Єдиний державний реєстр судових рішень УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
07.09.11р.Справа № 29/5005/7525/2011 Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М. при секретарі судового засідання Карпенко К.М.
за участю представників сторін:
від кредитора: не з"явився
від кредитора-ліквідатора: представник ОСОБА_1. за довіреністю б/н від 12.07.2011р.
розглянувши справу
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Маркстіл", м. Харків
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Аскон Білдінг Сістемс", м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграда, 227
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Аскон Білдінг Сістемс", м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграда, 227 порушено 14.06.11 р. за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Маркстіл", м. Харків .
Постановою від 20.06.11 р. боржника визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура у справі, призначено ліквідатора - ініціюючого кредитора Товариство з обмеженою відповідальністю "Маркстіл" (м. Харків, вул. Ковтуна, 1; код ЄДРПОУ 36986492; директор Михайлов С.В.).
Ліквідатором подано на затвердження суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши в судовому засіданні пояснення представника ліквідатора, встановлено наступне.
В ході ліквідаційної процедури ліквідатором розглянуто та визнано вимоги наступних кредиторів:
- Товариство з обмеженою відповідальністю ""Маркстил", м. Харків - 13525грн. 45коп.
- ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська - 925,45грн.
Встановлені вимоги кредиторів залишились незадоволеними у звязку з відсутністю майна боржника.
Відповідно до ст.25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника, тощо.
Згідно з ч.1 ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації), відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Розглянувши звіт ліквідатора банкрута, ліквідаційний баланс, суд вважає, що ліквідатором здійснено всі необхідні заходи щодо розшуку майна, яке належить банкруту, та підлягає включенню до ліквідаційної маси.
Згідно довідок КП "Дніпропетровське МБТІ" №8864 від 28.07.2011р., Дніпропетровської регіональної філії ДП "Центр державного земельного кадастру при держкомземі України" №Ц/10661-14 від 29.07.2011р., Дніпропетровського відділення реєстраційно-екзаменаційної роботи №1 ДАІ ГУ МВС України в Дніпропетровській області №14/1РЕР-2117 від 09.08.2011р., Інспекції державного технічного нагляду Дніпропетровської обласної державної адміністрації №2150-02-13 від 07.07.2011р. від 19.04.2011р. за боржником автотранспортних засобів і механізмів, сільськогосподарської техніки, земельних ділянок та іншого рухомого або нерухомого майна не зареєстровано.
Відповідно до Витягів з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна про арешти в зазначених реєстрах інформація щодо обтяження майна банкрута відсутня.
Відповідно до довідки ПАТ "Сведбанк" №890/946 від 29.08.2011р. рахунок банкрута у зазначеній банківській установі закрито.
Відповідно до довідки Бабушкінського ВДВС Дніпропетровського МУЮ №03-14/11660 від 19.07.2011р. на виконанні виконавчих документів про стосовно боржника у відділі не перебуває.
Дебіторську заборгованість банкрута, товарно-матеріальні цінності основні засоби, які належать банкруту ліквідатором не виявлено, про що свідчить додані до звіту документи.
Таким чином, ліквідаційна маса не формувалась, її реалізація не проводилась, договори купівлі-продажу не укладались.
Всі наведені вище обставини є підставою для затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
За результатами ліквідаційної процедури у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.
Згідно п.6 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
За результатами ліквідаційного балансу у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.
Також, в судовому засіданні розглянуто звернення ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська про незатвердження звіту ліквідатора до надання доказів проведення податкової перевірки банкрута.
Стосовно зазначеного звернення слід зазначити, що згідно п.п.78.1.7 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється у разі порушення провадження у справі про визнання банкрутом платника податків. Тривалість проведення такої перевірки відповідно до п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, інших платників податків - 10 робочих днів.
Продовження строків проведення документальної позапланової виїзної перевірки можливе не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків - не більш як на 5 робочих днів.
Як свідчать матеріали справи, постанова господарського суду від 20.06.2011р. отримана ДПІ 20.06.2011р. для розгляду питання щодо проведення позапланової перевірки.
Доказів проведення перевірки згідно зазначеного клопотання та матеріалів за результатами перевірки суду не подано, тоді як часу на її проведення в ДПІ було достатньо, про що свідчать матеріали справи, в тому числі повідомлення судом ДПІ про наявність в провадження суду справи про банкрутство боржника.
Таким чином, зазначене звернення ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська не підлягає задоволенню.
Згідно до п. 6 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст.32 цього Закону.
Керуючись ст.86 ГПК України, ст.ст.22, 32, п.6 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", -
УХВАЛИВ:
Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Аскон Білдінг Сістемс", м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграда, 227.
Ліквідувати юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Аскон Білдінг Сістемс", м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграда, 227 (ЄДРПОУ 36206168).
Провадження у справі припинити.
Копії цієї ухвали направити кредиторам банкрута та державним органам відповідно до п.2 ст.32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Суддя Д.М. Полєв
Вик. Карпенко