Рішення № 18174468, 31.08.2011, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
31.08.2011
Номер справи
11/17-2637-2011
Номер документу
18174468
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

Підлягає публікації в ЄДРСР

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"31" серпня 2011 р.Справа № 11/17-2637-2011 За позовом: Прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради в особі Комунального підприємства "ОДЕСРЕКЛАМА";

До відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1;

про стягнення 864,00 грн.;

Суддя Власова С.Г.

Представники:

Від прокуратури: Доброжан Н.І. за посвідченням;

Від позивача (ОМР): не з'явився;

Від позивача (КП "ОДЕСРЕКЛАМА"): ОСОБА_3, ОСОБА_4 за довіреністю;

Від відповідача: не з'явився;

В засіданні приймали участь:

Від прокуратури: Доброжан Н.І. за посвідченням;

Від позивача (ОМР): не з'явився;

Від позивача (КП "ОДЕСРЕКЛАМА"): ОСОБА_4 за довіреністю;

Від відповідача: не з'явився;

СУТЬ СПОРУ: 05.07.2011 р. за вх. № 3895 Прокурор Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради в особі Комунального підприємства "ОДЕСРЕКЛАМА" (далі Позивач) звернувся до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Ф.О.П. ОСОБА_1 (далі Відповідач) про стягнення збитків у вигляді упущеної вигоди за тимчасове користування місцями розташування рекламних засобів в сумі 864,00 грн.

Позивач на позовних вимогах наполягає.

Прокурор позовні вимоги підтримує.

Відповідач в судові засідання від 15.07.2010 р., 22.08.2011 р. та 31.08.2010 р. не з'явився, представників не направив, тому справа розглядається в порядку ст. 75 ГПК України.

У зв'язку з перебуванням суді Власової С.Г. на лікарняному в період з 04.08.2011 р. по 11.08.2011 р., судове засідання по справі №11/17-2637-2011 призначене на 05.08.2011 р. о 12 год. 00 хв. не відбулося.

Розглянувши матеріали справи в порядку ст. 75 ГПК України, заслухавши представника позивача, суд встановив наступне:

Прокуратурою Малиновського району м. Одеси було виявлено недодержання Ф.О.П. ОСОБА_1 вимог Законів України "Про рекламу" та "Про благоустрій населених пунктів", порушення Типових правил розміщення зовнішньої реклами в місті Одесі, а саме встановлено, що Відповідачем за адресою: АДРЕСА_2 було встановлено рекламну у вигляді лайт-боксу на фасаді розміром 2,4 х 0,75 м х 1 стор. без відповідного дозволу.

Посилаючись на ч.1 ст.16 Закону України "Про рекламу" заступник прокурора вказує, що розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку, встановленому цими органами на підставі Типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Статтею 26 Закону України "Про рекламу" встановлено, що контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень спеціально уповноважений орган виконавчої влади. Розповсюджувачі реклами, винні у порушенні встановленого законодавства про рекламу, порядку розповсюдження та розміщення реклами, і несуть відповідальність, передбачену законодавством (п.3 ст.27 Закону).

Також, у відповідності до п.5 ст.16 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", на об'єктах благоустрою забороняється самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами.

Прокурор зазначає, що Постановою Кабінету Міністрів України №2067 від 29.12.2003 р. були затверджені типові Правила розміщення зовнішньої реклами в населених пунктах та встановлено порядок надання дозволів на розміщення такої реклами.

Так, п.п. 3,24 Правил встановлено, що зовнішня реклами розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами міських рад. Лише виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розміщення зовнішньої реклами та виконання робіт, пов'язаних з розташуванням рекламного засобу.

Актом перевірки від 11.08.2009 року за № 1486 було встановлено, що Відповідачем розміщено рекламну конструкцію без відповідної плати за тимчасове користування місцями розташування рекламних засобів.

Приписом про усунення порушень від 11.08.2009 р. за № 1486, Відповідача було зобов'язано в строк до 15.08.2009 р. усунути вказані порушення шляхом демонтажа самовільно встановленої конструкції.

Прокурор зазначає, що Відповідач звернувся до Начальника Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при управлінні архітектури та містобудування виконавчого комітету Одеської міської ради із заявою в якій просив виставити рахунок за користування місцем для розміщення рекламних конструкцій за період з 01.07.2009 р. по 30.10.2009 р.

01.11.2009 р. між сторонами було укладено за № 1311-п договір на право тимчасового користування місцем для розміщення зовнішньої реклами.

Відповідно до розрахунку, збитків у вигляді упущеної вигоди за зазначений період, сума за тимчасове користування місцем для розміщення рекламних конструкцій (об'єктів) складає 864,00 грн.

З урахуванням викладеного прокурор просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 збитки у вигляді упущеної вигоди за тимчасове користування місцями розташування рекламних засобів в сумі 864,00 грн.

Досліджуючи матеріали справи, аналізуючи норми чинного законодавства, що стосується суті спору, суд дійшов наступних висновків.

З матеріалів справи вбачається, що Інспекторами Позивача під час проведення перевірки дотримання Правил розміщення зовнішньої реклами було встановлено, що за адресою: АДРЕСА_2, фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 було розміщено лайт-бокс на фасаді без дозвільних документів.

Виявлені порушення було зафіксовано Позивачем в акті перевірки № 1486 від 11.08.2009 р. та внесено Відповідачу припис про усунення порушень шляхом самостійного демонтажу самовільно встановленого рекламного засобу до 15.08.2009 р. (№ 1486 від 11.08.2009 р.).

Відповідно до п.5 ст.16 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" на об'єктах благоустрою забороняється самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами.

Згідно до абз. 6 ст.1 Закону України "Про рекламу" зовнішня реклама - це реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг. Розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України (ч.1 ст.16 Закону України "Про рекламу").

Аналогічна за змістом норма міститься у п. 3 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 р. за № 2067, відповідно до якого зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами сільських, селищних, міських рад відповідно до цих Правил.

Відповідно до розділу 4. Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Одесі, у новій редакції, затверджених рішенням Виконкому Одеської міської ради від 22.04.2008 р. за № 434 зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та в порядку, встановленому виконавчим комітетом Одеської міської ради відповідно до цих Правил. Виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розміщення рекламного засобу.

Згідно до п. 47 "Правил розміщення зовнішньої реклами", затверджених Рішенням міськвиконкому від 18.06.2004 р. за № 326, розповсюджувач зовнішньої реклами винний у порушенні Правил несе відповідальність згідно із законодавством.

Положенням, на підставі якого діє Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при управлінні архітектури та містобудування виконавчого комітету Одеської міської ради передбачено, що саме на нього покладаються функції щодо отримання плати за користуванням місцями, які перебувають у комунальній власності.

Згідно ч. 1 ст. 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Відповідно до п. 2 ст. 22 ЦК України збитками вважаються зокрема доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Отже, за умови укладення Відповідачем відповідного договору на розміщення зовнішньої реклами, Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при управлінні архітектури та містобудування виконавчого комітету Одеської міської ради, мало реальну можливість отримувати плату за користування місцем, що перебуває у комунальній власності, відповідно до встановлених тарифів.

Прокурором було надано до суду розрахунок упущеної вигоди за період з 01.07.2009 р. по 31.10.2009 р. (а.с.7), який на думку суду є вірним та обґрунтованим.

Рішенням Одеської міської ради від 14.04.2010 р. № 5685-V вирішено реорганізувати комунальну установу Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при управлінні архітектури та містобудування виконавчого комітету Одеської міської ради шляхом перетворення та створити на його базі комунальне підприємство "Одесреклама" Одеської міської ради.

Відповідно до Статуту комунального підприємство "Одесреклама" Одеської міської ради останнє є повним правонаступником Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при управлінні архітектури та містобудування виконавчого комітету Одеської міської ради.

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце судових засідань, про що свідчать наявні в матеріалах справи поштові повідомлення, в судові засідання від 15.07.2010 р., 22.08.2011 р. та 31.08.2010 р не з'явився, представників не направив, своїм правом на захист не скористався.

Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, як обґрунтовані, підтверджені належними доказами та наявними матеріалами справи.

Судові витрати по сплаті державного мита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу віднести на Відповідача, згідно ст.ст. 44, 49 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 22, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Фізичної особа-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Комунального підприємства "Одесреклама" (65026 м. Одеса, вул. Леха Качинського, 5 код 25830211) 864,00 грн.

3.Стягнути з Фізичної особа-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1):

-до Державного бюджету України (п/р 31114095700008в ГУДКУ у Одеській області, банк одержувача ГУДКУ у Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460) 102 грн. держмита;

-до Державного бюджету України (п/р 31213264700008в ГУДКУ у Одеській області, банк одержувача ГУДКУ у Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460, КБК 22050000, символ звітності банку 259) - витрати на ІТЗ судового процесу в сумі 236 грн.

Рішення суду набуває законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його підписання.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення підписане 02.09.2011 р. в порядку статті 85 ГПК України.

Суддя Власова С.Г.