Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
22 серпня 2011 р. р. № 2а-9288/11/1370
суддя Львівського окружного адміністративного суду Гавдик З.В. одержавши позовну заяву за адміністративним
позовом Управління пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області
до Відділу державної виконавчої служби Сокальського районного управління юстиції Львівської області
про визнання неправомірними дій, скасування постанови ВП № 22321549 від 04.03.2011 року про стягнення з боржника виконавчого збору ВСТАНОВИВ:
19.08.2011 року Управління пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Сокальського районного управління юстиції Львівської області про визнання неправомірними дій, скасування постанови ВП № 22321549 від 04.03.2011 року про стягнення з боржника виконавчого збору.
Одночасно з поданням адміністративного позову, позивач звернувся з заявою у якій просить поновити процесуальний строк звернення до суду, як такий, що пропущений з поважних причин, а саме внаслідок оскарження дій державного виконавця та вищевказаної постанови до Сокальського районного суду Львівської області та Львівського окружного адміністративного суду. Однак, ухвалою Сокальського районного суду Львівської області від 10.06.2011 року позовну заяву позивача повернуто, а ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 22.07.2011 року позовну заяву залишено без розгляду.
При прийнятті ухвали суд виходить з наступного:
Згідно ч. 2 ст. 5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно п. 3 ст. 7 КАС України, принципами здійснення правосуддя в адміністративних судах, крім інших, є принцип рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.
Згідно ч. 1, 3 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим же Кодексом або іншими законами.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, ти чи є підстави для її задоволення).
Згідно ч. 2 ст. 107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно ч. 1 ст. 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно ч. 2 ст. 181 КАС України, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом - проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.
Судом не враховуються обґрунтування позивача щодо поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, оскільки особа (позивач) вправі звернутися до суду з позовом про визнання неправомірними дій, скасування постанови ВП № 22321549 від 04.03.2011 року про стягнення з боржника виконавчого збору у десятиденний строк з дня, коли дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів. Належних та допустимих доказів в обґрунтування поважності пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач не подав.
Крім цього, Львівським окружним адміністративним судом вже розглядалося питання поновлення процесуального строку звернення до суду, про що винесено ухвалу від 22.07.2011 року про залишення позовної заяви без розгляду. Позивач належних та допустимих доказів оскарження даної ухвали суду не надав.
Жодних інших поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, які б унеможливлювали і не залежали б від волі позивача своєчасно звернутись за судовим захистом позивач не вказує, належних та допустимих доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду позивачем не надано.
Таким чином, суд прийшов до висновку залишити позовну заяву без розгляду, оскільки не знаходить підстав для поновлення строку звернення до адміністративного суду.
По суті така позиція узгоджується із позицією Вищого адміністративного суду України викладеною в ухвалі від 11.08.2010 року та у інформаційному листі № 1343/11/13-10 від 27.09.2010 року.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 107, 165 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву по справі 2а-9288/11/1370 за адміністративним позовом
Управління пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області
доВідділу державної виконавчої служби Сокальського районного управління юстиції Львівської області
провизнання неправомірними дій, скасування постанови ВП № 22321549 від 04.03.2011 року про стягнення з боржника виконавчого збору
залишити без розгляду.
Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Суддя Гавдик З.В.
З оригіналом згідно
Суддя Гавдик З.В.