Постанова № 18131033, 18.07.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.07.2011
Номер справи
2а-5467/11/1270
Номер документу
18131033
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 липня 2011 року Справа № 2а-5467/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Ірметової О.В.,

при секретарі судового засідання - Мосійчук О.А.,

за участі представників сторін:

від позивача ОСОБА_1, довіреність №3 від 04.01.2011,

від відповідача - не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Біловодської міжрайонної державної податкової інспекції в Луганській області до Відкритого акціонерного товариства «Міловське ремонтно-транспортне підприємство» про стягнення податкової заборгованості по земельному податку в сумі 743,87 грн., з податку на додану вартість в сумі 263,96 грн., з податку на прибуток підприємства в сумі 18,62 грн., по комунальному податку в сумі 56,10 грн., а всього 1082,55 грн.,

В С Т А Н О В И В:

29 червня 2011 року позивач Біловодська МДПІ в Луганській області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Міловське ремонтно-транспортне підприємство» про стягнення податкової заборгованості по земельному податку в сумі 743,87 грн., з податку на додану вартість в сумі 263,96 грн., з податку на прибуток підприємства в сумі 18,62 грн., по комунальному податку в сумі 56,10 грн., а всього 1082,55 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив наступне.

Відкрите акціонерне товариство «Міловське ремонтно-транспортне підприємство» (код ЄДРПОУ 03569381) є юридичною особою, в якості субєкта підприємницької діяльності зареєстровано рішенням Міловської районної державної адміністрації Луганської області 19.01.1996 (відповідно до свідоцтва №102/03569381 від 19.01.1996) за адресою: 92505 Луганська область, Міловський район, с.Великоцьк, вул.Міловська,23. Підприємство внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 19.01.1996 за реєстраційним номером №1369120 0000 000172. Станом на 22.06.2011 за відповідачем - Відкритим акціонерним товариством «Міловське ремонтно-транспортне підприємство» рахується податковий борг, який виник до 01.01.2011, у загальному розмірі 1082,55 грн. (з яких: за основним боргом у розмірі 1080,97 грн., пеня в сумі 1,58 грн.), в тому числі: по податку на землю в сумі 743,87 грн. (де основний платіж - 743,87 грн.) згідно податкових розрахунків земельного податку №9549 від 31.01.2008 на суму 143,12 грн., №512 від 31.01.2009 на суму 291,80 грн., №809 від 30.01.2010 на суму 308,95 грн.; з податку на додану вартість в сумі 263,96 грн. (де основний платіж - 263,00 грн., пеня 0,96 грн.) згідно податкових декларацій з податку на додану вартість №16271 від 08.01.2009 на суму 33,00 грн., №15725 від 15.12.2008 на суму 30,00 грн., №14889 від 20.10.2008 на суму 100,00 грн., №12212 від 03.07.2008 на суму 100,00 грн.; з податку на прибуток підприємств в сумі 18,62 грн. (де основний борг 18,00 грн., пеня 0,62 грн.) згідно податкових декларацій з податку на прибуток підприємства №2408 від 12.05.2009 на суму 1,00 грн., №15724 від 15.12.2009 на суму 4,00 грн., №2394 від 11.05.2010 на суму 1,00 грн., №12213 від 03.07.2008 на суму 4,00 грн., №14890 від 06.11.2008 на суму 7,00 грн., №3393 від 28.04.2011 на суму 1,00 грн.; по комунальному податку в сумі 56,10 грн. (де основний борг 56,10 грн.) згідно податкових розрахунків комунального податку №5563 від 27.10.2009 на суму 5,10 грн., №4220 від 10.08.2009 на суму 5,10 грн., №2052 від 22.04.2009 на суму 5,10 грн., №16270 від 08.01.2009 на суму 10,20 грн., №12405 від 05.07.2008 на суму 15,30 грн., №14268 від 03.10.2008 на суму 15,30 грн. З метою погашення податкового боргу та відповідно до статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від 21.12.2000р. (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) Біловодською МДПІ в Луганській області до ВАТ «Міловське ремонтно-транспортне підприємство» були застосовані заходи щодо його стягнення шляхом направлення відповідачу першої податкової вимоги №1/5 від 20.05.2002 та другої податкової вимоги №2/10 від 26.06.2002, про які були останній був повідомлений та отримав їх. Враховуючи наявність податкового боргу та у відповідності зі ст.8 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ майно боржника передано в податкову заставу згідно витягу №26809214 від 13.04.2010. Однак, усі заходи, спрямовані на погашення відповідачем податкового боргу, не призвели до бажаних результатів. З урахуванням викладеного, позивач просив стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Міловське ремонтно-транспортне підприємство» податкову заборгованість по земельному податку в сумі 743,87 грн., з податку на додану вартість в сумі 263,96 грн., з податку на прибуток підприємства в сумі 18,62 грн., по комунальному податку в сумі 56,10 грн., а всього 1082,55 грн. у судовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягав на їх задоволенні, дав суду пояснення аналогічні викладеному у позові.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про місце, дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином. Правом надання заперечень проти позову у встановлений судом строк та доказів на підтвердження своїх доводів не скористався, заяви про визнання позовних вимог або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав.

Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно зі статтею 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до ст.6 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI податком є обовязковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);

пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

У відповідності із статтею 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання; подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку); подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством; виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування та митної справи і підписувати акти (довідки) про проведення перевірки; не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи; повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації); повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця; забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом; допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Проте, оскільки правовідносини щодо наслідків несплати платником податків відповідачем у даній адміністративній справі ВАТ «Міловське ремонтно-транспортне підприємство» податкової заборгованості по земельному податку в сумі 743,87 грн., з податку на додану вартість в сумі 263,96 грн., з податку на прибуток підприємства в сумі 18,62 грн., по комунальному податку в сумі 56,10 грн., яка є предметом розгляду в даній адміністративній справі, виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI, суд приходить до висновку, що в даному випадку при розгляді справи можливо посилатися на норми раніше діючого законодавства.

Порядок, строки та умови надання декларацій та фінансової звітності до набрання чинності Податковим Кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI встановлювалися спеціальним податковим законодавством.

Законами України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334-94-ВР від 28.12.1994, «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997, «Про плату за землю» від 03 липня 1992 року № 2535-XII, Декретом Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» № 56-93 від 20.05.1993 (які були чинними на час виникнення спірних правовідносин у даній справі), зокрема, передбачено, що субєкти господарювання зобовязані у встановленому цими Законами та Декретом порядку сплачувати відповідні податки, визначено розміри та порядок сплати цих податків, відповідальність платників податків та контроль за правильністю їх обчислення та справляння.

Судом установлено, підтверджується матеріалами справи, що Відкрите акціонерне товариство «Міловське ремонтно-транспортне підприємство» (код ЄДРПОУ 03569381) є юридичною особою, в якості субєкта підприємницької діяльності зареєстровано рішенням Міловської районної державної адміністрації Луганської області 19.01.1996 (відповідно до свідоцтва №102/03569381 від 19.01.1996) за адресою: 92505 Луганська область, Міловський район, с.Великоцьк, вул.Міловська,23, внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 19.01.1996 за реєстраційним номером №1369120 0000 000172 (аркуші справи 9,10).

Станом на 18.07.2011 за відповідачем - Відкритим акціонерним товариством «Міловське ремонтно-транспортне підприємство» рахується податковий борг, який виник до 01.01.2011, у загальному розмірі 1082,55 грн. (з яких: за основним боргом у розмірі 1080,97 грн., пеня в сумі 1,58 грн.), в тому числі:

- по податку на землю в сумі 743,87 грн. (де основний платіж - 743,87 грн, дата виникнення боргу 30.06.2008) згідно податкових розрахунків земельного податку №9549 від 31.01.2008 на суму 143,12 грн., №512 від 31.01.2009 на суму 291,80 грн., №809 від 30.01.2010 на суму 308,95 грн. (аркуші справи 22,23,24,25,-26,27,28,29-30);

- з податку на додану вартість в сумі 263,96 грн. (де основний платіж - 263,00 грн., пеня 0,96 грн., дата виникнення боргу 30.07.2008) згідно податкових декларацій з податку на додану вартість №16271 від 08.01.2009 на суму 33,00 грн., №15725 від 15.12.2008 на суму 30,00 грн., №14889 від 20.10.2008 на суму 100,00 грн., №12212 від 03.07.2008 на суму 100,00 грн. (аркуші справи 43-44,45-46,47-48,49-50);

- з податку на прибуток підприємств в сумі 18,62 грн. (де основний борг 18,00 грн., пеня 0,62 грн., дата виникнення боргу 20.08.2008) згідно податкових декларацій з податку на прибуток підприємства №2408 від 12.05.2009 на суму 1,00 грн., №15724 від 15.12.2009 на суму 4,00 грн., №2394 від 11.05.2010 на суму 1,00 грн., №12213 від 03.07.2008 на суму 4,00 грн., №14890 від 06.11.2008 на суму 7,00 грн., №3393 від 28.04.2011 на суму 1,00 грн. (аркуші справи 37,38,39,40,41,42);

- по комунальному податку в сумі 56,10 грн. (де основний борг 56,10 грн., дата виникнення боргу 19.08.2008) згідно податкових розрахунків комунального податку №5563 від 27.10.2009 на суму 5,10 грн., №4220 від 10.08.2009 на суму 5,10 грн., №2052 від 22.04.2009 на суму 5,10 грн., №16270 від 08.01.2009 на суму 10,20 грн., №12405 від 05.07.2008 на суму 15,30 грн., №14268 від 03.10.2008 на суму 15,30 грн. (аркуші справи 31,32,33,34,35,36).

Наявність податкового боргу у відповідача підтверджується також розрахунком суми податкового боргу станом на 18.07.2011 (аркуш справи 58), зворотнім боком облікової картки платника податків (аркуші справи 59-96).

До набрання чинності Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення був Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Згідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п.п.5.2.1, 5.2.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) податкове зобовязання вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення, якщо воно протягом 10 днів з дня отримання не оскаржено платником податків. Факту оскарження відповідачем податкового зобовязання судом не встановлено.

Відповідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Зважаючи на те, що боржник не сплатив узгоджені суми податкових зобовязань у встановлені строки, податковим органом відповідно до ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) відповідачу були направлені перша податкова вимога №1/5 від 20.05.2002 на суму 47958,82 грн., яка була вручена уповноваженій особі відповідача 20.05.2002, та друга податкова вимога №2/10 від 26.06.2002, яка була вручена поштою відповідачеві 16.07.2002 (аркуші справи 18,19).

Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (який діяв на час виникнення спірних правовідносин), у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п.п. 6.2.3. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога- не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога- не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

П.п. 6.2.4 вказаної статті визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.

Податкові вимоги отримані відповідачем, не оскаржені та вважаються узгодженими.

19.08.2002 начальником Міловського відділення Біловодської МДПІ в Луганській області прийнято рішення №19 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків ВАТ «Міловське ремонтно-транспортне підприємство» в рахунок погашення його податкового боргу (аркуш справи 20).

Матеріалами справи підтверджено знаходження майна відповідача ВАТ «Міловське ремонтно-транспортне підприємство» у податковій заставі витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №26809214 від 13.04.2010 (аркуш справи 21).

Даних про добровільну сплату відповідачем податкового боргу судом на час розгляду справи не встановлено.

Відповідно до підпунктів 16.1.1 та 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня, нарахування пені при самостійному нарахуванні суми податкового зобовязання платником податків розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання, визначеного цим Законом.

Пеня відповідно до підпункту 16.4.1 пункту 16.4 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

За несвоєчасне погашення податкового зобов'язання з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємства у відповідності до вимог підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) відповідачу нарахована пеня, несплачений залишок якої станом на дату судового розгляду справи складає: з податку на прибуток підприємства в сумі 0,62 грн., з податку на додану вартість в сумі 0,96 грн.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Оскільки відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку податкову заборгованість по земельному податку в сумі 743,87 грн., з податку на додану вартість в сумі 263,96 грн., з податку на прибуток підприємства в сумі 18,62 грн., по комунальному податку в сумі 56,10 грн., а всього 1082,55 грн., не сплатив, позовні вимоги податкового органу визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають до задоволення в повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Біловодської міжрайонної державної податкової інспекції в Луганській області до Відкритого акціонерного товариства «Міловське ремонтно-транспортне підприємство» про стягнення податкової заборгованості по земельному податку в сумі 743,87 грн., з податку на додану вартість в сумі 263,96 грн., з податку на прибуток підприємства в сумі 18,62 грн., по комунальному податку в сумі 56,10 грн., а всього 1082,55 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Міловське ремонтно-транспортне підприємство» (код ЄДРПОУ 03569381; місцезнаходження: 92505 Луганська область, Міловський район, с.Великоцьк, вул.Міловська, буд.23; розрахункові рахунки №2604430828000,260653010280,260073012800 в філії Біловодського відділення ВАТ «Ощадбанк», МФО 364025) податкову заборгованість перед бюджетом у загальному розмірі 1082,55 грн. (одна тисяча вісімдесят дві гривні 55 копійок), в тому числі: по податку на землю в сумі 743,87 грн. (сімсот сорок три гривні 87 копійок) (у т.ч. основний платіж-743,87 грн.), перерахувавши кошти на розрахунковий рахунок №31111104700198, одержувач ВДК у Міловському районі, установа банку ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код банку 24048193, по податку на додану вартість в сумі 263,96 грн. (двісті шістдесят три гривні 96 копійок) (у т.ч. основний платіж-263,00 грн., пеня-0,96 грн.), перерахувавши кошти на розрахунковий рахунок №31111104700198, одержувач-ВДК у Міловському районі, установа банку-ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код банку 24048193, по податку на прибуток в сумі 18,62 грн. (вісімнадцять гривень 62 копійки) (у т.ч. основний платіж-18,00 грн., пеня-0,62 грн.), перерахувавши кошти на розрахунковий рахунок №31111104700198, одержувач-ВДК у Міловському районі, установа банку-ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24048193, по комунальному податку в сумі 56,10 грн. (пятдесят шість гривень 10 копійок) (у т.ч. основний платіж-56,10 грн.), перерахувавши кошти на розрахунковий рахунок №31111104700198, одержувач-ВДК у Міловському районі, установа банку-ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код банку 24048193.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяО.В. Ірметова