ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 травня 2011 р. Справа №2а-3961/11/0170/20 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді - Кисельової О.М., секретар - Яковлєв І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим до Приватного підприємства "Центр соціально-культурних досліджень" про стягнення заборгованості в сумі 834,80 гривень,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Приватного підприємства "Центр соціально-культурних досліджень" заборгованості зі сплати штрафних санкцій в розмірі 834,80 гривень за неподачу податкових декларацій з податку на прибуток.
Представник позивача в судове засідання не зявився, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності та позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неприбуття не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності не надав
Суд вважає можливим відповідно до ст. 128 КАС України розглянути справу за відсутністю представників позивача та відповідача на підставі наявних у матеріалах справи документі.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що Приватне підприємство "Центр соціально-культурних досліджень"зареєстроване 30.08.2005 року виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим у якості юридичної особи, та взятий на облік платника податків (а.с.7-8).
Оскільки відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” та відповідно до ст.9 цього Закону зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Пунктом 2 частини першої статті 9 зазначеного Закону встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації. Пунктом 1.11 статті 1 даного Закону визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до абзацу 2 пункту 16.4 ст. 16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням відємного значення обєкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Таким чином, діючим законодавством передбачений обовязок позивача надавати до податкового органу за місцем своєї реєстрації ДПІ в м. СімферополіАР Крим - податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами і організаціями.
З матеріалів справи вбачається, що посадовими особами ДПІ в м. Сімферополі АР Крим з 17.08.2010 року по 17.08.2010 року було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питань неподання або несвоєчасного подання відповідачем податкової звітності з податку на прибуток за півріччя 2009 року, 3квартал 2009 року, 2009 рік, 1 квартал та 1 півріччя 2010 року, за результатами якої складено акт №10974/151/33713978 від 18.08.2010 року.
В ході перевірки встановлені порушення п.п 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. №2181 ІІІ та п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року, а саме: відповідачем не надано декларацію на прибуток за півріччя 2009 року, 3квартал 2009 року, 2009 рік, 1 квартал та 1 півріччя 2010 року(а.с.13).
Відповідно до вимог пункту 11.1 статті 11 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Якщо платник податку ліквідується (у тому числі до закінчення першого звітного податкового періоду), останнім податковим вважається період (що закінчується днем такої ліквідації), на який припадає дата такої ліквідації.
Законом України “ Про оподаткування прибутку підприємств”, зокрема пунктом 20.1 статті 20 встановлено, що відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.
Згідно з пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Судом встановлено, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийнято податкове повідомлення-рішення №0012761501/0 від 26.08.2010 року про застосування штрафних санкцій з податку на прибуток в сумі 850,00 гривень(а.с.11). Відповідно до розрахунку, що наданий позивачем, підприємством було частково погашено заборгованість в розмірі 15,20 гривень(а.с.3).
Зазначене податкове повідомлення-рішення не було вручено відповідачу, в звязку з відсутністю його за адресою реєстрації, про що складений акт №6584/15-1 від 01.09.2010 року(а.с.12).
Згідно з пунктом 6.1 статті 6 вказаного Закону у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Таким чином, податковий орган зобовязаний у випадку встановлення порушення платником податків вимог діючого законодавства (зокрема, неподання відповідних податкових декларацій) зобовязаний прийняти податкове повідомлення-рішення, що надсилається такому платнику податків у встановлений строк.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
З матеріалів справи вбачається, що 14.09.2010 року ДПІ в м. Сімферополі АР Кримбула виставлена перша податкова вимога № 1/2968, яка не була отримана відповідачем, у звязку з чим було складено Акт № 7271/24-1 від 20.09.2010 року про неможливість вручення податкової вимоги платнику податків. Податкова вимога була розміщена на дошці податкових оголошень 14.09.2010 року(а.с.16-17).
25.10.2010 року ДПІ в м. Сімферополі АР Кримбула виставлена друга податкова вимога № 2/3424, яка не була отримана відповідачем, у звязку з чим було складено Акт № 8926/24-1 від 05.11.2010 року про неможливість вручення податкової вимоги платнику податків. Податкова вимога була розміщена на дошці податкових оголошень(а.с. 18,19).
Відповідачем відповідно до вимог ст. 71 КАС України не надано доказів сплати заборгованості.
Отже на день розгляду справи заборгованість відповідача по сплаті штрафних санкцій на не подачу податкових декларацій з податку на прибуток складає 834, 80 гривень, що підтверджується розрахунком заборгованості, довідкою розрахунком з бюджетом(а.с.3,113).
Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню, і з відповідача до бюджету підлягає сатягненню сума заборгованості зы сплати штрафних санкцій в розмірі 834,80 гривень.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Центр соціально-культурних досліджень" (95001, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Нижньогоспітальна, буд. 32, кв. 1, ЄДРПОУ 368220070) до Державного бюджету (м. Сімферополь, УДК в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405) заборгованість зі сплати штрафних санкцій в сумі 834,80 гривень.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кисельова О.М.