Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
Підлягає публікації в ЄДРСР
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" серпня 2011 р.Справа № 27-24/17-1472-2011 Господарський суд Одеської області у складі судді Невінгловської Ю.М.
при секретарі судового засідання: Чумаченко І.І.
за участю представників:
від прокуратури: Місюрко Г.А. (посвідчення №1 від 12.01.07р.);
від Одеської міської ради: не з'явились;
від Комунального підприємства „Одесреклама” Одеської міської ради: не з'явились
від відповідача: ОСОБА_1 (представник діючий за довіреністю).
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради, в особі Комунального підприємства „Одесреклама” Одеської міської ради;
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю „ЮНСС”;
про стягнення 4 932,75 грн.
ВСТАНОВИВ:
СУТЬ СПОРУ: Прокурор Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради, в особі Комунального підприємства „Одесреклама” Одеської міської ради звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю „ЮНСС”, в якій просить суд стягнути з відповідача грошові кошти з яких 4 836,03 грн. - заборгованість за тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу та 96,72 грн. пені та покласти на відповідача судові витрати.
В обґрунтування заявлених вимог прокурор посилається на те, що 01.08.2009р. між Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при Управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЮНСС»укладено договір №1134-п на право тимчасового користування місцями для розміщення зовнішньої реклами, згідно якого Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при Управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради свої зобовязання за вказаним договором виконало належним чином, між тим за відповідачем рахується заборгованість за розміщення рекламних конструкцій у період з 01.12.2010р. по 31.03.2011р. у розмірі 4836,03 грн., що й стало підставою для звернення прокурора з відповідним позовом.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 15.04.2011р. суддею Оборотовою О.Ю. прийнято позовну заяву до розгляду та порушено провадження у справі №24/17-1472-2011.
Відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу, проведено повторний автоматичний розподіл справи №24/17-1472-2011, у звязку з закінченням строку розгляду справи та перебуванням судді Оборотової О.Ю. на лікарняному, в звязку з чим справу №24/17-1472-2011 призначено до розгляду судді - Невінгловській Ю.М.
Ухвалою господарського суду від 17.06.2011р. справу №24/17-1472-2011 було прийнято до провадження суддею Невінгловською Ю.М., присвоєно справі №27-24/17-1472-2011 та призначено справу до розгляду.
У судовому засіданні 29.08.2011 року прокурор підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Одеська міська рада у судове засідання не зявлялась, між тим надала до суду клопотання (вх. ГСОО №15412/2011 від 17.05.2011р.), згідно якого позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить суд розглянути справу без участі представника Одеської міської ради за наявними матеріалами справи.
Позивач - Комунальне підприємство "Одесреклама" Одеської міської ради на позовних вимоги наполягає та просить суд задовольнити їх в повному обсязі.
Відповідач надавши відзив на позов, проти позову заперечував та зазначив, що дозвіл ТОВ „ЮНСС” на розміщення зовнішньої реклами КП "Одесреклама" Одеської міської ради не видавався. Крім того, відповідач стверджує, що ТОВ „ЮНСС” пріоритет на місце розташування рекламного засобу КП "Одесреклама" Одеської міської ради не встановлювався, в звязку з чим у позивача відсутні правові підстави для стягнення зазначених грошових коштів та нарахування пені, оскільки договір №1134-п від 01.08.2009р. на право тимчасового користування місцями для розміщення зовнішньої реклами не набрав чинності. Отже, відповідач вважає, що позовні вимоги заявлені до ТОВ „ЮНСС” є необґрунтованими та таким, що не підлягають задоволенню.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, суд встановив:
15 липня 2009 року ТОВ «ЮНСС»звернулось до Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при Управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради з заявою №23, згідно якої просило надати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами за адресою, м. Одеса, пр-т Добровольського, 145/147 - Льодовий коток „Умка” з додатком документів необхідних для вчинення відповідних дій (а.с. 69).
27 липня 2009 року рішенням Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при Управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради №1731 за ТОВ „ЮНСС” закріплено пріоритет на розміщення спеціальної конструкції (односторонній щит на огорожі форматом 2м?1м та 4-х стаціонарних двосторонніх конструкцій форматом 1,42м?1,94м), згідно наданого ескізу, протягом 3-х місяців за адресою: м. Одеса, пр-т Добровольського, 145/147 (а.с. 68). При цьому, відповідачу повідомлено, що протягом строку встановлення пріоритету, щомісяця справляється плата за тимчасове користування місцем, що перебуває в комунальній власності, у розмірі 25% від плати встановленої органами місцевого самоврядування. Також зазначено, що у разі продовження терміну пріоритету, щомісячна плата справляється у розмірі 100%. Крім того, даним рішенням відповідачу розяснено, що питання про безпосереднє розміщення рекламного засобу необхідно погодити з відповідними організаціями, підставою для розміщення спеціальної конструкції є виданий виконавчим комітетом Одеської міської ради дозвіл на розміщення реклами, при цьому, установка конструкцій до отримання відповідного дозволу заборонена.
Разом з тим, рішенням від 27.07.2009р. №1731 щодо встановлення пріоритету Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при Управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради було проінформовано ТОВ „ЮНСС”, що відповідно до п. 6.5 Правил розміщення зовнішньої реклами в м. Одесі, затверджених рішенням Виконавчого комітету Одеської міської ради №434 від 22.04.2008р., ТОВ „ЮНСС” необхідно у десятиденний термін зявитись до Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при Управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради для укладення договору на право тимчасового користування місцем для розміщення зовнішньої реклами для сплати пріоритету.
01 серпня 2009 року між Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при Управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради (надалі бюро) та ТОВ „ЮНСС” (надалі користувач) укладено договір №1134-п на право тимчасового користування місцями для розміщення зовнішньої реклами (надалі договір), згідно умов якого бюро надає користувачу у тимчасове платне користування місця, що перебувають у комунальній власності, для розміщення зовнішньої реклами за адресами і на терміни відповідно до виданих дозволів на розміщення зовнішньої реклами в межах м. Одеси, згідно з Правилами розміщення зовнішньої реклами в м. Одесі, чинними на час видачі дозволів.
Умовами п. 2.2 договору передбачено, що користувач використовує надані місця за цільовим призначенням, сплачує вартість користування місцями з дня отримання пріоритету або дозволу на розміщення зовнішньої реклами та звільняє у триденний термін місця, на яких термін дії дозволів припинений (закінчився).
Відповідно до п. 2.3 договору, до отримання користувачем дозволів на розміщення зовнішньої реклами бюро надає користувачу за його заявою пріоритет на місце розташування рекламного засобу.
Положеннями п. 2.4 договору встановлено, що за встановлений бюро пріоритет користувач справляє плату за тимчасове користування місцем під розміщення зовнішньої реклами.
У пункті 2.5 договору визначено, що дозволи на розміщення зовнішньої реклами та встановлені пріоритети є невідємною частиною цього договору.
Згідно розділу 3 договору бюро має право:
- здійснювати контроль за дотриманням користувачем чинного законодавства з питань зовнішньої реклами, Правил розміщення зовнішньої реклами у місті Одесі, положень цього договору (п.п. 3.1.1 договору);
- розірвати цей договір, та силами бюро здійснити за рахунок користувача демонтаж спеціальної конструкції у випадку заборгованості більше ніж три місяці, передбачених розділом 4 цього договору (п.п. 3.1.3 договору).
Відповідно до п. 3.4.3 договору користувач зобовязаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати суму за встановлений пріоритет, або за розміщення зовнішньої реклами, згідно з дозволами по розрахунковим тарифам, що діють на день сплати.
Умовами п. 4.1 договору визначено, що плата за користування місцем, що перебуває у комунальній власності, для розміщення зовнішньої реклами, а також за встановлений пріоритет визначається на підставі тарифів, затверджених Виконавчим комітетом Одеської міської ради, згідно з переліком конструкцій (додаток 1) (чи адресною програмою, яка надається користувачем щомісячно для узгодження), а також бухгалтерського розрахунку (додаток 2).
Пунктом 4.2 договору, серед іншого, встановлено, що організація щомісячно перераховує загальну суму плати за користування не пізніше 10 числа відповідного місяця на рахунок Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами в незалежності від періоду використання місця, так само і за встановлений пріоритет.
Згідно з п. 5.2 договору, у випадку прострочення платежів, передбачених у п.4.2. цього договору користувач сплачує на користь бюро пеню від суми простроченого платежу за кожен день прострочення, в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діятиме в період за який нараховується пеня.
Положеннями п. 5.3 договору передбачено, що у випадку самовільного встановлення рекламних засобів, несвоєчасного демонтажу конструкції по закінченні терміну дії дозволу або цього договору користувач сплачує бюро штраф у розмірі 50 гривень за кожен день самовільного встановлення і відшкодовує вартість демонтажних робіт зазначених рекламоносіїв здійснених бюро.
Пунктом 7.2 договору встановлено, що заява на пролонгацію договору подається в бюро за місяць до моменту закінчення терміну дії пріоритету чи дозволу.
Як вбачається із матеріалів справи, 30.07.2010р. ТОВ «ЮНСС»звернулось до Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при Управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради з заявою вх. №2365/01-13 від 30.07.2010р., згідно якої просило продовжити строк дії пріоритету на місце розміщення рекламних конструкцій розташованих за адресою: м. Одеса, пр-т Добровольського, 145/147 - Льодовий коток „Умка”, а також продовжити строк дії договору №1134-п від 01.08.2009р. на право тимчасового користування місцями для розміщення зовнішньої реклами (а.с.14).
Листом від 24.02.2011р. вих. №66-исх ТОВ „ЮНСС” було повідомлено, що рішенням Одеської міської ради від 14.04.2010 року № 5685-V Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при управлінні архітектури та містобудування виконавчого комітету Одеської міської ради реорганізовано в Комунальне підприємство "Одесреклама" Одеської міської ради та відповідно до статуту КП "Одесреклама" Одеської міської ради є правонаступником Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при Управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради. Отже, усі права та обовязки бюро переходять до КП "Одесреклама".
Разом з тим, зазначеним листом КП "Одесреклама" звернулось до відповідача з вимогою про погашення заборгованості, яка утворилась станом на 28.03.2011р. у ТОВ „ЮНСС” перед КП "Одесреклама" за договором на право користування місцями для розміщення зовнішньої реклами від 01.09.2009р. №1134-п-2 та здійснити оплату за поточний місяць протягом 5 робочих днів з моменту отримання даного листа. Між тим, доказів надіслання відповідачу чи отримання ним даного листа, позивачем суду не надано.
Як встановлено матеріалами справи, вимоги листа КП "Одесреклама" від 24.02.2011р. №66-исх ТОВ «ЮНСС»виконані не були, в звязку з чим 07.04.2011р. силами позивача - КП "Одесреклама" було здійснено демонтаж рекламних конструкцій розташованих за адресою: м. Одеса, пр-т Добровольського, 145/147 - Льодовий коток „Умка”, зазначені демонтовані конструкції були вивезені на склад КП "Одесреклама" для зберігання про, що працівниками КП "Одесреклама" складено акт проведення демонтажу №0/26 від 07.04.2011р., крім того, згідно відомостей зазначених у даному акті, другий екземпляр акту проведення демонтажу №0/26 від 07.04.2011р. надано касиру підприємства-відповідача для передачі керівництву ТОВ „ЮНСС”.
05.05.2011р. ТОВ „ЮНСС” звернулось до КП "Одесреклама" з листом-вимогою вих. №15 про повернення у добровільному порядку ТОВ „ЮНСС” та встановлення на попереднє місце розташування самовільно демонтованих представниками КП "Одесреклама" конструкцій, а саме одностороннього щиту площею 2м?1м, що був розміщений на огорожі та 4-х стаціонарних двосторонніх щитів розміром 1,42м?1,94м у кількості 3 одиниці, протягом 10 днів з дня отримання цієї вимоги. Зазначений лист був отриманий КП "Одесреклама" 24.05.2011р. вх. №981 про, що міститься відповідна відмітка. При цьому, будь-яких доказів чи пояснень щодо вирішення даного спору, сторонами суду не надано.
Позовні вимоги обґрунтовано порушенням відповідачем зобовязань за договором №1134-п від 01.08.2009р. на право тимчасового користування місцями для розміщення зовнішньої реклами, в частині своєчасного внесення плати за розміщення зовнішньої реклами та направлені на стягнення з відповідача наявної заборгованості за тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу за період з 01.12.2010р. по 31.03.2011р. у розмірі 4836,03 грн. та пені у розмірі 96,72 грн.
Згідно з відомостями зазначеними прокурором у позовній заяві, Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при управлінні архітектури та містобудування виконавчого комітету Одеської міської ради рішенням Одеської міської ради від 14.04.2010 року № 5685-V реорганізовано та створено Комунальне підприємство "Одесреклама" Одеської міської ради, яке є повним правонаступником прав та обовязків комунальної організації Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при управлінні архітектури та містобудування виконавчого комітету Одеської міської ради (ідентифікаційний код: 25830211). Отже, Комунальне підприємство "Одесреклама" Одеської міської ради є належним позивачем у даній справі. При цьому, вказані обставини не заперечуються сторонами.
Суд, розглянувши матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства, дійшов наступних висновків:
Статтею 1 Закону України "Про рекламу" встановлено, що зовнішня реклама - це реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг. При цьому, ч.1 ст.16 цього Закону передбачено, що розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Одесі, затверджених рішенням Виконавчого комітету Одеської міської ради від 22.04.2008 р. за № 434 Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами управління архітектури та містобудування виконавчого комітету Одеської міської є робочим органом на який покладено виконання функцій щодо регулювання діяльності у сфері розміщення зовнішньої реклами на території м. Одеси.
При цьому, КП "Одесреклама" Одеської міської ради є правонаступником Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при Управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради, отже, зазначені функції покладено на КП "Одесреклама".
Згідно п. 6 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 29.12.2003 р. за № 2067 до повноважень робочого органу, зокрема, належать: розгляд заяв розповсюджувачів зовнішньої реклами на надання дозволу, внесення змін у дозвіл, переоформлення дозволу та продовження строку його дії; прийняття рішення про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, продовження строку, на який встановлено зазначений пріоритет, або про відмову в установленні такого пріоритету; підготовка проекту рішення виконавчого органу ради щодо надання дозволу чи про відмову у його наданні; видача дозволу на підставі рішення виконавчого органу ради та інші повноваження відповідно до законодавства.
Аналогічні за змістом норми міститься у розділі 3 Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Одесі, затверджених рішенням Виконавчого комітету Одеської міської ради від 22.04.2008 р. за № 434, щодо повноважень робочого органу.
Відповідно до п. 9 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 29.12.2003 р. за № 2067, для одержання дозволу заявник подає робочому органу заяву відповідної форми та визначений перелік документів. При цьому, згідно п. 10 вказаних правил, за наявності документів, передбачених пунктом 9 цих Правил, заява протягом трьох днів з дати її надходження реєструється робочим органом в журналі реєстрації заяв та дозволів на розміщення зовнішньої реклами (далі - журнал реєстрації), який ведеться за формою згідно з додатком 2. Журнал повинен бути прошитий, а його сторінки пронумеровані. На останній сторінці журналу робиться запис про кількість сторінок, який засвідчується підписом керівника робочого органу, скріпленим печаткою. Робочий орган протягом п'яти днів з дати реєстрації заяви перевіряє місце розташування рекламного засобу, зазначене у заяві, на предмет наявності на це місце пріоритету іншого заявника або надання на заявлене місце зареєстрованого в установленому порядку дозволу. Після перевірки місця керівник робочого органу приймає рішення про встановлення за заявником пріоритету на заявлене місце або про відмову у встановленні пріоритету. У разі прийняття рішення про встановлення пріоритету робочий орган видає заявнику для оформлення два примірники дозволу за формою згідно з додатком 3 та визначає заінтересовані органи (особи), з якими необхідно їх погодити.
Положеннями п. 11 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 29.12.2003 р. за № 2067, пріоритет заявника на місце розташування рекламного засобу встановлюється строком на три місяці з дати прийняття керівником робочого органу відповідного рішення. Строк встановлення пріоритету на місце розташування рекламного засобу може бути продовжений керівником робочого органу не більш як на три місяці, зокрема, у разі письмового звернення заявника щодо продовження строку оформлення дозволу. У разі продовження строку оформлення дозволу з підстав, передбачених абзацами третім і четвертим цього пункту, робочий орган письмово повідомляє про це заявника. Водночас п. 12 зазначених правил встановлено, що дата і номер рішення керівника робочого органу про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, продовження строку, на який встановлено зазначений пріоритет, або про відмову в установленні такого пріоритету заноситься в журнал реєстрації.
У відповідності до п. 13 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 29.12.2003 р. за № 2067, протягом строку, зазначеного у пункті 11 цих Правил, заявник оформлює обидва примірники дозволу та подає їх робочому органу разом із супровідним листом, в якому зазначається реєстраційний номер заяви. У разі прийняття керівником робочого органу рішення про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, яке перебуває в комунальній власності, заявник протягом трьох днів укладає договір на тимчасове користування цим місцем. Протягом строку, передбаченого абзацами першим - третім пункту 11 цих Правил, щомісяця справляється плата за тимчасове користування місцем, що перебуває в комунальній власності, в розмірі 25 відсотків плати, встановленої органами місцевого самоврядування. У разі продовження строку оформлення дозволу відповідно до абзацу четвертого пункту 11 цих Правил, щомісячна плата за тимчасове користування місцем, що перебуває в комунальній власності, справляється в розмірі 100 відсотків плати, встановленої органами місцевого самоврядування. Протягом п'яти днів з дати прийняття керівником робочого органу рішення про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, продовження строку, на який встановлено зазначений пріоритет, заявник подає робочому органу копію укладеного ним договору на тимчасове користування місцем та копію документа, що підтверджує внесення відповідної плати.
Як встановлено матеріалами справи, рішенням Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при Управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради №1731 від 27.07.2009р. за ТОВ „ЮНСС” було встановлено пріоритет на розміщення спеціальної конструкції за адресою: м. Одеса, пр-т Добровольського, 145/147 протягом 3-х місяців. 01.08.2009р. між Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при Управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради та ТОВ „ЮНСС” укладено договір №1134-п на право тимчасового користування місцями для розміщення зовнішньої реклами.
За заявою відповідача вх. №2365/01-13 від 30.07.2010р. Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при Управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради строк дії пріоритету ТОВ „ЮНСС” було продовжено.
У відповідності до п. 7.1 договору визначено, що договір набирає чинність з моменту отримання користувачем пріоритету чи дозволу на розміщення зовнішньої реклами та діє до моменту закінчення терміну дії пріоритету чи дозволу.
Отже, договір №1134-п від 01.08.2009р. на право тимчасового користування місцями для розміщення зовнішньої реклами набрав чинності, при цьому, строк його дії було обмежено строком дії пріоритету.
Відповідно до положень Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 29.12.2003р. за № 2067, максимальним строком встановлення пріоритету є 6 місяців, з урахуванням можливості його продовження не більш як на три місяці (п. 11 вказаних правил).
Таким чином, за умови відсутності дозволу на розміщення зовнішньої реклами, кінцевим терміном дії договору №1134-п від 01.08.2009р. (згідно п. 7.1 даного договору) на право тимчасового користування місцями для розміщення зовнішньої реклами є термін закінчення дії пріоритету 27.12.2009р., що цілком відповідає нормам чинного законодавства.
При цьому, п. 15 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 29.12.2003р. за № 2067 встановлено, що у разі не додержання заявником строку, зазначеного в пункті 11 цих Правил, та у разі не надання ним в установлений строк документів, зазначених у пункті 13 цих Правил, заява вважається неподаною, пріоритет на місце розташування рекламного засобу втрачається, документи повертаються заявнику, про що робочий орган робить відповідний запис в журналі реєстрації.
Відповідно до п. 4.1 та п.4.3 Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Одесі, затверджених рішенням Виконавчого комітету Одеської міської ради від 22.04.2008 р. за №434 визначено, що розміщення зовнішньої реклами провадиться на підставі дозволів, які видаються робочим органом згідно рішення виконавчого органу Одеської міської ради. Виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розміщення рекламного засобу.
При цьому, відповідно до п. 2 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 29.12.2003р. за № 2067, дозвіл - це документ установленої форми, виданий розповсюджувачу зовнішньої реклами на підставі рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, який дає право на розміщення зовнішньої реклами на певний строк та у певному місці.
Крім того, зазначеними правилами передбачено, що робочий орган протягом не більш як 15 робочих днів з дати одержання належним чином оформлених двох примірників дозволу розглядає заяву, готує і подає виконавчому органу ради пропозиції та проект відповідного рішення (п. 19 правил); виконавчий орган ради протягом п'яти робочих днів з дати одержання зазначених пропозицій приймає рішення про надання дозволу або про відмову у його наданні. У разі прийняття рішення про надання дозволу керівник робочого органу протягом п'яти робочих днів підписує обидва примірники дозволу та скріплює їх печаткою робочого органу. Перший примірник дозволу видається заявникові, а другий - залишається робочому органу для обліку та контролю. Видача дозволу реєструється в журналі реєстрації. Рішення про відмову у наданні дозволу надсилається робочим органом заявникові протягом п'яти днів з дати його прийняття (п. 20 правил).
При цьому, факт надання КП "Одесреклама" Одеської міської ради відповідного дозволу ТОВ „ЮНСС” на розміщення зовнішньої реклами заперечується відповідачем, як і наявність відповідного рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради.
Відповідно до ст. 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. При цьому, приписами ст. 33 цього кодексу встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Положеннями ст. 34 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Між тим, в порушення зазначених норм позивачем не надано належних документів, які підтверджують обставини щодо надання КП "Одесреклама" Одеської міської ради дозволу ТОВ „ЮНСС” на розміщення зовнішньої реклами за адресою: м. Одеса, пр-т Добровольського, 145/147.
Отже, з наявних в матеріалах справи документів вбачається, що договір №1134-п від 01.08.2009р. на право тимчасового користування місцями для розміщення зовнішньої реклами припинив свою дію, в звязку з закінченням терміну встановленого пріоритету ТОВ „ЮНСС”, а саме 29.12.2009р. Таким чином, у позивача відсутні підстави для нарахування ТОВ „ЮНСС” плати за розміщення рекламних конструкцій у період з 01.12.2010р. по 31.03.2011р. у розмірі 4836,03 грн. та пені у розмірі 96,72 грн., передбаченої договором №1134-п від 01.08.2009р. за стягненням яких прокурором подано даний позов.
Разом з тим, оскільки згідно листа відповідача вих. №15 від 05.05.2011р. вбачається, що дійсно ТОВ „ЮНСС” було розміщено рекламні конструкції за адресою: м. Одеса, пр-т Добровольського, 145/147 - Льодовий коток „Умка”, демонтаж яких проведено 07.04.2011р. працівниками КП "Одесреклама" про, що складено акт проведення демонтажу №0/26 від 07.04.2011р., позивач, має право звернутися до суду про стягнення понесених збитків поза межами договірних відносин, на підставі норм чинного законодавства.
З урахуванням встановлених обставин, суд дійшов висновку, що заявлені прокурором Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради, в особі Комунального підприємства "Одесреклама" Одеської міської ради позовні вимоги є необґрунтованими, не підтверджені певними засобами доказування, в звязку з чим не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 32, 33, 34, 8285 Господарського процесуального кодексу України, суд-
ВИРІШИВ:
В позові відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено протягом 10-денного строку з моменту складання повного тексту.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його підписання, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи Одеським апеляційним господарським судом.
Суддя Невінгловська Ю.М.
Повний текст рішення складено 05.09.2011р.