Постанова № 1816240, 15.05.2008, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
15.05.2008
Номер справи
10/1874-а     
Номер документу
1816240
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"15" травня 2008 р. Справа №10/1874-А

за позовом Прокурора Кам'янець-Подільського району м. Кам'янець-Подільський в інтересах держави в особі Державного підприємства Національної енергетичної компанії "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні" м. Вінниця

до Відкритого акціонерного товариства "Кам'янець-Подільський електромеханічний завод" м. Кам'янець-Подільський

про стягнення 3400,00 грн.

Суддя Виноградова В.В.

Секретар судового засідання Дідик Н.Д.

Представники сторін:

позивача: Зеленін В.Б. - за довіреністю №1286 від 06.05.08р.

відповідача: не з'явився

За участю прокурора відділу прокуратури Хмельницької області Шкадько В.В.

Суть спору:

Прокурором в інтересах позивача подано позов про стягнення з відповідача 3400 грн. штрафних санкцій застосованих постановою №Х-5-08 від 29.01.2008р.за порушення Закону України „Про електроенергетику”, а саме невиконання припису від 13.12.2007р.

Відповідач в судове засідання повноважного представника не направив, письмових заперечень щодо позовних вимог суду не надав, своїм процесуальним правом не скористався, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи ( ухвал та повістка вручені згідно повідомлень поштового зв’язку

02.04.08р.,28.04.2008р.)

Розглядом наявних матеріалів справи встановлено:

Державним інспектором Кам'янець-Подільського відділення Державної інспекції з енергонагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Хмельницькій області відповідно до Закону України “Про електроенергетику” та Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996р. №929( із змінами та доповненнями) проведено 10 від 17.10.2005 року було проведено обстеження стану електрообладнання відповідача та виконання вимогп.3 постанови НКРЕ від 17.10.2005р. №910 „Про внесення змін до Правил користування електричною енергією” та п.3.20 Правил користування електричною енергією.

За результатами обстеження виявлено порушення, які зафіксовані в акті обстеження №98-КП-ІТЗ/1039 від 13.12.2007р. на усунення яких внесено припис №98-КП-ІТЗ/1039 від 13.12.2007р., який був отриманий в канцелярії відповідача 17.12.08р. за вх. №988. Граничний термін виконання припису встановлений 08.01.2008 року, з обов’язком повідомити до 11.01.2008р..

Інформація від відповідача про виконання припису у встановлений термін не надійшла.

З метою здійснення контролю за виконанням наданого припису по усуненню виявлених порушень позивач 17.01.2008р. здійснив перевірку виконання припису та встановив, що вимоги припису №98-КП-ІТЗ/1039 від 13.12.2007р. не виконано, про що був складений акт перевірки №98-КП-ПП/1084 від 17.01.2008р.. Зазначений акт вручено особисто керівнику товариства.

За ухилення від виконання припису від 13.12.2007р.,постановою Державної інспекції з енергонагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Хмельницькій області №Х-5-08 від 29.01.2008р. відповідно до ст.27 Закону України “Про електроенергетику”, Положення про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику (затверджено постановою Кабінету міністрів України №1312 від 21.07.1999р.) на Відкрите акціонерне товариство "Кам'янець-Подільський електромеханічний завод" м. Кам'янець-Подільський накладено штраф у розмірі 3400 грн., який відповідач зобов’язаний був сплатити до Державного бюджету України протягом 30 днів з дня прийняття постанови..

Відповідач постанову №Х-5-08 від 29.01.2008р. у визначеному законом порядку не оскаржив та у встановлений строк штраф у добровільному порядку не сплатив, тому прокурором в інтересах позивача подано позов про стягнення 3400 грн. штрафних санкцій.

Аналізуючи надані по справі докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне:

Відповідно до ст. 124 Конституції України юрисди5кція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Згідно ст.9 Закону України „Про електроенергетику” державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.

Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії серед іншого мають право: безперешкодного доступу до електричних і тепловикористовуючих установок та теплових мереж споживачів та суб'єктів електроенергетики; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці; вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії; надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

На підставі зазначеного позивачем проведено обстеження з питань технічного стану та організації експлуатації електроустановок від 13.12.2007р., складений акт обстеження та виданий відповідний припис від 13.12.2007р..

Згідно ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

На підставі зазначеного позивачем прийнята постанова від 29.01.2008р.про накладення штрафу за ухилення від виконання припису від 13.12.2007р. в розмірі 3400 грн.

Згідно ч.6 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” та п.10 Положення про порядок накладання на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою КМУ від 21.07.1999р. №1312 суми стягнутих штрафів зараховуються до Державного бюджету і в разі їх несплати стягуються в судовому порядку.

Судом враховується, що постанова про накладення штрафу від 29.01.2008р. в установленому порядку відповідачем не оскаржена та не скасована, доказів про сплату штрафу суду не подано.

Тому позовні вимоги відповідають чинному законодавству, фактичним обставинам справи, підтверджені належними доказами та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов прокурора Кам'янець-Подільського району в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" м. Київ в особі відокремленого підрозділу „Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні” м. Вінниця до відкритого акціонерного товариства "Кам'янець-Подільський електромеханічний завод" про стягнення 3400 грн. штрафу задоволити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Кам'янець-Подільський електромеханічний завод” м. Кам'янець-Подільський, вул. Хмельницьке шосе,32, код 00213807) в доход державного бюджету України на р/р 31118106700003 УДК у м. Кам'янці-Подільському, МФО 815013, код одержувача: 23565590, код платежу 21081100, штраф в розмірі 3400 грн. (три тисячі чотириста гривень).

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено, КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.В. Виноградова

Віддрук. 5 прим. : 1 - до справи, 2 - позивачу, 3 - відповідачу. 4,5- прокуратурі області та району