ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2011 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-1670/5405/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Костенко Г.В.
при секретарі Протас О.М.
за участю:
прокурора - Савченка В.А.
представників відповідача -Крилової Є.О., Некрасова О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора м. Кременчука в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуці до Товариства з обмеженою відповідальністю "Елконрембуд "про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
24 червня 2011 року позивач Прокурор м. Кременчука, Управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуцізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю " Елконрембуд "про стягнення єдиного внеску в сумі 13588,71 грн.
Прокурор позовні вимоги підтримав, просив задовольнити їх в повному обсязі.
Позивач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, надавши суду клопотання про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника.
Представники відповідача в судовому засіданні проти позову заперечували та просили відмовити у задоволенні позову з підстав викладених у відзиві на позов.
Суд, заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 № 2464-VI(далі Закон № 2464) платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з пунктом 3 Розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску. Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державною податковою адміністрацією України проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з Державною податковою адміністрацією України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Судом встановлено, що відповідач є платником єдиного внеску.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону № 2464 розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом, та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків; створення резерву коштів для забезпечення страхових виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам; покриття адміністративних витрат із забезпечення функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Частиною 2 статті 9 Закону № 2464 передбачено, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Відповідач надав до органів Пенсійного фонду розрахунки суми єдиного внеску, що підлягає сплаті за березень - квітень 2011 року, відповідно до яких загальна сума єдиного внеску за зазначений період становить 13588,71грн.
Відповідно до частин 8, 12 статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Судом встановлено, що відповідачем самостійно розрахований єдиний внесок за березень 2011 року у розмірі 12835,73 (кінцевий термін сплати - 20.04. 2011 року); за квітень 2011 року - у розмірі 6607,06 (кінцевий термін сплати - 20.05.2011 року). Проте, в установлені частиною 8 статті 9 Закону № 2464 строки єдиний внесок за березень - квітень 2011 року відповідачем не сплачено.
Судом встановлено, що сума заборгованості відповідача зі сплати єдиного внеску за березень - квітень 2011 року становить 13588,71 грн.
Доводи представника відповідача, щодо тяжкого матеріального стану товариства, судом не беруться до уваги, оскільки відповідно до ч. 12 ст.20 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги щодо стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску у розмірі 13588,71 грн. суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора м. Кременчука в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуці до Товариства з обмеженою відповідальністю "Елконрембуд " про стягнення єдиного внеску в сумі 13588,71 грн. задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Елконрембуд" (39600, Полтавська область, м.Кременчук, вул.Молодіжна 13/1, р/р 26045000130422 ВАТ "Ересте банк" м.Київ МФО 380009) на користь Управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуці
- на р/р 37196052001629 в ОПЕРВ Полтавського обласного управління ВАТ Державний ощадний банк України, МФО 331467 код 22529706 заборгованість в сумі 11378 (одинадцять тисяч триста сімдесят вісім) грн. 62 коп.
- на р/р 37198083001629 в ОПЕРВ Полтавського обласного управління ВАТ Державний ощадний банк України, МФО 331467 код 22529706 заборгованість в сумі 1099 (одна тисяча дев'яносто дев'ять) грн. 01 коп.
- на р/р 37198072001629 в ОПЕРВ Полтавського обласного управління ВАТ Державний ощадний банк України, МФО 331467 код 22529706 заборгованість в сумі 1025 (одна тисяча двадцять п'ять) грн. 88 коп.
- на р/р 37197073001629 в ОПЕРВ Полтавського обласного управління ВАТ Державний ощадний банк України, МФО 331467 код 22529706 заборгованість в сумі 85 (вісімдесят п'ять) грн. 20 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 01 серпня 2011 року.
СуддяГ.В. Костенко