Постанова № 18142013, 18.07.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.07.2011
Номер справи
2а-7637/11/2670
Номер документу
18142013
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01014, м. Київ, вул. К. Каменєва, 8, корп. 1 Вн. № 27/141

П О С Т А Н О ВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

18 липня 2011 року 10:43 Справа № 2а-7637/11/2670

За позовомДержавної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва

До Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕС-Авто Столиця"

Простягнення заборгованості в розмірі 293 017,80 грн.,

Суддя Головань О.В. Секретар Тітова Г.А.

Представники:

Від позивача не з'яв. (клопотання про розгляд справи за відсутності представника),

Від відповідачане зяв.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Святошинському районі міста Києва звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕС-Авто столиця" штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 293 017,80 грн.

Ухвалою суду від 31.05.11 р. відкрито провадження у адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до розгляду у судовому засіданні 23.06.11 р.

В судовому засіданні 23.06.11 р. оголошувалась перерва до 18.07.11 р.

До судового засідання 18.07.11 р. представник відповідача не з'явився; про причини не прибуття суд не повідомив. Заяв про розгляд справи за відсутності відповідача до суду не надходило. Поштова кореспонденція скерована на адресу, яка наявна у Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців: 04128, м. Київ, вул. Садова, 20, повернулась на адресу суду з відміткою пошти: "не знаходиться".

В судовому засіданні 18.07.11 р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови про задоволення позову.

Розгляд справи здійснюється в порядку ч. 1 ст. 41 КАС України без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕС-Авто Столиця" (надалі відповідач) зареєстроване Святошинською районною у м. Києві державною адміністрацією 01.09.08 р. (ідентифікаційний код 36114114).

Відповідач перебуває на обліку як платник податку у Державній податковій інспекції у Святошинському районі міста Києва (надалі позивач).

Державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕС-Авто Столиця" з питань дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, якою встановлено порушення пунктів 1, 2, 9 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: встановлено, що реалізація нафтопродуктів на загальну суму 146 508,90 грн., які не обліковані за місцем реалізації, а саме, згідно накладної від 22.10.10 р. від "Нафтосервіс" на АЗС "ТЕС-Авто Столиця" надійшли нафтопродукти на загальну суму 146 508,90 грн., які були не обліковані в журналі обліку нафтопродуктів про, що складено акт № 0958/26/57/23/36-114114 від 07.12.10р.

На підставі встановлених порушень та вказаного акта Державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0005012330 від 20.12.10 р. на суму 293 017,80 грн., яке відповідачем не отримано у зв'язку з незнаходженням за юридичною адресою, та було розміщено на дошці оголошень 27.12.10 р., про що складено акт № 45/2330.

Вищевказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем не оскаржувалось.

Отже, з урахуванням того, що сума податкового зобовязання станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 293 017,80 грн.

Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Частиною 1 ст. 15. Закону передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до положень статті 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

При цьому, відповідно до пункту 2 норм ст. 17 Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.

Статтею 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

У відповідності до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно з пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а також стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, ст.ст. 160-163, 186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕС-Авто Столиця" (04128, м. Київ, вул. Садова, 20; код 36114114) на користь держави до Державного бюджету України (р/р 31110104700009, УДК у Святошинському районі м. Києва, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код 26077945) штрафні санкції у розмірі 293 017 (двісті дев'яносто три тисячі сімнадцять) грн. 80 коп.

3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.

Суддя О.В. Головань

Повний текст постанови

виготовлено і підписано 20.07.11 р.