Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №5.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 липня 2011 року Справа № 2а-5521/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча Компанія «КомЕнерго Рубіжне» про стягнення суми економічних санкцій , -
В С Т А Н О В И В:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча Компанія «КомЕнерго Рубіжне» про стягнення суми економічних санкцій.
У позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача економічні санкції в сумі 30327,90 грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що у період з 18.04.2011 по 22.04.2011 проводилася перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча Компанія «КомЕнерго Рубіжне» з питань дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, за результатами якої складено акт від 22.04.2011 № 191.
В ході проведення перевірки встановлено порушення вимог Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, п.2 Загальної частини Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 №529, рішення Рубіжанської міської ради від 21.06.2006 № 4/13 із змінами, внесеними рішення Рубіжанської міської ради від 27.09.2006 № 9/7, від 28.02.2007 №15/76, від 25.08.2010 №74/4.
Рішенням Держінспекції з контролю за цінами в Луганській області від 16.05.2011 №115 за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 30327,90 грн., які складаються з штрафу в сумі 20218,60 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 10109,30 грн.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з таких підстав.
Судом встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 18.04.2011 р. по 22.04.2011 р. проводилась перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «КомЕнерго-Рубіжне» з питання дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. За результатами перевірки складено акт від 22.04.2011 № 191.
Відповідачем порушено порядок застосування тарифів, а саме: у період з 01.05.2010 р. по 31.12.2010 р. при застосуванні тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених рішенням Рубіжанської міської ради від 21.06.2006 р. № 4/13 із змінами, внесеними рішеннями Рубіжанської міської ради від 27.09.2006 № 9/7, від 28.02.2007 № 15/76, від 25.08.2010 № 74/4, було завищено вартість послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій мешканцям житлового фонду за рахунок включення повної вартості послуги «Обслуговування димовентиляційних каналів» при фактичному ненаданні цієї послуги: в період з 01.05.2010 по 30.06.2010 мешканцям АДРЕСА_1, АДРЕСА_2, АДРЕСА_3, АДРЕСА_4, АДРЕСА_5. Сума необґрунтовано отриманої виручки склала 987,62 грн., в період з 01.07.2010 по 31.12.2010 мешканцям АДРЕСА_6, АДРЕСА_7, АДРЕСА_8, АДРЕСА_9, АДРЕСА_10, АДРЕСА_11, АДРЕСА_12, АДРЕСА_13, АДРЕСА_14, АДРЕСА_15, АДРЕСА_16, АДРЕСА_17, АДРЕСА_18, АДРЕСА_19, АДРЕСА_20, АДРЕСА_21, АДРЕСА_22, АДРЕСА_23, АДРЕСА_24, АДРЕСА_25. Сума необґрунтовано отриманої виручки склала 9121,68 грн.
Загальна сума необґрунтовано отриманої виручки склала 10109,30 грн.
Відповідно до п.1,3 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 13.12.2000 №1819 Державна інспекція з контролю за цінами (даліДержцінінспекція) є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінекономіки і підпорядковується йому. Основними завданнями Держцінінспекції є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Відповідно до п.4 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, Держінспекція у межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обгрунтування; надає за результатами перевірок органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій обовязкові для виконання приписи щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів; вживає відповідно до законодавства заходів за порушення підприємствами, установами та організаціями порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також невиконання вимог органів державного контролю за цінами.
Відповідно до підпунктів 5 та 12 пункту 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819, Державна інспекція з контролю за цінами має право приймати відповідно до законодавства рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін (тарифів) та звертатись до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій, зобовязання вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення.
Абзацом 1 п. 6 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819, передбачено, що начальники державних інспекцій з контролю за цінами та їх заступники від імені органів державного контролю за цінами приймають рішення про вилучення до відповідного бюджету сум всієї необґрунтовано одержаної субєктом господарювання виручки у результаті порушення державної дисципліни цін та штрафу у двократному її розмірі, а також розглядають справи про адміністративні правопорушення і накладають адміністративні стягнення.
Відповідно до статті 14 Закону України від 03 грудня 1990 року № 507-ХІІ „Про ціни і ціноутворення” та пункту 1.3. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03 грудня 2001 року № 298/519 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 року за № 1047/6238, необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню і зараховується в дохід відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки за належністю.
Пунктом 1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03 грудня 2001 року № 298/519 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України
18 грудня 2001 року за № 1047/6238, передбачено, що підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання субєктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.
Рішенням Держінспекції з контролю за цінами в Луганській області від 16.05.2011 р. №115 за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 30327,90 грн., які складаються з штрафу в сумі 20218,60 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 10109,30 грн.
18.05.2011 р. рішення від 16.05.2011 №115 було направлене на адресу відповідача, що підтверджується квитанцією поштового відправлення.
Рішення Держінспекції на цей час не оскаржено і є чинним.
Заборгованість по сплаті фінансових санкцій у розмірі сумі 30327,90 грн. відповідачем до теперішнього часу не сплачена.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області фінансових санкцій у розмірі 30327,90 грн., позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження виконуються негайно.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163, 183-2 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча Компанія «КомЕнерго Рубіжне» про стягнення суми економічних санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча Компанія «КомЕнерго Рубіжне» економічні санкції в сумі 30327,90 грн. на користь Державного бюджету України, код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет м. Рубіжне, код 24046780, р/р 31117106700071.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяК.Є. Петросян