Постанова № 18131343, 14.07.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.07.2011
Номер справи
2а-5524/11/1270
Номер документу
18131343
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 липня 2011 року Справа № 2а-5524/11/1270 Судді: Кисельової Є.О.

при секретарі: Гришиній О.Ю.

за участю:

представник позивача: ОСОБА_1(довіреність від 10.01.2011 №3/01-39)

представника відповідача: не з'явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора м. Антрацита Луганської області в інтересах держави в особі Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до комунального підприємства “Житлово-есплуатаційна контора “Дубівський” про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 4726,26 грн., -

ВСТАНОВИВ:

30 червня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов прокурора м. Антрацита Луганської області в інтересах держави в особі Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до комунального підприємства “Житлово-есплуатаційна контора “Дубівський” про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 4726,26 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що в Антрацитівському міськрайцентрі зайнятості з 07.02.2007 за №120322609 як страхувальник роботодавець та платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття зареєстроване комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора «Дубівський».

Відповідно до акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду, а також згідно акту звірки взаємних розрахунків станом на 01.01.2011 за комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційна контора «Дубівський» сума недоїмки становить 4537 грн. 86 коп., сума пені складає 188 грн. 40 коп. Зазначена сума заборгованості склалася ще з грудня 2010 року та не сплачена по теперішній час. Отже, відповідачем порушувались зобов'язання щодо своєчасності та повної сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття як це було передбачено певними нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» №1533-ІІІ від 02.03.2000 року які діяли до 01.01.2011 до набрання чинності Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

У зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідача Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора «Дубівський» на користь Антрацитівського міськрайцентру зайнятості заборгованість із сплати страхових внесків та пені до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 4726, 26 грн.

У судовому засіданні представник позивача надав пояснення, аналогічні викладеному у позові, просив задовольнити позовні вимоги.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, від нього на адресу суду шляхом факсимільного зв'язку надійшло заява в котрій він зазначив, що просить розглянути справу у його відсутність.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог з таких підстав.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В судовому засіданні судом встановлено, що в Антрацитівському міськрайцентрі зайнятості як страхувальник роботодавець та платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття зареєстроване Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора «Дубівський».(а.с.5).

З 05 травня 2011 року по 06 травня 2011 року уповноваженою особою Антрацитівського міськрайцентру зайнятості проведено планову перевірку Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора «Дубівський» з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 21 серпня 2008 року до 31 грудня 2010 року, за результатами якої складено акт № 35 від 06 травня 2011 року, яким встановлено, що сума недоїмки складає 4726, 26 грн., в тому числі недоїмка 4537, 86 грн. та пеня 188, 40 грн.(а.с.7-11), який було підписано директором та головним бухгалтером Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора «Дубівський» без заперечень.

06 травня 2011 року Антрацитівським міськрайцентром зайнятості було прийнято рішення №12 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу, відповідно до якого вирішено стягнути з Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора «Дубівський» прострочену заборгованість в розмірі 4726, 26 грн., в тому числі прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмку) в розмірі 4537, 86 грн., та пеня 188, 40 грн. (зворотній бік а.с. 12).

Зазначене рішення було отримано головним бухгалтером Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора «Дубівський» Яценко Н.А. 11.05.2011, що підтверджується її підписом про отримання на рішенні (зворотній бік а.с. 12).

Згідно зі ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обовязкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.

Відповідно до ст. 8 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління на випадок безробіття, провадження збору на акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості (ст. 12 Закону).

Статтею 35 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” визначено, що роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків. Роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавця. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальників у безспірному порядку.

Частиною 2 ст.38 зазначеного Закону встановлено, що у разі несвоєчасності сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації, або неповної їх сплати, страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Згідно Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.12.2000 року № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 року за № 30/5221, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Відповідно до п.п.5-8 п.7.4 Інструкції, рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу (додаток 7) (далі - рішення), приймається керівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його заступником за місцезнаходженням (місцем проживанням) платника страхових внесків на підставі акта перевірки.

Рішення приймається, якщо загальна сума недоїмки, пені та штрафу складає не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, та протягом п'яти робочих днів направляється роботодавцю рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Якщо до дня прийняття керівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його заступником рішення платник самостійно сплатив всю суму виявлених під час перевірки своєчасно не сплачених чи сплачених не в повному обсязі страхових внесків, пені та штрафу, узгодження розрахунку зазначених сум здійснюється на підставі документів, що підтверджують сплату заборгованості, без винесення рішення.

Роботодавець протягом десяти робочих днів, наступних за днем одержання рішення, зобов'язаний сплатити суми недоїмки, пені та штрафу або оскаржити рішення у встановленому порядку.

Згідно п.9.2 Інструкції, пеня обчислюється, виходячи з 120% відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Пеня на пеню не нараховується.

Відповідно до п.9.7 Інструкції, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства, п. 9.8 - строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій не застосовується.

Матеріалами справи підтверджується, що Відповідач не оскаржив рішення № 12 від 06 травня 2011 року в порядку, встановленому п.7.5 зазначеної Інструкції, прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмку) в розмірі 4726, 26 грн. не сплатив. За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора м. Антрацита Луганської області в інтересах держави в особі Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до Комунального підприємства “Житлово-есплуатаційна контора “Дубівський” про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 4726,26 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства “Житлово-есплуатаційна контора “Дубівський” на користь Антрацитівського міськрайцентру зайнятості заборгованість із сплати страхових внесків та пені до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 4726, 26 грн. (чотири тисячі сімсот двадцять шість гривень 26 коп.), в тому числі недоїмка в розмірі 4537 грн. 86 коп. (чотири тисячі п'ятсот тридцять сім гривень 86 коп.) та пеня в розмірі 188 грн. 40 коп. (сто вісімдесят вісім гривень 40 коп.), перерахувавши заборгованість на наступні розрахункові рахунки: недоїмка на р/р №37174971900010, пеня на р/р №37170975900010 Антрацитівського УДК ГУДКУ в Луганські області МФО 804013, код 25992095.

Постанова суду може бути оскаржена до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено та підписано 19 липня 2011 року.

< Резолютивна частина >

< Текст >

СуддяЄ.О. Кисельова