використав продукти переробки нафти у кількості 313837 кг. на загальну суму 814920,00 грн. у власному обороті та не включив вартість нафти сирої у сумі 814920,00 грн. до валового доходу.

Як вказав представник відповідача, замовник в натурі відвантаження нафти відповідачу на переробку не здійснив, а відповідачу не було що переробляти та використовувати у власному господарському обороті, а також отримувати грошові кошти за послуги, які не надавались. Тому включати вартість послуг у розмірі 39229,62 грн., які не були надані фактично, а також вартість нафти у розмірі 814920,00 грн. яка також не була поставлена фактично до валових доходів, у відповідача не було підстав. Вся ця угода є фіктивною, у зв'язку з чим 31.03.2008 року відповідач звернувся до господарського суду про визнання угоди недійсної.

У зв'язку з відсутністю податкового боргу на думку представника відповідача  немає підстав для стягнення штрафних санкцій.

Виходячи з вище викладеного просив суд відмовити позивачу у задоволенні його позовних вимог.

Судом встановлено, що  закрите акціонерне товариство «Грант-Оіл» зареєстроване Харківською РДА Харківської області 04.11.1997р., номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 1 471 120 0000 001054, про що видано відповідне свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

ЗАТ «Грант-Оіл» перебуває в ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та в ЄДР підприємств та організацій України з ідентифікаційним кодом 25180486.

ЗАТ «Грант-Оіл», як платник податків, з 05.11.1997р. перебуває на обліку в Харківській об'єднаній державній податковій інспекції.

Відповідно до копій податкових декларацій з ПДВ за квітень-листопад 2007 року відповідачем було самостійно визначене податкове зобов’язання та відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» таке зобов’язання вважається узгодженим з дня подання податкової декларації.

30.01.2007 року фахівцями Харківської об’єднаної державної податкової інспекції було проведено  виїзну позапланову перевірку з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період 01.04.2004 року по 30.09.2006 року, за результатами якої було складено акт № 236/2340/25180486 від 30.01.2007 року. Вказаним актом були встановлені наступні порушення податкового законодавства:

1.    п.п. 4.1.6, п.4.1 ст.4,  п.11.3 ст. 11  Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" № 283/97-ВР від 22.05.97р. (із змінами та    доповненнями) з результаті чого підприємством занижено податку на прибуток за 9 місяців 2006 рік на загальну суму 633751,0 грн.., в т.ч. за 2-й квартал 2006 року - на 277968,72 грн.., за 3-й квартал 2006 року - 353782,28 грн.

2. п.п. 3.1.1 п.3.1 ст.З , п.п. 7.3.1 п.7.3, п.п. 7.2.1, п.7.2., п.п. 7.4.5 п.7.4 ст. 7   Закону України «Про податок на додану вартість" від 03.04.1997р. № 368/97 - ВР (із змінами та доповненнями) з результаті чого занижено податок на додану вартість за перевіряємий період на загальну суму 482316,71 грн., в т.ч.   за листопад 2005 року - на 58800 грн., за грудень 2005 року – на 190950 грн., червень 2006 року - на 222374,78 грн., липень 2006 року - на 2346,0 грн., серпень 2006 року 7845,93 грн. 3. пп. 6.3.1 п.6.3 ст. 6, пп. 19.2.а п.19.2 ст. 39 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003р. № 889-1У - надання податкових соціальних пільг 7 робітникам підприємства у періоді з листопада 2004 р. по червень 2006 р. без заяв робітників. Донараховано податку з доходів фізичних осіб у сумі 525,45 грн. 4 п.4 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку надання документів та їх складу при застосування податкової соціальної пільги", пп. 6.3.1 п.6.3 ст. 6 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003р. № 889-1У - недоутримання податку з робітника підприємства у серпні 2004 р., який припинив трудові відносини з працедавцем не відпрацював повного місяця. Донараховано податку у сумі 8,0 грн.

5 пп. 8.1.2 п.8.1  ст. 8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" № 889-1V від 22.05.2003 р.- несвоєчасна сплата податку у періоді з 30.05.2005 р. по 28.09.2006 р. у сумі 2556,83 грн. На підставі вказаного акту було прийнято податкове повідомлення-рішення №  0000341720/0, № 0000062340/0, № 0000052340/0 від 05.02.2007 року. Вказані податкові повідомлення-рішення були оскаржені до Харківської об’єднаної державної податкової інспекції. За результатами розгляду скарги було прийнято рішення про відмову в задоволенні скарги ЗАТ «Грант-Оіл» та направлені до ЗАТ «Грант-Оіл» податкові повідомлення-рішення № 0000062340/0, № 0000052340/0, № 0000112340 від 11.04.2007 року.

27.06.2007 року фахівцями Харківської об’єднаної державної податкової інспекції було проведено документальну невиїзну перевірку, за результатами якої було складено акт № 1915/408/15-114-25180486 від 27.06.2007 року. Вказаним актом були встановлені наступні порушення податкового законодавства:

1. п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - несвоєчасна сплата податкових зобов’язань.

На підставі вказаного акту було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002011510/0 від 27.06.2007 року.

19.11.2007 року фахівцями Харківської об’єднаної державної податкової інспекції було проведено документальну невиїзну перевірку, за результатами якої було складено акт № 3763/4617/15-114-25180486 від 19.11.2007 року. Вказаним актом були встановлені наступні порушення податкового законодавства:

1. п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - несвоєчасна сплата податкових зобов’язань.

На підставі вказаного акту було прийнято податкове повідомлення-рішення № 000337150/0 від 27.06.2007 року.

Суд зазначає, що вказані вище податкові повідомлення - рішення до суду оскаржені не були.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Харківською ОДПІ було сформовано та направлено на адресу ЗАТ «Грант-Оіл» першу податкову вимогу № 1/93 від 20.02.2007р. та другу податкову вимогу № 2/281 від 18.05.2007р

Відповідно до ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань платнику податків нараховано пеню.

Відповідно до витягу наданого реєстратором з Державного реєстру обтяжень майнавсі активи платника податків з 23.02.2007р. знаходяться в податковій заставі  

Відповідно до рішення  від 02.07.2007р   № 49/24-052 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активівХарківською ОДПІ було вирішено здійснити стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності платника податків ЗАТ «Грант-Оіл», а також тих активів, права власності на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків.

Факт несплати по деклараціях  по податку на додану вартість за травень-грудень 2007 року, декларацій по податку на прибуток № 28053 від 12.07.2007 року, № 28053 від 12.07.2007 року, № 31769 від 23.07.2007 року, № 52591 від 07.11.2007 року та податку з доходів найманих працівників за актами перевірок представником відповідача не заперечувався та підтвердився.

Вислухавши  сторін, дослідивши матеріали справи, суд  прийшов до висновку, що позов підлягає  задоволенню з наступних підстав.

 У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Стаття 20 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991р. № 1251 - ХП зі змінами та доповненнями зазначає, що контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків та зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.

Згідно ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N509-XIIдо функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів,  а також,  перевіряють  достовірність  цих документів  щодо  правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України.

Відповідно до п. 1.1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Згідно п.5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків в податковій декларації, вважається узгодженим з дня надання такої податкової декларації. Вказане податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Абзацом третім п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань платнику податків нараховано пеню.

У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу»  від4 грудня 1990 року N509-XIIзі змінами та доповненнями, Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до вимог ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72  цього Кодексу.

Також суд зазначає, що  жодне з податкових повідомлень-рішень 0000341720/0, № 0000062340/0, № 0000052340/0 від 05.02.2007 року, № 0002011510/0 від 27.06.2007 року та № 000337150/0 від 27.06.2007 року в установленому законом порядку скасовані не були та доказів які би спростовували твердження позивача суду з боку відповідача надано не було.

Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відповідач прострочив виконання зобов’язання по сплаті заборгованості,  тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з  відповідача у судовому порядку.

Керуючись  ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст. 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -

                                                      ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов Харківської об’єднаної державної податкової інспекції до закритого акціонерного товариства «Грант-Оіл» про стягнення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з закритого акціонерного товариства «Грант-Оіл (адреса: вул. Промислова, 19, смт. Васищеве, Харківська область, код ЄДРПОУ 25180486) на користь державного бюджету  податковий борг у сумі 1823 308 (один мільйон вісімсот двадцять три тисячі триста вісім) грн. 25 коп.  

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у строк встановлений ч.5 ст. 186 КАС України.

            Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови виготовлено 25.04.2008 року

Суддя                                                                                                М.О. Спірідонов