Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 липня 2011 року Справа № 2а-5010/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Ірметової О.В.,
при секретарі судового засідання - Мосійчук О.А.,
за участю прокурора Сайтарли І.М., посвідчення №972 від 15.04.2010,
та представників сторін:
від позивача не прибув,
від відповідача ОСОБА_1, довіреність №82 від 24.05.2011,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Прокурора м.Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Відкритого акціонерного товариства «Краснодоншахтобуд» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 34259,00грн., з податку з доходів фізичних осіб у сумі 17569,99 грн., по земельному податку з юридичних осіб в сумі 42694,24 грн., по комунальному податку в сумі 1110,10 грн., а всього 95633,33 грн.,
В С Т А Н О В И В:
15 червня 2011 року Прокурор міста Краснодона Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Відкритого акціонерного товариства «Краснодоншахтобуд» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 34259,00грн., з податку з доходів фізичних осіб у сумі 17569,99 грн., по земельному податку з юридичних осіб в сумі 42694,24 грн., по комунальному податку в сумі 1110,10 грн., а всього 95633,33 грн.
Ухвалою суду від 04 липня 2011 року було відкрите провадження у справі після усунення позивачем недоліків виявлених під час вирішення питання про відкриття провадження у справі.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив наступне.
Відкрите акціонерне товариство «Краснодоншахтобуд» (код ЄДРПОУ 001818585) в якості платника податків та зборів перебуває на податковому обліку Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області. Станом на 17.03.2011 за відповідачем - Відкритим акціонерним товариством «Краснодоншахтобуд» рахується податкова заборгованість перед бюджетом у загальному розмірі 95633,33 грн., з яких: з податку на додану вартість в сумі 34259,00 грн., з залишку несплаченої пені по податку з доходів фізичних осіб в сумі 17569,99 грн., по земельному податку з юридичних осіб в сумі 42694,24 грн. (м.Краснодон,м.Суходільськ,В.-Суходільська с/р, Самсонівська с/р), по комунальному податку в сумі 1110,10 грн., яка на даний час залишається непогашеною. У звязку з викладеним, прокурор просив стягнути в судовому порядку з відповідача кошти в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 34259,00грн., з податку з доходів фізичних осіб у сумі 17569,99 грн., по земельному податку з юридичних осіб в сумі 42694,24 грн., по комунальному податку в сумі 1110,10 грн., а всього 95633,33 грн.
Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, наполягав на їх задоволенні.
Представник позивача в судове засідання не прибув, про місце, дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неприбуття суду не доповів, заяви про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
Представник відповідача в судовому засіданні відзивом на позов №116 від 18.07.2011 визнав у повному обсязі позовні вимоги.
Заслухавши думку прокурора, пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно зі статтею 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до ст.6 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI податком є обовязковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);
пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
У відповідності із статтею 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання; подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку); подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством; виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування та митної справи і підписувати акти (довідки) про проведення перевірки; не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи; повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації); повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця; забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом; допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Порядок, строки та умови надання декларацій та фінансової звітності до набрання чинності Податковим Кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI встановлювалися спеціальним податковим законодавством.
Законами України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334-94-ВР від 28.12.1994, «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997, «Про плату за землю» від 03 липня 1992 року № 2535-XII, «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22 травня 2003 року № 889-IV (які були чинними на час виникнення спірних правовідносин у даній справі та втратили чинність відповідно до п.2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з 01.01.2011), зокрема, передбачалося, що субєкти господарювання зобовязані у встановленому цими Законами порядку сплачувати відповідні податки, визначено розміри та порядок сплати цих податків, відповідальність платників податків та контроль за правильністю їх обчислення та справляння.
Проте, оскільки правовідносини щодо наслідків несплати платником податків відповідачем у даній адміністративній справі ВАТ «Краснодоншахтобуд» податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 34259,00грн., з податку з доходів фізичних осіб у сумі 17569,99 грн., по земельному податку з юридичних осіб в сумі 42694,24 грн., по комунальному податку в сумі 1110,10 грн., який є предметом розгляду в даній адміністративній справі, виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI, суд приходить до висновку, що в даному випадку при розгляді справи можливо посилатися на норми раніше діючого законодавства.
Судом установлено, підтверджується матеріалами справи, що Відкрите акціонерне товариство «Краснодоншахтобуд» (код ЄДРПОУ 00181585) є юридичною особою, в якості субєкта підприємницької діяльності зареєстровано виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 01.10.2001 за реєстраційним номером №1387120 0000 000039 9аркуш справи 6) за адресою: 94400 Луганська область, м.Краснодон, вул.Комсомольська, буд.9, внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 04.10.2001 (аркуші справи 6,7,8,9).
Станом на 17.03.2011 за відповідачем - Відкритим акціонерним товариством «Краснодоншахтобуд» рахується податковий борг у загальному розмірі 95633,33 грн., у тому числі:
- з податку на додану вартість в сумі 34259,00 грн згідно податкових декларацій з податку на додану вартість №9327 від 15.04.2008, №13233 від 19.05.2008, №14789 від 20.06.2008, №18981 від 18.07.2008, №21867 від 15.08.2008, №23779 від 22.09.2008, №27697 від 15.10.2008, №31942 від 20.11.2008, №33330 від 17.12.2008, №37400 від 16.01.2009, №6139 від 20.03.2009, №10154 від 17.04.2009, №13123 від 15.05.2009, №15580 від 19.06.2009, №23582 від 19.08.2009, №9001079107 від 17.09.2009, №9001522651 від 20.10.2009, №9001910733 від 18.11.2009, №9002173188 від 16.12.2009, №9002714178 від 20.01.2010, №9000220446 від 16.02.2010, №9000612740 від 17.03.2010, №9326 від 17.04.2010, №9001896962 від 20.05.2010, №13687 від 17.06.2010, №18319 від 20.07.2010, №21325 від 18.08.2010, №22798 від 20.09.2010, №27176 від 20.10.2010, №30034 від 17.11.2010, №30843 від 08.12.2010, №9006376856 від 20.01.2011, №9000512502 від 18.02.2011(аркуші справи 56-121);
- залишок несплаченої пені по податку з доходів фізичних осіб у сумі 17569,99 грн.,
- по земельному податку з юридичних осіб в сумі 42694,24 грн. згідно податкових розрахунків земельного податку №3409-3411,3416-3419 від 31.01.2011, №3006-3012 від 01.02.2010, №2917,2921,2922,2924,2926,2928 від 02.02.2009, №2660-2665 від 31.01.2008 (аркуші справи 35-42);
- по комунальному податку в сумі 1110,10 грн. згідно податкових розрахунків комунального податку 9006376857 від 20.01.2011, №26463 від 15.10.2010, №15872 від 06.07.2010, №9328 від 17.04.2010, №9002714379, №9001430955 від 19.10.2009, №1818 від 08.07.2009, №10157 від 17.04.2009, №35971 від 09.01.2009, №26740 ВІД 09.10.2008, №18987 ВІД 18.07.2008, №9822 від 18.04.2008 (аркуші справи 43-54).
Наявність податкового боргу у відповідача підтверджується також довідкою розрахунків з бюджетом станом на 17.03.2011 (аркуш справи 27), зворотнім боком облікової картки платника податків (аркуші справи 28-34).
До набрання чинності Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення був Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Згідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п.5.2.1, 5.2.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) податкове зобовязання вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення, якщо воно протягом 10 днів з дня отримання не оскаржено платником податків. Факту оскарження відповідачем податкового зобовязання судом не встановлено.
Відповідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Зважаючи на те, що боржник не сплатив узгоджені суми податкових зобовязань у встановлені строки, податковим органом відповідно до ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) відповідачу були направлені перша податкова вимога №1/7 від 12.10.2001 на суму 1543,15 грн., яка була вручена заступнику головного бухгалтера відповідача 16.10.2001, та друга податкова вимога №2/146 від 21.11.2001, яка була отримана головним бухгалтером відповідача 23.11.2001 (аркуші справи 4,5).
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (який діяв на час виникнення спірних правовідносин), у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.п. 6.2.3. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога- не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога- не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
П.п. 6.2.4 вказаної статті визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.
Податкові вимоги отримані відповідачем, не оскаржені та вважаються узгодженими.
22.01.2002 заступником начальника Краснодонської ОДПІ Луганської області прийнято рішення №25 прийнято рішення про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків ВАТ «Краснодоншахтобуд» за рахунок стягнення його активів (аркуш справи 13).
Матеріалами справи підтверджено знаходження майна відповідача ВАТ «Краснодоншахтобуд» у податковій заставі витягами про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №1394076 від 24.06.2004, №23816159 від 17.06.2009 (аркуші справи 14,15).
Даних про добровільну сплату відповідачем податкового боргу судом на час розгляду справи не встановлено.
Відповідно до підпунктів 16.1.1 та 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня, нарахування пені при самостійному нарахуванні суми податкового зобовязання платником податків розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання, визначеного цим Законом.
Пеня відповідно до підпункту 16.4.1 пункту 16.4 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
За несвоєчасне погашення податкового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб у відповідності до вимог підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) відповідачу нарахована пеня, несплачений залишок якої станом на дату судового розгляду справи складає 17569,99 грн.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Частиною 1, 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач- визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Відповідно до частин 1, 3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач- визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.
У разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Згідно частини 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочиснтва України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Підстав для неприйняття визнання позовних вимог відповідачем суд не вбачає.
Оскільки відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку податковий борг з податку на додану вартість в сумі 34259,00грн., з податку з доходів фізичних осіб у сумі 17569,99 грн., по земельному податку з юридичних осіб в сумі 42694,24 грн., по комунальному податку в сумі 1110,10 грн., а всього 95633,33 грн., не сплатив, повністю визнав у судовому засіданні суму наявного боргу, позовні вимоги Прокурора м.Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Відкритого акціонерного товариства «Краснодоншахтобуд» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 34259,00грн., з податку з доходів фізичних осіб у сумі 17569,99 грн., по земельному податку з юридичних осіб в сумі 42694,24 грн., по комунальному податку в сумі 1110,10 грн., а всього 95633,33 грн. визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають до задоволення в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора м.Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Відкритого акціонерного товариства «Краснодоншахтобуд» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 34259,00грн., з податку з доходів фізичних осіб у сумі 17569,99 грн., по земельному податку з юридичних осіб в сумі 42694,24 грн., по комунальному податку в сумі 1110,10 грн., а всього 95633,33 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Краснодоншахтобуд» (код ЄДРПОУ 00181585; місцезнаходження: 94400 Луганська область, м.Краснодон, вул.Комсомольська, буд.9) кошти в рахунок погашення податкового боргу в загальному розмірі 95 633,33 грн. (девяносто пять тисяч шістсот тридцять три гривні 33 копійки), у тому числі: з податку на додану вартість в сумі 34 259,00 грн. (тридцять чотири тисячі двісті пятдесят девять гривень 00 копійок) на користь державного бюджету на р/р №31117029700028, з податку з доходів фізичних осіб м.Краснодон в сумі 17 569,99 грн. (сімнадцять тисяч пятсот шістдесят девять гривень 99 копійок) на користь державного бюджету на р/р №33215800700028, по земельному податку з юридичних осіб м.Краснодон в сумі 22 221,99 грн. (двадцять дві тисячі двісті двадцять одна гривня 99 копійок) на користь державного бюджету на р/р №33215811700028, по земельному податку з юридичних осіб м.Суходільськ в сумі 12 795,45 грн. (дванадцять тисяч сімсот девяносто пять гривень 45 копійок) на користь державного бюджету на р/р №33216811700038, по земельному податку з юридичних осіб В.-Суходільська с/р в сумі 5 047,63 грн. (пять тисяч сорок сім гривень 63 копійки) на користь державного бюджету на р/р №33214811700148, по земельному податку з юридичних осіб Самсонівська с/р в сумі 2 629,17 грн. (дві тисячі шістсот двадцять девять гривень 17 копійок) на користь державного бюджету на р/р №33213811700149, по комунальному податку в сумі 1 110,10 грн. (одна тисяча сто десять гривень 10 копійок) на користь державного бюджету на р/р №33219828700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, код платежу 11010100, банк ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013 за рахунок майна боржника.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяО.В. Ірметова