Постанова № 18141355, 18.07.2011, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.07.2011
Номер справи
2а/2470/1467/11
Номер документу
18141355
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

Іменем України

18 липня 2011 року м. Чернівці Справа № 2а/2470/1467/11

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Скакун О.П., розглянувши у порядку скороченого провадження матеріали за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернівецькій області доОСОБА_1 про стягнення штрафу,-

встановив:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернівецькій області звернулося з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у сумі 860,00 грн.

26 січня 2011 року працівниками РУ Департаменту САТ ДПА України в Чернівецькій області під час проведення перевірки кафе, за адресою: АДРЕСА_1, де господарську діяльність здійснює приватний підприємець ОСОБА_1 встановлено, що згідно контрольного звіту №371 від 19.11.2010р. встановлено факт реалізації 100 грамів горілки «Неміров лайт»без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

За результатами перевірки складено акт від 26.01.2011 року за № 3/32/НОМЕР_1.

На підставі акту перевірки від 26.01.2011 року за №3/32/НОМЕР_1 регіональним управлінням Департаменту САТ ДПА України в Чернівецькій області застосовано до Відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700 гривень - за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензій, відповідно до рішення від 31.01.2011 року № 241324.

Як вбачається з повідомлення про вручення поштового відправлення рішення про застосування фінансових санкцій отримане Відповідачем 25.03.2011 року.

У встановленому законом порядку вищезазначене рішення не оскаржене, відповідач частково сплатив санкції. Заборгованість складає 860 грн.

Згідно ст. 183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

01.07.2011 року на адресу відповідача було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов або заяву про визнання позову, однак відповідач зазначеним правом не скористався.

Поштове відправлення з повідомленнями про розгляд справи, яке було адресоване відповідачу за його юридичною адресою, повернулося з відміткою «за зазначеною адресою не проживає».

У відповідності до ч.11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоровя громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначаються Законом України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

Відповідно до частини 10 статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися субєктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Абз. 5 ч. 2 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” встановлено, що до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями та тютюновими виробами, без наявності ліцензії, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривен.

Згідно статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті Закону, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України. У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Однак, відповідач, який отримав вищезазначене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, у встановлений законом строк їх не сплатив у повному обсязі у звязку з чим у нього виникла заборгованість із сплати штрафних (фінансових) санкцій у сумі 860 грн., яка підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідач заперечення на позов не надав.

За таких обставин суд дійшов висновку, що позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Чернівецькій області про стягнення з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 заборгованості по сплаті фінансових санкцій в сумі 860 грн. підлягає задоволенню.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,94,160-163,167,183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з ОСОБА_1 ( ідентифікаційний код НОМЕР_1) до Державного бюджету України заборгованість із сплати фінансових санкцій у сумі 860 грн. (ВДК у м.Чернівці код одержувача:23246436, р\р 31111106700002, банк одержувача: ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135, код платежу 21081100 )

3.Постанова підлягає негайному виконанню.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.П. Скакун