Постанова № 18128842, 06.10.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.10.2010
Номер справи
2а-828/10/0770
Номер документу
18128842
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 2а-828/10/0770

рядок статзвіту 6.19

код - 08

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 жовтня 2010 року 16 год. 00 хв. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Іванчулинець Д.В.

за участю секретаря судового засідання Семаль Т.М.

за участю сторін:

представника позивача державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" Лешкович Г.А.;

відповідач ОСОБА_2 повторно не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду позовну заяву державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій за порушення законодавства в галузі електроенергетики,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 06 жовтня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 08 жовтня 2010 року.

Позивач державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 , якою просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 штраф в розмірі 510 грн. до державного бюджету України (одержувач- державний бюджет Хустського району, код ОКПО 22108130, банк одержувача: ГУДКУ у Закарпатській області, МФО банку 812016, № рахунку 31118106700318, код класифікації доходів 21081100, символ звітності 106).

Позовні вимоги мотивовані наступним. Державне підприємство „Національна енергетична компанія «Укренерго» підпорядковується Міністерству палива та енергетики України та засновано на власності держави.

Згідно з Положенням про ВП „Держенергонагляд у Західному регіоні", Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Закарпатській області є структурним підрозділом і входить до складу Держенергонагляду у Західному регіоні, який є відокремленим підрозділом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»» Міністерства палива та енергетики України.

Основними напрямками діяльності Держенергонагляду с забезпечення сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом курирування діяльності у сфері електроенергетики та здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносні у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної та теплової енергії.

28-29 жовтня 2009р. була проведена перевірка виконання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 Припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Закарпатській області № 03/21/В-ІY-41 від 27 травня 2009р. щодо усунення порушень законодавства про електроенергетику та складено Акт перевірки (протокол) № 03/21/В-ІV-88 від 29 жовтня 2009 року, згідно з яким встановлено невиконання вищезазначеного Припису в повному обсязі.

Відповідно до ч. 8 ст. 7 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" припис -це обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства Так, Припис Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Закарпатській області № 03/21/В-ІY-41 від 27 травня 2009р. мав бути виконаний до 21 серпня 2009р.

Тому на підставі Акта перевірки (протоколу) № 03/21/В-ІV-88 від 29 жовтня 2009 року було винесено Постанову № В-29/09 від 29 жовтня 2009 року про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, якою за ухилення від виконання Припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 накладено штраф у розмірі 510 грн.

Відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії передбачена ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» і Постановою Кабінету Міністрі»України від 21 липня 1999 р. № 1312 «Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства про електроенергетику».

Відповідно до п. 10 зазначеної Постанови КМУ суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у визначений термін він стягується в судовому порядку.

На даний час штраф не сплачений,

А тому позивач просить позовні вимоги задовольнити.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала з мотивів, що наведені в позовній заяві.

У судові засідання 26 липня 2010 року та 06 жовтня 2010 року відповідач не зявився та не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано.

Заслухавши представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов із наведених у ньому мотивів обґрунтований і його слід задовольнити з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що, згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 08 липня 2010 року, фізичну особу-підприємця зареєстровано 18 лютого 2005 року, місцем проживання є: 90400, АДРЕСА_1 (а.с. 56).

27 травня 2009 року Виноргадівське відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Закарпатській області надало фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 припис № 03/21/В-ІY-41 від 27 травня 2009р., згідно якого відповідачу по справі було приписано провести до 21 серпня 2009 року заходи щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства (а.с.а.с. 7-10).

28-29 жовтня 2009р. була проведена перевірка виконання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 Припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Закарпатській області №03/21/В-ІY-41 від 27 травня 2009р. щодо усунення порушень законодавства про електроенергетику та складено Акт перевірки (протокол) № 03/21/В-ІV-88 від 29 жовтня 2009 року, згідно з яким встановлено невиконання вищезазначеного Припису в повному обсязі (а.с. 11).

На підставі Акта перевірки (протоколу) № 03/21/В-ІV-88 від 29 жовтня 2009 року було винесено Постанову № В-29/09 від 29 жовтня 2009 року про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, якою за ухилення від виконання Припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 накладено штраф у розмірі 510 грн. (а.с. 12).

Згідно зі ст. 9 Закону України „Про електроенергетику", державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Державні інспектори мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-праврвих актів.

Відповідно до ч. 8 ст. 7 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" припис -це обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.

Відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії передбачена ст, 27 Закону України «Про електроенергетику»і Постановою Кабінету Міністрі»України від 21 липня 1999 р. № 1312 «Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства про електроенергетику».

Відповідно до п. 10 зазначеної Постанови КМУ суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у визначений термін він стягується в судовому порядку.

На даний час штраф не сплачений.

Враховуючи обставини встановлені у судовому засіданні, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства, і, зважаючи на це, такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій за порушення законодавства в галузі електроенергетики задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (90400, АДРЕСА_1) 510 (пятсот десять) гривень штрафу на користь державного бюджету..

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий Іванчулинець Д.В.