Ухвала суду № 18202426, 19.08.2011, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.08.2011
Номер справи
2а-3755/11/1270
Номер документу
18202426
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Тихонов І.В.

Суддя-доповідач - Блохін А.А.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 серпня 2011 року справа №2а-3755/11/1270

приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Блохіна А.А.

суддів Міронової Г.М. , Юрко І.В.

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 02 червня 2011 року по адміністративній справі № 2а-3755/11/1270 за позовом Приватного підприємства «КОМ-ПОА» до Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську про визнання недійсним та скасування рішення №1061 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість від 19.03.2011 року та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

05 травня 2011 року Приватне підприємство «КОМ-ПОА» звернулось з позовом до Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську про визнання недійсним та скасування рішення №1061 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість від 011 року та зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Приватне підприємство «КОМ- зареєстроване як суб'єкт господарювання - юридична особа виконавчим комітетом Луганської міської ради 08 серпня 2006 року, реєстраційний запис №13821070009014863, ідентифікаційний код 33802025, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи А01 №612768. Перебуває на податковому обліку в ДПІ в Артемівському у м. Луганську з 08 серпня 2006 року, за №954 та є платником податку на додану вартість.

2З березня 2011 року на адресу позивача надійшов лист за №1872/3 в якому було рішення №1061 від 19.03.2011 року про анулювання реєстрації платника податку на додану на винесене на підставі абзацу «г» п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України. Зазначене рішення було складено комісією, створеною відповідно до розпорядження ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську від 04.01.2011 року №1. Комісією було встановлено, що подає податкові декларації з податку на додану вартість протягом періоду з лютого оку по січня 2011 року з показниками, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.

Позивач вважає дії ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську противоправними, факти такими, що не відповідають дійсності, а саме Рішення №1061 від 19.03.2011 року безпідставним та незаконним з наступних підстав.

ПП «КОМ-ПОА» за кожний звітний період з лютого 2010 року по січень 2011 року І до ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську податкові декларації з податку на додану вартість в яких була відображена господарська діяльність підприємства та вказані зобов'язання. Це підтверджується податковими деклараціями з податку на додану яких стоїть печатка ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську про їх тримання та і були отриманні електронною поштою. Також позивачем вчасно були сплачені всі а собори за період 2010 по 2011 рік.

Враховуючи наведене позивач просив визнати противоправним та скасувати рішення 1061 від 19.03.2011 року та зобов'язати ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську вчинити дії з відновлювання в Реєстрі платників податків на додану вартість ідентифікаційний даних свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість ПП «КОМ-ПОА».

Постановою постанову Луганського окружного адміністративного суду від 02 травня 2011 року по адміністративній справі №2а-3755/11/1270 позовні вимоги задоволено.

Визнано противоправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську №1061 від 19.03.2011 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Приватного підприємства «КОМ-ПОА», і.к.33802025.

Зобов'язано Державну податкову інспекції в Артемівському районі м. Луганська внести зміни до Реєстру платників податку на додану вартість, поновивши в Реєстрі платників податку на додану вартість Приватного підприємства «КОМ-ПОА» (ідентифікаційний код 33802025) з 19 березня 2011 року.

Не погодившись з таким рішенням, Державна податкова інспекція в Артемівському районі у м. Луганську подала апеляційну скаргу, в якій зазначило, що постанова прийнята з порушенням норм права, у звязку з чим просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволені позовних вимог.

Всі особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, тому відповідно до п.2 ч.1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, встановила наступне.

Згідно із частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди відповідно до вимог частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, та принципом рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.

Позивач Приватне підприємство «КОМ-ПОА» зареєстроване як суб'єкт господарювання - юридична особа виконавчим комітетом Луганської міської ради 08.08.2006 року, і.к. 33802025, місцезнаходження: 91021, місто Луганськ, вул. А. Ліньова, буд. 106, кім. 508, на підтвердження чого видане свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №612768 (а.с.6). Взятий на облік платника податків Державною податковою інспекцією в Артемівському районі у м. Луганську 08.08.2006 року за №954, про що надано відповідну довідку (а.с.9).

Позивач є платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію власника податку на додану вартість №100318870, серії НБ №339388, виданого ДПІ в Артемівському районі у м. Луганськ (а.с.8).

Позивачем згідно встановленого порядку передбаченого для подання податкової декларації за допомогою засобів електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством до податкового органу податкові декларації з податку на додану вартість надавалися та були ним отримані, про що свідчить відповідна відмітка. За допомогою засобів електронного зв'язку в електронній формі направлялися та були отримані відповідачем:

-податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період лютий 2010 року, з самостійним визначенням суми яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду в розмірі 2614,00 грн. (а.с.57-60);

-податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період березень 2010 року, з самостійним визначенням суми яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду в розмірі 4415,00 грн. (а.с.53-56);

-податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період квітень 2010 року, з самостійним визначенням суми яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду в розмірі 4787,00 грн. (а.с.49-52);

-податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період травень 2010 року, з самостійним визначенням суми яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду в розмірі 2594,00 грн. (а.с.45-48);

-податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період липень 2010 року, з самостійним визначенням суми яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду в розмірі 4405,00 грн. (а.с.41-44);

-податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період серпень 2010 року, з самостійним визначенням суми яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду в розмірі 14445,00 грн. (а.с.37-40);

-податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період вересень 2010 року, з самостійним визначенням суми яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду в розмірі 18000,00 грн. (а.с.33-36);

-податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період жовтень 2010 року, з самостійним визначенням суми яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду в розмірі 160847,00 грн. (а.с.29-32);

-податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період листопад 2010 року, з самостійним визначенням суми яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду в розмірі 223985,00 грн. (а.с.24-28);

-податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період грудень 2010 року, з самостійним визначенням суми яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду в розмірі 317935,00 грн. (а.с. 19-22);

-податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період січень 2011 року, з самостійним визначенням суми яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду в розмірі 169525,00 грн. (а.с.57-60).

Крім того, самостійно нараховані позивачем суми зобов'язання по сплаті податку на додану вартість визначені у вищезазначених деклараціях за відповідні періоди були сплачені, що підтверджується платіжними дорученнями та картками особистого рахунку (а.с.61-67).

Відповідачем Державною податковою інспекцією в Артемівському районі у м. Луганську 19.03.2011 року було прийнято рішення №1061 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ПП «КОМ-ПОА» (а.с.11). Зазначене рішення прийняте з посиланням на абзац «г» пункту 184.1 статті 184 Податкового Кодексу України. Крім того, в рішення зазначено про необхідність повернення до податкового органу позивачем свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість та всіх його засвідчених копій разом із супровідним листом протягом 20 календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання (а.с.12).

Вищезазначене рішення було отримане позивачем 23.03.2011 року, про що свідчить відповідна відмітка на поштовому повідомленні (а.с. 13).

Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Закон України «Про систему оподаткування» втратили чинність.

У зв'язку з тим, що частина правовідносини виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку також слід застосовувати норми Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України «Про податок на додану вартість» та Закону України «Про систему оподаткування», які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.

Порядок реєстрації осіб як платників податку на додану вартість та її анулювання врегульовано Податковим кодексом України.

Пунктом 180.1 статті 180 Податкового кодексу України визначено, що для цілей оподаткування платником податку на додану вартість є: 1)будь-яка особа, що провадить господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному статтею 183 цього розділу; 2)будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку; 3) будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України, а також: особа, на яку покладається дотримання вимог митних режимів, які передбачають повне або часткове умовне звільнення від оподаткування, у разі порушення таких митних режимів, встановлених митним законодавством; особа, яка використовує, у тому числі при ввезенні товарів на митну територію України, податкову пільгу не за цільовим призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із цим Кодексом, а також будь-які інші особи, що використовують податкову пільгу, яку для них не призначено.

Норми цього пункту не застосовуються до операцій з ввезення на митну територію України фізичними особами (громадянами) чи суб'єктами підприємницької діяльності, які не є платниками податку, культурних цінностей, зазначених у пункті 197.7 статті 197 цього

Кодексу; 4)особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи; 5)особа - управитель майна, яка веде окремий податковий облік з податку на додану вартість щодо господарських операцій, пов'язаних з використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном.

Для цілей оподаткування господарські відносини між управителем майна з власної господарської діяльності та його діяльності з управління майном прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів; 6)особа, що проводить операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майні, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у статті 172 Митного кодексу України) незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг, визначеної пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством; 7)особа, що уповноважена вносити податок з об'єктів оподаткування, що виникають внаслідок поставки послуг підприємствами залізничного транспорту з їх основної діяльності, що перебувають у підпорядкуванні платника податку в порядку, встановленому Кабінетом Мін стрів України.

Згідно підпункту «г» пункту 184.1 статті 184 ПК України реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає органу державної податкової служби декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.

Відповідно до статті 46 Податкового кодексу України Податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків контролюючому орану у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною. Платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Відповідно до пункту 3.4 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА № 166 від 30.05.1997 року (далі - Порядок №166), платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в декларації. Дані, наведені в декларації, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника, достовірність даних підтверджується: підписом платника, якщо платник - фізична особа, в інших випадках (особа, яка визначена як платник податку на додану вартість, крім фізичних осіб) - підписами відповідальних посадових осіб (керівника, головного бухгалтера) та печаткою, а в разі подання декларації в електронній формі - електронним підписом осіб (які підписують декларацію), зареєстрованим у порядку, визначеному законодавством.

Згідно підпункту 1.2, 3.1 Порядку № 166 декларація подається до податкового органу за місцем реєстрації особою, яка зареєстрована платником податку на додану вартість згідно з вимогами Закону України від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР «Про податок на додану вартість». Декларація до органів податкової служби може бути подана: на паперових носіях; на магнітних носіях з роздрукованими копіями файлів; засобами електронної пошти Е-таі1; поштовими відправленнями.

Відповідно до пункту 4.1 Порядку №166 декларація подається платником у визначений у пункті 2.6 цього Порядку строк до підрозділу державної податкової інспекції (адміністрації), яким здійснюється приймання звітності, для реєстрації. До декларації вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період, без наростаючого підсумку. Декларація подається платником незалежно від того, виникло у звітному (податковому) періоді в нього податкове зобов'язання чи ні, тобто незалежно від стану фінансово-господарської діяльності платника податку.

З систематичного аналізу зазначених норм вбачається, що у період з лютого 2010 по січень 2011 року діяла норма, яка надавала можливість платнику податку подавати до податкового органу податкові декларації з ПДВ незалежно від того, виникло у звітному (податковому) періоді в нього податкове зобов'язання чи ні.

Відповідно до підпункту 4.1.2. пункту 4.1. статті 4 Закону України № 2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом. Відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин або висування нею будь-яких передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється та розцінюється як перевищення службових повноважень такою особою, що тягне за собою її дисциплінарну та матеріальну відповідальність у порядку, визначеному законом. Якщо службова (посадова) особа контролюючого органу порушує норми абзацу першого цього підпункту, платник податків зобов'язаний до закінчення граничного строку подання декларації надіслати таку декларацію поштою з описом вкладеного, та повідомленням про вручення, до якої долучається заява на ім'я керівника відповідного контролюючого органу, складена у довільній формі, із зазначенням прізвища службової (посадової) особи, яка відмовилася прийняти декларацію, та/або із зазначенням дат-1 такої відмови. При цьому декларація вважається поданою в момент її вручення пошті, а граничний десятиденний строк, встановлений для поштових відправлень підпунктом 4.1.7, не застосовується. Платник податків може також оскаржити дії службової (посадової) особи контролюючого органу з відмови у прийнятті податкової декларації у судовому поряд су. Незалежно від наявності відмови у прийнятті податкової декларації платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених пунктом 5.3 статті 5 цього Закону.

Податкова звітність, отримана контролюючим органом від платника податків як податкова декларація, що заповнена ним всупереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, може бути не визнана таким контролюючим органом як податкова декларація, якщо в ній не зазначено обов'язкових реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено печаткою платника податків. У цьому випадку, як до контролюючий орган звертається до платника податків з письмовою пропозицією надати нову податкову декларацію з виправленими показниками із зазначенням підстав неприйняття попередньої, то такий платник податків має право: -надати таку нову декларацію разом зі сплатою відповідного штрафу; - оскаржити рішення податкового органу в порядку апеляційного узгодження.

Проте відповідачем не надано доказів, що податкові декларації з податку на додану вартість за період лютий 2010 року - січень 2011 року не визнані податковим органом як податкові звітності, що надало би податковому органу дійти до висновку про неподання платником податку податкових декларацій протягом останніх 12 місяців.

Відповідно до пункту 5 розділу III Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку (далі - Інструкція), затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 10.04.2008 М°233 «Про подання електронної податкової звітності» зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 квітня 2008 р. за № 320/15011 податкові документи в електронному огляді можуть бути надіслані до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку за звітні періоди у терміни, визначені законодавством для відповідних податкових документів у паперовій формі.

Пунктом 7 Інструкції закріплено при поданні податкових документів в електронній формі телекомунікаційними каналами зв'язку платник податків та органи ДПС повинні додержуватися такого порядку: -платник податків створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Після підготовки платником податків податкового документа в електронному вигляді на нього накладаються ЕЦП посадових осіб платника податків у такому порядку: першим - ЕЦП головного бухгалтера (бухгалтера), другим - ЕЦП керівника, третім - ЕЦП, що і аналогом відбитка печатки платника податків. За відсутності у платника податків посади бухгалтера електронні цифрові підписи посадових осіб платника податків накладаються у такому порядку: першим - ЕЦП керівника, другим - ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків. Платником податків фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності електронні цифрові підписи накладаються у такому порядку: першим - ЕЦП платника податків - фізичної особи, другим - ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків (за наявності); - після накладання ЕЦП платник податків здійснює шифрування податкового (документа в електронному вигляді та направляє його до органів ДПС через телекомунікаційні :анали зв'язку. Другий примірник податкового документа в електронному вигляді зберігається у платника податків; -після одержання від платника податків податкового документа в електронному вигляді органи ДПС проводять його розшифрування, перевірку ЕЦП, перевірку відповідності електронного документа затвердженому формату (стандарту); -перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку. Ця квитанція надсилається органами ДПС на електронну адресу платника податків, з якої було надіслано податкову звітність. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС. Якщо на електронну адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним; - підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних ДПС є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату ( стандарту ) електронного документа, результати перевірки ЕЦП, інформація про платника датків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції. На цю квитанцію накладається ЕЦП гану ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційного зв'язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС;

-якщо надіслані податкові документи сформовано з помилкою, то платнику податків зсипається друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття податкових документів в електронному вигляді із зазначенням причин. На цю квитанцію складається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику датків засобами телекомунікаційного зв'язку. Другий примірник другої квитанції в :ктронному вигляді зберігається в органі ДПС;

-датою та часом надання податкового документа в електронному вигляді до органів ІС є дата та час, зафіксовані у першій квитанції.

Оподаткована поставка є різновидом оподатковуваної операції. Ознакою оподаткованої операції, а отже, і оподатковуваної поставки, є виникнення в результаті її здійснення об'єкта оподаткування податком на додану вартість. Таким чином, під оподаткованими поставками слід мати на увазі поставку товарів або поставку послуг, у результаті яких у платника податку - постачальника виникає об'єкт оподаткування податком додану вартість та відповідно нараховуються податкові зобов'язання з цього податку, Враховуючи викладене, поняттям оподатковуваних поставок не охоплюються операції платника податку з придбання товарів і послуг, у тому числі тих, із яких у покупця виникає право на податковий кредит, а також операції, звільнені від оподаткування або такі, що не є об'єктом оподаткування.

З наданих до суду доказів вбачається, що платник податку на додану вартість Приватне підприємство «КОМ-ПОА» за кожний звітний період, а саме з лютого 2010 року по січень 2011 року надавало до ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську податкові декларації з податку на додану вартість, в яких у рядку 17 були сформовані суми податкового кредиту, а у рядку 27 вказані суми ПДВ, що підлягають нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, що є підтвердженням здійснення господарської діяльності підприємства.

Посилання представника відповідача на те, що підприємство віднесено до переліку «податкових ям» за січень 2011 року згідно алгоритму, затвердженого розпорядженням ДПА України від 24.02.2011 №48-р «Про відпрацювання підприємств», як підстава для скасування свідоцтва платника ПДВ є незмістовним, оскільки у разі виявлення порушень податкового, валютного та іншого законодавства, податковий орган з підстав визначених в статті 78 Податкового кодексу має право провести перевірки передбачені статтею 77 Податкового кодексу.

З огляду на викладене, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про задоволення позовних вимог, оскільки судом встановлено, що позивач подавав до податкового органу податкові декларації з податку на додану вартість, в яких зазначав суму податкового кредиту та суми ПДВ, які підлягають сплаті до бюджету, що підтверджують про ведення господарської діяльності. Суд першої інстанції прийшов правильного висновку, що податковим органом було прийняте рішення про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість не обґрунтовано, без врахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про задоволення позовних вимог, скасування постанова відповідача про накладення арешту в частині включення до постанови виконавчого збору та сум витрат на проведення виконавчих дій.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Під час апеляційного провадження, колегія суду не встановила таких порушень судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, які б призвели до неправильного вирішення справи по суті, які були предметом розгляду і заявлені в суді першої інстанції.

Таким чином, судова колегія вважає, що рішення суду першої інстанції є обґрунтованим, прийняте на підставі зясованих та встановлених обставинах справи, які підтверджуються доказами, та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.

Доводи апеляційної скарги не спростовують правильності прийнятого судом першої інстанції судового рішення.

Керуючись ст.195 - 197, п. 1 ч. 1 ст.198, ст. 200, п.1 ч. 1 ст. 205, ст. 206, ст. 211, 212, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія судів,

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 02 червня 2011 року по адміністративній справі № 2а-3755/11/1270 - залишити без задоволення.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 02 червня 2011 року по адміністративній справі № 2а-3755/11/1270 за позовом Приватного підприємства «КОМ-ПОА» до Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську про визнання недійсним та скасування рішення №1061 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість від 19.03.2011 року та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду в порядку письмового провадження набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання нею законної сили.

Головуючий суддя А.А. Блохін

Судді Г.М. Міронова

І.В. Юрко