Рішення № 18161022, 25.08.2011, Господарський суд Закарпатської області

Дата ухвалення
25.08.2011
Номер справи
5008/1043/2011
Номер документу
18161022
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

25.08.2011 Справа № 5008/1043/2011

за позовом комунального автотранспортного підприємства

„КАТП-072801”, м. Ужгород

до відповідача Комунального шляхово експлуатаційного підприємства „КШЕП”, м. Ужгород

про стягнення 164830,33 грн.,

Суддя С.Б. Швед

секретар судового засідання Кость В.В.;

від позивача ОСОБА_1, представник по довіреності від 11.01.11;

від відповідача ОСОБА_2, представник по довіреності від 10.01.11 №28;

ВСТАНОВИВ:

Комунальне автотранспортне підприємство „КАТП-072801” (далі - „КАТП”) звернулася до суду з позовом до Комунального шляхово експлуатаційного підприємства „КШЕП” (далі - „КШЕП”) про стягнення суми 164830,33 грн. за прийняття твердих побутових відходів на сміттєзвалищі (в т.ч. 129699,12 грн. основний борг, 27730,04 грн. інфляційні нарахування, 7401,17 грн. річні (3%)).

Звернення позивача до суду аргументовано доводами про необхідність стягнення з відповідача суми боргу за предметом позову на виконання умов, укладеного між позивачем та КП „Уж” (правноступником якого є позивач) договору на прийняття твердих відходів на сміттєзвалищі від 07.01.09 №30/09.

Представник позивача, прийнявши участь у судовому розгляді справи, позовні вимоги підтримав повністю.

Представник відповідача, позовних вимог не визнав, повідомивши суд про те, що діяльність КП „Уж” припинено шляхом приєднання вказаного субєкта господарювання до КШЕП із створенням комісії по припиненню діяльності КП „Уж”. В звязку з тим, що позивач не звертався до ліквідкомісії з грошовими вимогами за предметом позову, як це передбачено ст. 107 Цивільного кодексу України, підстави для задоволення позову є відсутніми.

Дослідивши подані по справі доказові матеріали, суд констатує наступне:

08.01.09р. між КАТП (Виконавець) та КП „Уж” (Замовник) був укладений договір на прийняття твердих відходів на сміттєзвалищі №30/09 (далі Договір, а.с. 12).

На виконання умов даного договору між сторонами були здійснені господарські операції з вивезення твердих відходів на загальну суму 174699,12 грн. за лютий, грудень 2009р. у кількості 23866 м3, що підтверджується актами здачі прийняття робіт (наданих послуг) від 28.02.09 №ОУ-0000137 та від 21.12.09 №ОУ-0000901 (а.с. 13-14).

Розрахунки за надані позивачем послуги були проведені частково на суму 45000,00 грн.

У межах судового розгляду даної справи позивач просить стягнути з відповідача як правонаступника КП „УЖ” решту суму заборгованості за надані послуги 129699,12 грн.

При вирішенні спору суд виходить з наступного.

25.09.09 рішенням 5 сесії 5 скликання Ужгородської міської ради №1244 припинено діяльність комунального підприємства „Уж” (код 34417978) шляхом приєднання до комунального шляхово експлуатаційного підприємства (код 03328362).

Наказом Департаменту міського господарства від 05.10.09 №178 „Про припинення діяльності КП „Уж” створено ліквідаційну комісію.

Статтею 104 Цивільного кодексу України передбачено, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Аналогічне правило щодо порядку припинення юридичних осіб містить і ст. 33 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” якою передбачено, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Згідно з частинами другою - четвертою ст. 105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначають комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення юридичної особи відповідно до цього Кодексу.

Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи може бути покладено на орган управління юридичної особи.

З моменту призначення комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Комісія виступає в суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

Комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Комісія вживає усіх можливих заходів щодо виявлення кредиторів, а також письмово повідомляє їх про припинення юридичної особи.

У відповідності з приписами частин першої третьої ст. 107 Цивільного кодексу України кредитор юридичної особи, що припиняється, може вимагати від неї припинення або дострокового виконання зобов'язання, крім випадків, передбачених законом.

Після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), які мають містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами.

Передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом.

З урахуванням вищенаведених обставин справи та описаного вище законодавчого порядку припинення юридичних осіб суд не знаходить правових підстав для задоволення позовних вимог КАТП, оскільки позивачем не дотримано процедури заявлення вимог кредиторів до особи, що припиняється у спірній по справі ситуації.

Легітимність дотримання законодавчо встановленого порядку припинення юридичної особи по КП „Уж” підтверджено аудиторським висновком від 30.06.11 про підтвердження передавального балансу КП „Уж” станом на 31.03.10 (копія в матеріалах справи).

Згідно з даними оборотно сальдової відомості по КП „Уж” станом на червень 2010 року заборгованість даного субєкта господарювання перед позивачем становить 28048,73 грн. Однак, в межах судового розгляду даної справи позивачем не доведено причинно наслідкового звязку між заборгованістю відповідача перед позивачем за наслідками цивільно правової реалізації Договору та заборгованістю перед КАТП-072801, зазначеною в оборотно - сальдовій відомості, питання погашення якої позивач вправі вирішити в окремому порядку поза межами даної судової справи.

За таких обставин справи позов щодо основного боргу задоволенню не підлягає.

Відмова у позові в частині суми основного боргу є також підставою для відмови і в задоволенні вимог щодо стягнення річних та інфляційних нарахувань.

На підставі викладеного, керуючись статтями 8, 124, 129 Конституції України, статтями 33, 43, 49, 82-85, 115 Господарського процесуального кодексу України,

СУД ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 85 Господарського процесуального кодексу України, і є обовязковим до виконання на території України.

Суддя С.Б. Швед