Постанова № 18132977, 12.08.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.08.2011
Номер справи
2а-12394/10/1370
Номер документу
18132977
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 серпня 2011 р. № 2а-12394/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання Дака Т.П.,

представника позивача Цицик О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова до Приватного підприємства «ТрастТер»про стягнення податкової заборгованості -

в с т а н о в и в :

Державна податкова інспекція у Залізничному районі м. Львова (далі - ДПІ у Залізничному районі м. Львова) звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з Приватного підприємства «ТрастТер»(далі-ПП «ТрастТер») до бюджету коштів в сумі 53000,13 грн.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач має заборгованість по сплаті податку на додану вартість в сумі 46416,60 грн., комунального податку в сумі 38,73 грн., податку з власників транспортних засобів в сумі 298,92 грн. та пені у сумі 417,54 грн. Відповідач в добровільному порядку податкову заборгованість не сплатив, а тому такі кошти підлягають стягненню в судовому порядку.

Ухвалою суду від 24.12.2010 року відкрито провадження у справі. Хід розгляду справи відображений в ухвалах суду. Розгляд справи неодноразово відкладався у звязку з неявкою представника відповідача. В судовому засіданні 11.08.2011 року відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча про розгляд справи повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності юридичної особи Приватне підприємство «ТрастТер»зареєстроване реєстраційною палатою Департаменту економічної політики та ресурсів Львівського міськвиконкому за №04994 від 03.03.1993 року у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій.

Згідно довідки позивача Приватне підприємство «ТрастТер»взято на облік платника податків 03.05.1993 року за №19328849.

Згідно представлених позивачем даних за ПП «ТрастТер»рахується заборгованість по платежах до бюджету, зокрема:

- по податку на додану вартість в сумі 46834,14 грн. (за основним платежем 46416,6 грн., пеня 417,54 грн.), яка утворилась внаслідок несплати задекларованих відповідачем сум податку за січень-березень, серпень-вересень 2010 року;

- по комунальному податку в сумі 38,73 грн., яка утворилась внаслідок несплати задекларованих відповідачем сум податку за березень травень 2010 року;

- по податку з власників транспортних засобів в сумі 5828,34 грн., яка утворилась внаслідок несплати податку за 2010 рік;

- по сплаті збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 298,92 грн. яка утворилась внаслідок несплати задекларованих відповідачем сум збору за 3 та 9 місяців 2010 року.

Всього 53000,13 грн.

На момент виникнення спірні правовідносини регламентувались Конституцією України, Законами України «Про систему оподаткування», «Про державну податкову службу в Україні», «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно вимог ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу Україні»до функцій держаної податкової служби віднесено подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до п.п. 5.2.1. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-111 від 21.12.2000 року (далі-Закон) податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Підпунктом 4.2.3. ст.4 Закону встановлено, що обов'язок доведення того, що будь-яке нарахування здійснене контролюючим органом є помилковим, покладається на платника податків.

Якщо згідно з нормами Закону сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом (пп. 4.2.1. ст.4 Закону).

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати (пп.5.2.2. ст.5 Закону).

З урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення. У цьому випадку зазначене рішення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню (пп.5.2.5. ст.5 Закону).

Відповідно до п.п 5.4.1 п. 5.4. ст.5 Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, сума податкового зобовязання відповідача є узгодженою.

На виконання вимог ст. 6 Закону ДПІ у Залізничному районі м. Львова було надіслано відповідачу першу податкову вимогу від 02.09.2009 року за №1/867 на суму 196 342,91 грн. та другу податкову вимогу від 09.10.2009 року №2/978 на суму 208533,91 грн.

Відповідно до рішення ДПІ у Залізничному районі м. Львова №31732/10/24-030/2069 від 23.11.2009 року до відповідача застосовано заходи погашення податкового боргу за рахунок стягнення його активів. Однак, вжиті заходи ДПІ у Залізничному районі м. Львова відповідно до вимог законодавства не призвели до погашення податкового боргу.

На даний час суми податків та фінансових санкцій відповідача є узгодженими та у встановлені строки до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу.

Відповідно до листа Обласного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки»№7656 від 30.09.2009 року даними щодо державної реєстрації права власності на обєкти нерухомого майна за ПП «ТрастТер»бюро не володіє.

Згідно листа Львівського ВРЕР УДАІ ГУ МВС України у Львівській області №9/11401 від 30.12.2009 року за ПП «ТрастТер»зареєстровані транспортні засоби відповідно до Додатку до листа.

Згідно даних Головного управління земельних ресурсів у Львівській області у власності чи користуванні ПП «ТрастТер»земельних ділянок на території області не зареєстровано.

Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи вищевикладене, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, не спростовані відповідачем належними та допустимими доказами і підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 7-14, 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

п о с т а н о в и в :

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Приватного підприємства «ТрастТер»(79000, м. Львів, вул. Широка, буд. 69, кв. 99, ЄДРПОУ 19328849) до Державного бюджету України заборгованість в сумі 53 000 (пятдесят три тисячі) гривень 13 (тринадцять) копійок.

3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 15 серпня 2011 року.

Суддя Сакалош В.М.