Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 липня 2011 р. № 2а-7682/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Сакалоша В.М.,
за участю: секретаря судового засідання Дака Т.П.,
представників позивача Задорожнього І.В. та Шиби А.І.
представник відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за поданням Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергомаркет і К»щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків -
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Личаківському районі м. Львова (далі ДПІ у Личаківському районі м. Львова) звернулася до суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергомаркет і К»(далі ТзОВ «Енергомаркет і К»), в якому просить суд зупинити видаткові операції платника податків строком на два місяці на наступних рахунках: №26009000002244 в ПАТ «Фольксбанк», МФО 32513; №260020130654 в Центральній філії ПАТ «Кредобанк», МФО 325365; №26006301417241 у філії ПАТ ПІБ в м. Львів, МФО 325633; 26001000806001 в ПАТ «КБ «Надра»Львівське РУ м. Львів, МФО 325978.
Подання обґрунтоване тим, що станом на 04.07.2011 року за відповідачем наявний податковий борг у розмірі 1021925 грн. 86 коп. Згідно з наказом № 536 від 07.12.2009 року призначено податкового керуючого ТзОВ «Енергомаркет і К»Шибу А.І., направлено запрошення керівнику ТзОВ «Енергомаркет і К»та повідомлення про проведення перевірки стану збереження майна відповідача, яке перебуває в податковій заставі на підставі п. 91.3 ст. 91 Податкового Кодексу України, однак у визначений день 20.06.2011 року при виїзді Шиби А.І. за адресою відповідача для здійснення вказаної перевірки встановлено відсутність посадових осіб ТзОВ «Енергомаркет і К», необхідних документів не надано, що зумовило звернення до суду.
В судовому засіданні представники позивача подання підтримали з підстав, викладених у ньому. Просили суд задовольнити подання в повному обсязі.
Відповідач явку у повноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення. Про причини неявки суд не повідомив, а тому суд ухвалив розглядати справу без його участі.
Заслухавши пояснення представників позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується подання, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи ТзОВ «Енергомаркет і К»зареєстроване державним реєстратором Виконавчого комітету Львівської міської ради, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та взяте на облік як платник податків в ДПІ у Личаківському районі м.Львова 31.10.200 року за №5189 (згідно довідки позивача №721/24-0 від 06.07.2011 року).
Під час розгляду справи судом встановлено, що станом на 04.07.2011 року за відповідачем наявний податковий борг у розмірі 1021925 грн. 86 коп.
Відповідно до п. 91.1 ст. 91 Податкового кодексу України, керівник органу державної податкової служби за місцем реєстрації платника податків, що має податковий борг, призначає такому платнику податків податкового керуючого. Податковий керуючий повинен бути посадовою (службовою) особою органу державної податкової служби. Податковий керуючий має права та обовязки, визначені цим Кодексом.
Згідно з наказом № 536 від 07.12.2009 року призначено податкового керуючого ТзОВ «Енергомаркет і К»- Шибу А.І.
08.10.2010 року у Державний реєстр обтяжень рухомого майна внесено запис щодо податкової застави, про що підтверджується витягом про реєстрацію обтяжень.
Згідно з п. 91.3 ст. 91 Податкового кодексу України, податковий керуючий описує майно платника податків, що має податковий борг, в податкову заставу, здійснює перевірку стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі, проводить опис майна, на яке поширюється право податкової застави, для його продажу у випадках, передбачених цим Кодексом, одержує від боржника інформацію про операції із заставленим майном.
У звязку із наявністю заборгованості відповідача перед бюджетом, на адресу останнього 07.06.2011 року скеровано повідомлення № 18 про проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Одночасно, 07.06.2011 року було запрошено керівника відповідача прибути до ДПІ у Личаківському районі м. Львова для проведення співбесіди щодо обговорення шляхів погашення податкового боргу. Співбесіду призначено на 20.06.2011 року о 09 год. 30 хв., в цей же день призначено перевірку.
Проте, як свідчить акти від 20.06.2011 року «Про відсутність посадових осіб ТзОВ «Енергомаркет і К»код ЄДРПОУ 31214897»№18/24-0 та «Про неможливість проведення перевірки стану збереження заставного майна ТзОВ «Енергомаркет і К»код ЄДРПОУ 31214897» №18а/24-о посадові особи товариства в зазначений час до інспекції не прибули, документів не представили. Тому, 20.06.2011 року Шибою А.І. та податковим ревізором-інспектором відділу погашення прострочених податкових зобовязань ДПІ у Личаківському районі м. Львова Сидоровим К.С. було здійснено вихід за юридичною адресою відповідача, в ході якого встановлено відсутність його посадових осіб. Враховуючи наведене вище, ДПІ у Личаківському районі м. Львова не мало можливості розпочати перевірку ТзОВ «Енергомаркет і К»у терміни, визначені в направлені на її проведення.
Крім того, актом № 7 від 06.07.2011 року «Про перешкоджання платником податків виконання повноважень податкового керуючого»встановлено факт перешкоджання ТзОВ «Енергомаркет і К»виконанню повноважень податкового керуючого, визначених Податкових кодексом України, зокрема: платник податків на запрошення №13096/10/24-0, надіслане на підставі п.п. 20.1.1 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України не зявився; документів для проведення перевірки стану збереження майна, що перебуває в податковій заставі не надав.
Як вбачається з положення п. 91.4 ст. 91 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та зобовязання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом. Строк, на який можуть бути зупинені видаткові операції, визначається судом, але не більше двох місяців.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 183-3 КАС України провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків.
Згідно з ч. 7 ст. 183-3 цього Кодексу, у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення, обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
На підставі встановлених фактичних даних та матеріалів справи суд вважає, що недопуск податкового керуючого до перевірки стану збереження активів, які перебувають у податковій заставі та ненадання необхідних для перевірки документів перешкоджають останньому виконувати функції, покладені на нього державою, а наявна податкова заборгованість ТзОВ «Енергомаркет і К»призводить до втрати дохідної частини Державного бюджету.
Суд з урахуванням усіх фактичних обставин справи, вважає за доцільне зупинити видаткові операції на рахунках відповідача строком на 2 місяці.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положення ст. 9 КАС України передбачає, що суди при вирішенні справи керуються принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, з врахуванням характеру спірних взаємовідносин, виходячи з заявлених вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що подання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, а тому вважає за доцільне зупинити видаткові операції на рахунках платника податків строком на 2 (два) місяці.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати зі сторін стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 159-163, 167, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Подання Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергомаркет і К»щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків задовольнити повністю.
2. Зупинити видаткові операції Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергомаркет і К» (місцезнаходження: 79017, м. Львів, вул. Й.Сліпого, 6, кв. 7, ЄДРПОУ 31214897) строком на 2 (два) місяці на рахунках:
- №26009000002244 в ПАТ «Фольксбанк», МФО 32513;
- №260020130654 в Центральній філії ПАТ «Кредобанк», МФО 325365;
- №26006301417241 у філії ПАТ ПІБ в м. Львів, МФО 325633;
- №26001000806001 в ПАТ «КБ «Надра»Львівське РУ м. Львів, МФО 325978.
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 11.07.2011 року.
Суддя Сакалош В.М.