Постанова № 18142492, 11.08.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
11.08.2011
Номер справи
2а-2187/11/2770
Номер документу
18142492
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

11.08.11Справа №2а-2187/11/2770

м. Севастополь

12 год. 47 хв.

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Мінько О.В.;

при секретарі - Зарапіні О.В.,

з участю: представника позивача - Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя -ОСОБА_1 довіреність № 1533/9/10-0 від 12.07.11

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Нахімовському районі м. СевастополядоФізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м. Севастополязвернулася до суду з адміністративним позовом доФізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у розмірі 1488 грн. та Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» у розмірі 160 грн., а усього 1648 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 15.07.2011р. відкрите провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження і справа призначено до судового розгляду.

В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав суду пояснення в обґрунтування вимог, просив позов задовольнити.

Відповідач, Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 у судове засідання не зявився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку.

Відповідач був повідомлений згідно вимог глави 3 Кодексу адміністративного судочинства України за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця особи, яка є місцем здійснення підприємницької діяльності. Згідно вимог ст. 45 Закону України від 15.02.2003 р. № 7550-IV “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, проведення змін щодо місця проживання фізичної особи-підприємця здійснюються ним, шляхом подання даних державному реєстратору для внесення змін до Єдиного державного реєстру. Даних про зміну місця реєстрації відповідача матеріали справи не містять. Оскільки до повноважень адміністративних судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб, учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, суд вважає, що примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, які повернуті органами поштового звязку з позначкою „за зазначеною адресою не значиться”, «за закінченням терміну зберігання» можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обовязку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.

Відповідно вимог статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин сторін, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.

За таких обставин, враховуючи те, що сторони викликались у судове засідання, але в судове засідання не зявилися, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін за наявними в ній матеріалами.

Відповідно частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо не має перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справи, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому проваджені у разі відсутності потреби заслухати свідків чи експерта.

Суд, заслухавши представника позивача, встановивши обставини по справі, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95 від 06.07.1995р., у редакції, яка діяла на момент встановлених правовідносин (далі Закон № 265/95), передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно статті 2 Закону № 265/95 - реєстратор розрахункових операцій визначено як пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Згідно пунктів 1, 3 статті 17 цього Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки, та двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або незберігання розрахункових книжок протягом встановленого терміну.

Відповідно статті 22 цього Закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Згідно пункту 1 статті 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» № 98 від 23.06.1996р., в редакції, що діяла на момент встановлених правовідносин (далі Закон № 98), торговий патент повинен бути розміщений: на фронтальній вітрині магазину, а у разі її відсутності - біля касового апарату;на фронтальній вітрині малої архітектурної форми; на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності; у пунктах обміну іноземної валюти; у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу та надання побутових послуг.

Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.

Відповідно частини 1 абз. 2 статті 8 Закону № 98, суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць.

Відповідно до пункту 11 статі 11 Закону України «Про Державну податкову службу в України» № 509 від 04.12.1990р., Державна податкова служба в України має право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Встановлено, що ОСОБА_2 має державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с. 8), та перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції в Нахімовському районі м. Севастополя.

22.12.2010р. Державною податковою інспекцією у Нахімовському районі м. Севастополя проведена перевірка господарської одиниці магазину Клотильда», який розташований АДРЕСА_2, та належить ФОП ОСОБА_2 щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів.

За результатами перевірки складено акт № 77030735/2330/НОМЕР_1 від 22.12.2010р.

В результаті перевірки встановлені порушення, а саме: при продажу пляшки віна за ціною 38 грн., пляшки шампанського за ціною 32 грн., пляшки коньяку за ціною 40 грн., двох пачок сигарет за ціною 9 грн. за пачку, на суму 128 грн., розрахунковий документ не виданий, розрахункова операція не проведена через РРО.

Сума коштів на місці проведення розрахунків склала 406,35 грн., з врахуванням покупки на суму 128 грн., згідно денного звіту РРО сума склала 176,75 грн. Невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті склала 229,60 грн.

За результатами розгляду матеріалів вказаної перевірки, позивачем прийняте рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій - № 0008262330 від 30.12.2010р. на суму 1488 грн. (128 х 5 = 640 грн., 229,60 128 = 101,60 х 5 = 508; 640 + 508 + + 340 = 1488 грн.)

Крім того, перевіркою встановлено, що на торговому обєкті на вітрині магазину або біля касового апарату, на відкритому та доступному для огляду місці відсутній торговельний патент.

ДПІ у Нахімовському районі прийняте рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій - № 0008272330 від 30.12.2010р. на суму 160 грн.

Вказані рішення про застосування фінансових санкцій не були оскаржені відповідачем.

У добровільному порядку відповідачем заборгованість зі штрафних санкцій перед бюджетом сплачена не була.

Сума заборгованості з фінансових санкцій, підтверджена письмовими доказами,обліковою карткою платника податків, та у суду не виникає сумнівів щодо її наявності.

Відповідачем до суду не доведено підтверджень сплати суми заборгованості перед бюджетом.

Таким чином, з врахуванням вищезазначеного, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя є обґрунтованими, заснованими на законі, та тому підлягають задоволенню, а сума заборгованості ФОП ОСОБА_2 перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" у розмірі 1648 грн., підлягає стягненню з відповідача.

Відповідно частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складено та підписано 16.07.2011р.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя, задовольнити.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) на користь Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя (р/р 3111110400008 у державний бюджет України, в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035606, код платежу 3021080900, вул. Героїв Севастополя, 74 м. Севастополь) заборгованість за штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій та патентування деяких видів підприємницької діяльності в розмірі 1648 (одна тисяча шістсот сорок вісім) грн.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова не набрала законної сили.

СуддяпідписО.В. Мінько

З оригіналом згідно

СуддяО.В. Мінько