ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 липня 2011 р. (11:20) Справа №2а-2426/11/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Євдокімової О.О., при секретарі судового засідання Кузьміній Ю.В., розглянувши за участі прокурора - Афанасенко К.В., посвідчення № 10040, у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора м. Керчі в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення.
Осбавини справи: Прокурор м. Керчі звернувся в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим(далі позивач) до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення 1195,74 грн.
Позовні вимоги мотивовані тім, що відповідач не дотримується граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб, в наслідок чого до нього були застосовані штрафи, які добровільно не були сплачені.
Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, зазначених у позові, та наполягав на задоволенні позову у повному обсязі.
Позивач у судове засідання не з'явився, про дуту, час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, однак 04.07.2011р. надіслав до суду клопотання про розгляд справи без участі його представника, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не зявлявся, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, день та місце розгляду справи сповіщений належним чином судовою повісткою. яка направлена рекомендованою кореспонденцією, за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, яка повернулася з відміткою почти "за зазначеною адресою не проживає". Відповідно до ч. 4 ст. 33 КАС України, у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ч. 6 ст. 71, ст. 128 КАС України, розглядати справу на підставі наявних документів.
Заслухавши прокурора, розглянувши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 зареєстрований Виконавчим комітетом Керченської міської ради АР Крим 21.09.2001р. як фізична особа-підприємець, про що видане відповідне Свідоцтво та зроблений запис у журналі обліку реєстраційних справ (а.с.26, 33), та перебуває на податковому обліку в ДПІ в м. Керчі АР Крим.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 9.12.1 п. 9.12 ст. 9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» (чинний на момент виникнення податкового боргу) оподаткування доходів, отриманих фізичною особою від продажу нею товарів (надання послуг, виконання робіт) у межах її підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також фізичною особою, яка сплачує ринковий збір, здійснюється за правилами, встановленими спеціальним законодавством з цих питань, з урахуванням норм цього пункту.
Пунктом 22.10 ст. 22 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» визначено, що до набрання чинності спеціальним законом з питань оподаткування фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності діє розділ IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян» у частині оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, який застосовується з урахуванням положень пункту 9.12 статті 9 цього Закону.
Згідно із п. 1 ст. 14 розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян» встановлено, що податок обчислюється податковими органами на підставі декларацій, поданих громадянами про очікуваний (оціночний) у поточному році доход або про фактично одержані у звітному календарному році доходи. Пунктом 3 ст. 14 цього Декрету визначено, що податок обчислений податковим органом, сплачується платником протягом року щоквартально: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня та до 15 листопада.
На підставі пп. 5.2.1. п. 5 ст. 5 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ, чинного до 01.01.2011р. (далі-Закон № 2181) податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Підпунктом 5.2.2. п. 5 ст. 5 цього ж Закону № 2181 встановлено право платника податків оскаржити в апеляційному порядку рішення контролюючого органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Відповідно до п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Зазначені санкції застосовані в порядку ст. 17 Закону № 2181 та на підставі ст. 5 цього Закону підлягають сплаті в десятиденний строк від дня отримання податкових повідомлень-рішень.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181 встановлено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків в установлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Матеріали справи свідчать про те, що 15.07.2010р. ДПІ в м. Керчі АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку з питань дотримання граничних термінів сплати податку з доходів фізичних осіб.
За результатами вказаної перевірки складений акт № 968/17-2/НОМЕР_1 від 15.07.2010р., відповідно висновків якого встановлене порушення ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий порядок з громадян", п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язаня платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" в частині дотримання граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб. (а.с. 25).
На підставі зазначеного акту відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення № 0026141702/0 від 18.08.2010р. про застосування штрафу в розмірі 140,66 грн., яке було направлено відповідачу поштою (а.с. 24).
Згідно з п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
З матеріалів справи вбачається, що інспекторами Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим21.08.2010р. складений Акт про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення № 0026141702/0 від 18.08.2010р., в звязку із чим згідно з вимогами Закону № 2181 зазначене податкове повідомлення рішення розміщено на дошці податкових оголошень (а.с. 9).
09.09.2010р. ДПІ в м. Керчі АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку з питань дотримання граничних термінів сплати податку з доходів фізичних осіб.
За результатами вказаної перевірки складений акт № 1249-17-1-09-НОМЕР_1 від 09.09.2010р. відповідно висновків якого встановлене порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язаня платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" в частині дотримання граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб, згідно повідомленню-рішенню від 30.11.2009р. № 0002811701/0. (а.с. 21).
На підставі зазначеного акту відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення № 0002371701/0 від 10.09.2010р. про застосування штрафу в розмірі 649,23 грн., та податкове повідомлення-рішення № 0002381701/0 від 10.09.2010р. про застосування штрафу в розмірі 428,11 грн., які були отримані відповідачем 10.09.2010р., що підтверджується письмовою відміткою останнього на корінцях податкового повідомлення-рішення (а.с. 20).
17.09.2010р. ДПІ в м. Керчі АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку з питань дотримання граничних термінів сплати податку з доходів фізичних осіб.
За результатами вказаної перевірки складений акт № 1310/17-2/НОМЕР_1 від 17.09.2009р., відповідно висновків якого встановлене порушення ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий порядок з громадян", п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язаня платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" в частині дотримання граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб. (а.с. 13).
На підставі зазначеного акту відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення № 0033941702/0 від 22.09.2010р. про застосування штрафу в розмірі 73,35 грн. та податкове повідомлення-рішення № 0033951702/0 від 22.09.2010р. про застосування штрафу в розмірі 183,38 грн., яке було направлено відповідачу поштою (а.с. 11-12).
Згідно з п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
З матеріалів справи вбачається, що інспекторами Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим 24.09.2010р. складений Акт про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення № 0033941702/0 від 22.09.2010р. та податкового повідомлення-рішення № 0033951702/0 від 22.09.2010р., в звязку із чим згідно з вимогами Закону № 2181 зазначене податкове повідомлення рішення розміщено на дошці податкових оголошень (а.с. 10).
Відповідно до картки особового рахунку відповідач має заборгованість зі сплати пені у розмірі 45,62 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача складає 1195,74 грн. (140,66+324,62+428,11+18), яка підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до п.п. 5.2.2. п. 5 ст. 5 Закону № 2181 відповідач не надав доказів оскарження в апеляційному порядку рішень контролюючого органу, в зв'язку з чим наведена вище сума податкового зобовязання відповідача є узгодженим відповідно до законодавства.
Підпунктом 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181 встановлено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків в установлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п.1.10. ст.1 Закону № 2181 податкова вимога - письмова вимога податкового органу до платника податків погасити суму податкового боргу.
У разі коли платник податків не сплачує суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Судом встановлено, що про необхідність погашення податкового боргу позивачем на адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу від 14.12.2009р. № 1/1894 (а.с.30). та другу податкову вимогу від 15.01.2010р. № 2/33 (а.с. 32)
На підставі п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 інспекторами Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим14.12.2009р. складений Акт про неможливість вручення першої податкової вимоги, у звязку із чим зазначена податкова вимога розміщена на дошці податкових оголошень (а.с. 30) та 18.01.2010р. складений Акт про неможливість вручення другої податкової вимоги, у звязку із чим зазначена податкова вимога розміщена на дошці податкових оголошень (а.с. 31).
Відповідно до статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів).
На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 якого, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідачем не надано суду будь-яких доказів оскарження вищезазначених податкових повідомлень-рішень або сплати штрафів та пені, у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 08.07.2011р.
У повному обсязі постанову складено та підписано 13.07.2011р.
Керуючись ст. ст. 9, 69-71, ст.ст. 158-159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (98300, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до державного бюджету м. Керчі (р/р 33215801700019, ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 24030783, код платежу 5311010100) заборгованості зі сплати податку з доходів фізичних осіб у розмірі 1195,74 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Євдокімова О.О.