Постанова № 18127923, 12.08.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.08.2011
Номер справи
2а/0470/6967/11
Номер документу
18127923
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 серпня 2011 р. Справа № 2а/0470/6967/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Рябчук О.С.

при секретарі Грушко Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Сервісмонтаж" до Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області про визнання нечинним Акту №75/231/23650692 від 16.05.2011р., -

ВСТАНОВИВ:

15 червня 2011 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Сервісмонтаж» (далі позивач) звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області (далі - відповідач) з вимогами про визнання нечинним Акту Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі від 16.05.2011р. № 75/231/23650692 про результати документальної невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісмонтаж» (код ЄДРПОУ 23650692) щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків ТОВ «СП«Укрліфт» (код ЄДРПОУ 36575169) за період з 01.01.2011р. по 31.01.2011р. та висновків, винесених у ньому, протиправними.

Позивач в судове засідання не зявився, надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, в якому зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Сервісмонтаж» включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України за кодом 23650692 та перебуває на обліку в Північній міжрайонній державній податковій інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області.

З 29.04.2011 року по 10.05.2011 року Північною міжрайонною державною податковою інспекцією у м. Кривому Розі Дніпропетровської області була проведена документальна невиїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісмонтаж» щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків ТОВ «СП«Укрліфт» за період 01.01.2011 року по 31.01.2011 року.

За результатами документальної невиїзної перевірки був складений Акт від 16.05.2011 року № 75/231/23650692.

Відповідно до висновку Акту від 16.05.2011 року № 75/231/23650692 Товариством з обмеженою відповідальністю «Сервісмонтаж» у січні 2011 року порушено ч. 1 ст. 203, ст. 215, п. 1 , ст. 216 ЦК України в частині недодержання вимог зазначених статей в момент вчинення правочинів, які не спрямовані на реальне настання наслідків, що обумовлені ними по правочинах, здійснених Товариством з обмеженою відповідальністю «Сервісмонтаж» при придбанні та продажу робіт. Роботи по вказаних правочинах не були передані в порушення ст. 662, 655, 656 ЦК України. Висновком встановлено відсутність оподаткування по операціях з придбання робіт у підприємства-постачальника ТОВ «СП «Укрліфт» (код ЄДРПОУ 36575169) та по операціях з продажу цих робіт підприємствам-покупцям: ЗАТ «Криворіжаглобуд» (код ЄДРПОУ 01238979) та ВАТ «Північний ГЗК» (ЄДРПОУ 00191023) за січень 2011 року, в розумінні пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.1997р. Також відповідно до висновку Акту № 75/231/23650692 матеріали перевірки по підприємству Товариство з обмеженою відповідальністю «Сервісмонтаж» щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків ТОВ «СП «Укрліфт» направлено до СДПІ по роботі з підприємствами ГМК у м. Кривому Розі, для здійснення відповідних заходів згідно з вимогами чинного законодавства України.

Висновком Акту № 75/231/23650692 встановлено, що за рахунок ТОВ «СП «Укрліфт» ТОВ «Сервісимонтаж» сформувало податкові кредити у податкових періодах у лютому та березні 2011 року. До ДПІ за місцем реєстрації ТОВ «СП «Укрліфт» буде направлено запит для отримання інформації щодо наявності матеріалів перевірок про визнання угод нікчемними у лютому та березні 2011 року.

Листом від 19.05.2011 року № 120/11 позивач повідомив начальника Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області про свою не згоду з Актом перевірки від 16.05.2011 року № 75/231/23650692.

На лист Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісмонтаж» від 19.05.2011 року № 120/11 податковою інспекцією направлено відповідь, в якій зазначено, що висновки по Акту перевірки залишено без змін.

Відповідно до п. 1 ст. 10 Закону України від 04.12.90 р. № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Згідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.

Відповідно до пп. 75.1.2. п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Згідно п.п. 79.1., 79.2 ст. 79 Податкового кодексу України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.

Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Відповідно до пп. 78.1.1-78.1.13 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту; платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом; платником податків подано органу державної податкової служби уточнюючий розрахунок з відповідного податку за період, який перевірявся органом державної податкової служби; виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту; платником податків подано в установленому порядку органу державної податкової служби заперечення до акта перевірки або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення-рішення, в яких вимагається повний або частковий перегляд результатів відповідної перевірки або скасування прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення у разі, коли платник податків у своїй скарзі (запереченнях) посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки, та об'єктивний їх розгляд неможливий без проведення перевірки; розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків; платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень; щодо платника податку подано скаргу про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної у разі ненадання таким платником податків пояснень та документального підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня його отримання; отримано постанову суду (ухвалу суду) про призначення перевірки або постанову органу дізнання, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону у кримінальних справах, що перебувають у їх провадженні; органом державної податкової служби вищого рівня в порядку контролю за діями або бездіяльністю посадових осіб органу державної податкової служби нижчого рівня здійснено перевірку документів обов'язкової звітності платника податків або матеріалів документальної перевірки, проведеної контролюючим органом нижчого рівня, і виявлено невідповідність висновків акта перевірки вимогам законодавства або неповне з'ясування під час перевірки питань, що повинні бути з'ясовані під час перевірки для винесення об'єктивного висновку щодо дотримання платником податків вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби; у разі отримання інформації про ухилення податковим агентом від оподаткування виплаченої (нарахованої) найманим особам (у тому числі без документального оформлення) заробітної плати, пасивних доходів, додаткових благ, інших виплат та відшкодувань, що підлягають оподаткуванню, у тому числі внаслідок неукладення платником податків трудових договорів з найманими особами згідно із законом, а також здійснення особою господарської діяльності без державної реєстрації.

Відповідно до п. 86.1. ст. 86 Податкового кодексу України результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка. Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов'язаний його підписати. Строк складення акта (довідки) про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого цим Кодексом (з урахуванням його продовження). У разі незгоди платника податків з висновками акта такий платник зобов'язаний підписати такий акт перевірки із зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта або окремо у строки, передбачені цим Кодексом.

Відповідно до п. 86.4 ст. 86 Податкового кодексу України - акт (довідка) документальної невиїзної перевірки складається у двох примірниках, підписується посадовими особами органу державної податкової служби, які проводили перевірку, та реєструється в органі державної податкової служби протягом п'яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів).

Згідно з п. 86.8 ст. 86 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного а днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Оцінюючи усі докази, надані суду, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку. Акт Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі від 16.05.2011р. № 75/231/23650692 про результати документальної невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісмонтаж» (код ЄДРПОУ 23650692) щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правовіді відносини з платником податків ТОВ «СП«Укрліфт» (код ЄДРПОУ 36575169) за період з 01.01.2011р. по 31.01.2011р. не є рішенням субєкта владних повноважень, а є засобом документування дій контролюючого органу. Зазначений акт не може бути предметом оскарження в суді. В порядку адміністративного судочинства мають бути оскаржені юридичні наслідки, що безпосередньо випливають із результатів перевірки податкові повідомлення-рішення або дії чи бездіяльність посадових осіб податкового органу під час проведення перевірки.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісмонтаж» до Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області про визнання нечинним Акту 75/231/23650692 від 16.05.2011 року необґрунтованими та такими, які не підлягають задоволенню.

Відповідно до вимог ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України в разі відмови в задоволенні позовних вимог судові витрати не підлягають присудженню з Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 8, 10, 11, 69, 71, 86, 94, 158-163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, Дніпропетровський окружний адміністративний суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісмонтаж» до Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області про визнання нечинним Акту 75/231/23650692 від 16.05.2011 року про результати документальної невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісмонтаж» (код ЄДРПОУ 23650692) щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правовіді відносини з платником податків ТОВ «СП«Укрліфт» (код ЄДРПОУ 36575169) за період з 01.01.2011р. по 31.01.2011р. та висновків, винесених у ньому, протиправними відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складений 10.08.2011 року.

Суддя О.С. Рябчук