Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 серпня 2011 р. Справа № 2а/0470/8316/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Златіна С.В.
розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м.Дніпродзержинська до Комунального підприємства Дніпродзержинської міської ради «Комунальник»про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
11.07.2011 року Прокурор міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м.Дніпродзержинська звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства Дніпродзержинської міської ради «Комунальник» про стягнення заборгованості в сумі 1072грн. 73коп.
Прокурор про відкриття скороченого провадження за цим адміністративним позовом був повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою про вручення від 13.07.2011р.
Позивач про відкриття скороченого провадження за цим адміністративним позовом був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим відправленням з відміткою про вручення від 15.07.2011р. та печаткою поштового відділення яке повернулось на адресу суду, та міститься в матеріалах справи.
Відповідач про відкриття скороченого провадження за цим адміністративним позовом повідомлявся належним чином, що підтверджується поштовим відправленням з відміткою про неможливість вручення, а саме «за зазначеною адресою не проживає» та печаткою поштового відділення яке повернулось на адресу суду, та міститься в матеріалах справи.
Відповідач заперечень проти позову до суду не надав.
Згідно пункту 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено, що позов підлягає задоволенню із наступних підстав.
Комунальне підприємство Дніпродзержинської міської ради «Комунальник», зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Заводському районі м.Дніпродзержинська, як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, не виконує зобовязання Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" по сплаті в установлені строки та в повному обсязі самостійно обчислених сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Відповідач несвоєчасно сплачував страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за листопад 2010 року, внаслідок чого загальна сума заборгованості станом на 31.05.2011 року складає 1072грн. 73коп.
Але у зв'язку з тим, що відповідачем вищевказана сума не сплачена, у останнього виникла заборгованість (недоїмка) по сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, на загальну суму 1072грн. 73коп., яка на час розгляду справи непогашена.
Позивачем була направлена вимога про сплату недоїмки від 05.01.2011 року №Ю-6, яка отримана відповідачем, про що свідчить підпис про отримання, та міститься в матеріалах справи.
Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.07.2003 року та Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 року за № 64/8663, відповідно до яких на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплаті в установлені строки та в повному обсязі внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ч.6 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим періодом для Відповідача є календарний місяць.
Згідно зі ст.12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до ст.5 Закону України "Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування" страхові внески сплачуються одночасно з одержанням коштів в закладах банків на виплату заробітної плати в натуральному виразі наступного дня після кожної вказаної виплати.
На підставі ч.2 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у зазначені строки, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків, тобто недоїмкою.
Згідно з ч.5 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за рахунок сум, що надходять від страхувальника в рахунок сплати недоїмки погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню або фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
Судом встановлено, що позивачем направлено на адресу відповідача вимогу про сплату недоїмки № Ю-6 від 05.01.2011 року, яку відповідач отримав 06.01.2011 року.
За змістом частин 4, 5 ст.11 КАС суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; зясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів.
Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.
Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 КАС України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 КАС України, полягає в наступному: суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з Відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м.Дніпродзержинська до Комунального підприємства Дніпродзержинської міської ради «Комунальник» про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства Дніпродзержинської міської ради «Комунальник» (код ЄДРПОУ 36981122, р/р 26001301337138 в АТ «ОПТБАНК» МФО 300528) на користь Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м.Дніпродзержинська (р/р 2560031132003 у Дніпродзержинському відділенні №3293 ВАТ «Державний Ощадний банк України МФО 306663 КОД ЗА ЄДРПОУ 24615321) заборгованість в сумі 1072грн. 73коп. (одна тисяча сімдесят дві гривні 73коп.)
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 09.08.2011 року.
Суддя
С.В. Златін