ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 червня 2011 р. Справа №2а-904/11/0170/20 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді: Кисельової О.М.,
секретар: Яковлєв І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Білогірської районної профспілкової організації Кримської Республіканської професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Державної податкової інспекції в Білогірському районі АР Крим про скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Білогірська районна профспілкова організація Кримської Республіканської професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Державної податкової інспекції в Білогірському районі АР про скасування податкових повідомлень-рішень.
Позовні вимоги мотивуючи тим, з моменту реєстрації організація діяльності не проводить, рахунки в банківських установах не відкривала, печаток не має, відповідно до Положення щодо його діяльності, надає до Державної податкової інспекції в Білогірському районі АР Крим розрахунки з нульовим результатом діяльності. Надані організацією розрахунки з комунального податку та податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій від 10.08.2010 року та 10.11.2010 року за 2 квартал 2010 року та за 3 квартал 2010 року не визнані як податкові декларації, у зв’язку з тим, що податкова звітність не скріплена печаткою організації.
За результатами невиїзної документальної перевірки за фактом ненадання організацією розрахунку по комунальному податку та податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій за 2 та 3 квартали 2010 року Державною податковою інспекцією в Білогірському районі АР Крим винесені податкові повідомлення – рішення № 0002821503/0 від 09.12.2010 року на суму 170,00 гривень та №0000881501/0 від 22.12.2010 року на суму 340,00 гривень, які підлягають скасуванню.
Позивач у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь – яких клопотань на адресу суду не надходило.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, враховуючи, що представник позивача надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності сторін.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Матеріалами справи встановлено, що за результатами невиїзної документальної перевірки стосовно не подання податкового розрахунку з комунального податку Білогірською районною профспілковою організацією Кримської Республіканської професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України Державної податкової інспекції в Білогірському районі АР Крим 08.12.2010 року було складено акт № 3033/15-3/36180480 . В акті встановлено порушення позивачем п.п. 4.1.4 п.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: Білогірською районною профспілковою організацією Кримської Республіканської професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України не наданий податковий розрахунок з комунального податку за 3 квартал 2010 року(а.с.17). 08.12.2010 року відповідачем було складено також акт № 3033/15-3/36180480 за результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, в якому встановлено порушення: не подача декларації позивачем за 1 півріччя 2010 року та 3 квартал 2010 року у строки, визначені законом(а.с.15). На підставі вказаних актів Державною податковою інспекцією в Білогірському районі АР Крим 09.12.2010 року було винесено податкове повідомлення - рішення з визначенням податкового зобов’язання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн. та 22.12.2010 року податкове повідомлення - рішення з визначенням податкового зобов’язання за штрафними санкціями в розмірі 340 грн.(а.с. 20,21). Перевіряючи обґрунтованість визначення позивачу сум податкового зобов’язання в оскаржуваних податкових повідомленнях – рішеннях судом встановлено наступне. В позові позивачем зазначено, що ним було подано до відповідача податкову звітність з розрахунку комунального податку та податкову звітність про використання коштів неприбутковими організаціями за 2 квартал 2010 року, які не було визнано як податкова звітність, оскільки вона не скріплена печаткою. З тих же самих підстав було не визнано податкову звітність за 3 квартал 2010 року. Як видно з матеріалів справи, про невизнання вказаних позивачем податкових звітів як податкові декларації з причин відсутності в них печатки платника податку, Державною податковою інспекцією в Білогірському районі АР Крим було позивача повідомлено письмово 10.08.2010 року за вих. 1644/10/2800 та 10.11.2010 року за вих. 2382/10/2800(а.с.13, 14).
В зазначених письмових повідомленнях позивачу було роз’яснено право подати нову декларацію разом зі сплатою відповідного штрафу, а також оскаржити рішення податкового органу. Чого позивачем не було зроблено ні в порядку апеляційного оскарження, ні в судовому порядку. Нові декларації також не було подано. В зв’язку з чим, суд приходить до висновку, що позивач погодився з такими рішеннями відповідача, викладеними в письмових повідомленнях від 10.08.2010 року за вих. 1644/10/2800 та від 10.11.2010 року за вих. 2382/10/2800. Таким чином, податковим органом не було визнано подані позивачем податкові звіти про використання коштів неприбутковими організаціями та установами та податкові розрахунки комунального податку, як податкові звіти, таке рішення позивач не оскаржив, тому матеріалами справи підтверджується, що у встановлений законом строк податкові звіти позивачем не було подано.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя). Відповідно до п.п.17.1.1. п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Оцінюючи правомірність рішень відповідача, суд керується критеріями, закріпленими у частині 3 статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного суб’єкта і вважає, що оскаржувані податкові повідомлення - рішення винесені відповідачами обґрунтовано, з урахуванням всіх обставин, що мали значення для прийняття рішення, тому не підлягають скасуванню.
За таких обставин, суд не знаходить підстав для задоволення позову.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позову Білогірської районної профспілкової організації Кримської Республіканської професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Державної податкової інспекції в Білогірському районі АР Крим про скасування податкових повідомлень-рішень відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кисельова О.М.