Постанова № 18113833, 05.08.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.08.2011
Номер справи
2а-8466/11/2670
Номер документу
18113833
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

05 серпня 2011 року 17:05 № 2а-8466/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Патратій О.В., при секретарі судового засідання Сервачинській І.М.,

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1 (довіреність від 17.01.2011 р. № 9-КУ),

від відповідача: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомТериторіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві та Київській області

до Відкритого акціонерного товариства "Київопорядкомплект"

простягнення штрафу у розмірі 1020,00 гривень,-

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулося Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Київопорядкомплект»(далі по тексту відповідач) про стягнення штрафу у розмірі 1020,00 грн. В обґрунтування позовних вимог посилався на те, що відповідачем не було сплачено в добровільному порядку штраф в розмірі 1020,00 грн., застосований згідно постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 43-КУ від 02.02.2011 р.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва справі від 07 липня 2011 року відкрито провадження у даній справі.

В судових засіданнях представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив позов задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

У судове засідання 05 серпня 2011 року уповноважений представник відповідача не зявився; відповідач належним чином повідомлений судом про дату, час та місце судового розгляду відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України.

Від відповідача заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань до суду не надходило, тому суд відповідно до ст. 71, ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справу за відсутності представника відповідача на основі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Відповідач Відкрите акціонерне товариство «Київопорядкомплект» (код за ЄДРПОУ 05503326) є учасником фондового ринку та несе обовязки щодо регулярного подання річної інформації про результати фінансово-господарської діяльності підприємства до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області (далі по тексту ТУ ДКЦПФР в м. Києві та Київській області) було складено відносно ВАТ «Київопорядкомплект»акт № 43-КУ від 20.01.2011 р. про правопорушення на ринку цінних паперів, яким встановлено неопублікування відповідачем у термін, визначений законодавством, регулярної річної інформації за 2009 рік.

Цього ж дня 20 січня 2011 року начальником ТУ ДКЦПФР в м. Києві та Київській області було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів відповідно до якої розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів призначено на 02.02.2011 р об 11:50.

Акт про правопорушення на ринку цінних паперів та фондового ринку від 20.01.2011 р. разом з вказаною постановою були направлені на адресу ВАТ «Київопорядкомплект» 25.01.2011 р., що підтверджується Реєстром № 32 на відправлення рекомендованих поштових відправлень від 25 січня 2011 року.

Як вбачається з матеріалів справи, 02 лютого 2011 року ТУ ДКЦПФР в м. Києві та Київській області в особі начальника ТУ ДКЦПФР в м. Києві та Київській області Жупаненка В.М. було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 43-КУ, якою, на підставі вищевказаного акту про правопорушення на ринку цінних паперів від 20.01.2011 р., за неподання позивачем річної інформації за 2009 рік, накладено на ВАТ «Київопорядкомплект»штраф у розмірі 1020,00 грн.

Вказана Постанова була направлена на адресу відповідача поштою 08.02.2011 року рекомендованим листом, що підтверджується реєстром рекомендованих відправлень № 95 від 08 лютого 2011 року та розрахунковим документом № 0862 від 08.02.2011 року.

Згідно з абз. 41 п. 12 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.

Доказів оскарження зазначеної постанови в адміністративному або судовому порядку відповідачем надано не було.

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначено Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»державне регулювання ринку цінних паперів здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством (частина 1 статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»).

Частиною 2 статті 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»визначено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі - ДКЦПФР, Комісія) здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи. Комісія може делегувати надані їй повноваження центральному апарату і територіальним органам шляхом прийняття відповідного рішення, затвердженого в установленому порядку.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, у відповідності із пунктом 14 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», зокрема, має право накладати штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до ч. 5 ст. 11 цього Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів визначено Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженими рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272 (надалі також «Правила № 2272»).

Відповідно до пункту 5 Розділу І Правил № 2272 уповноважені особи Комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.

Згідно з пунктом 3 Розділу VIІ Правил № 2272 за справою про правопорушення уповноважена особа приймає одне з таких рішень: 1) про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів; 2) про закриття справи.

За правопорушення на ринку цінних паперів до юридичних осіб застосовуються такі санкції, зокрема, за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (підпункт 1. 5. пункту 1 Розділу XVII Правил № 2272).

Як вбачається зі змісту Постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 02 лютого 2011 року № 43-КУ, накладений на відповідача штраф у розмірі 1 020,00 грн. не перевищував визначеного Законом та Правилами № 2272 розміру санкції, що може накладатись за даний вид правопорушення.

Відповідно до п. 2, п. 3, п. 4 розділу 13 Правил № 2272, штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови; юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету.

Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом пяти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії).

Станом на час розгляду справи заборгованість відповідача зі сплати штрафних санкцій є непогашеною.

Відповідно до ч. 6 ст. 11 вищезгаданого Закону штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Доказів сплати відповідачем штрафу у розмірі 1020, 00 грн. суду не надано.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Беручи до уваги те, що відповідач у встановлені законодавством строки суму штрафне сплатив, рішення про його застосування не оскаржив, а також те, що відповідачем не спростовано доводи позивача, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 69 - 71, ст. 94, ст. ст. 158-163, ст. 167, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Київопорядкомплект» (код ЄДРПОУ 05503326; адреса: 01013, м. Київ, вул. Будіндустрії, 9) на користь Державного бюджету України штрафу у розмірі 1020,00 гривень (одна тисяча двадцять грн. 00 коп.), який підлягає перерахуванню на рахунок, відкритий в управлінні Державного казначейства України за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету»по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.В. Патратій

Повний текст складено та підписано: 10 серпня 2011 року