Постанова № 17890549, 05.07.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.07.2011
Номер справи
2а-7334/11/2670
Номер документу
17890549
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

05 липня 2011 року № 2а-7334/11/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шарпкова В.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОТАР-ЛТД»

простягнення заборгованості у розмірі 1 020,00 грн.

На підставі частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, судом розглянуто справу у письмовому провадженні.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Дніпровському районі міста Києва (далі по тексту - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОТАР-ЛТД» (далі по тексту - відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 1020, 00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 травня 2011 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-7334/11/2670, закінчено підготовче провадження та призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 16 червня 2011 року, яке відкладалось на 05 липня 2011 року, у звязку з неявкою відповідача.

16 червня 2011 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) надійшло клопотання, в якому позивач просить розглянути справу у письмовому провадженні.

У судове засідання 05 липня 2011 року сторони не зявилися.

Представник відповідача у судові засідання 16 червня 2011 року та 05 липня 2011 року не зявився, заперечень проти позову не надавав, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином у відповідності до статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛОТАР-ЛТД» має заборгованість у розмірі 1020, 00 грн.

Державна податкова інспекція у Дніпровському районі міста Києва стверджує, що було вжито всіх передбачених Законом України № 2181 заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, а тому позивач, посилаючись на підпункт 3.1.1 пункт 3.1 статті 3 вказаного Закону, просить стягнути з відповідача податковий борг.

Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛОТАР-ЛТД» (ідентифікаційний код 34727557) є юридичною особою, яка зареєстрована Дніпровською районною в місті Києві державною адміністрацією 05 грудня 2006 року та знаходиться за адресою: 02094, місто Київ, вул. Малишка, будинок 3, квартира 332 (згідно з Витягом Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станом на 14 січня 2011 року).

Згідно Довідки про взяття на облік платника податків № 4835/14/29-12290 від 06 грудня 2006 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛОТАР-ЛТД» взято на облік у Державній податковій інспекції у Дніпровському районі міста Києва 06 грудня 2006 року.

Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі міста Києва 06 лютого 2009 року проведена перевірка на предмет своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено Акт № 8475/34727557 про порушення податкового законодавства, яким встановлено, що відповідачем не подано декларації з податку на прибуток за листопад, грудень 2008 року та січень 2009 року, чим порушено підпункт 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ (далі Закон № 2181-ІІІ), пункт 16.4 статті 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР (далі по тексту Закон № 334/94-ВР) в результаті чого, на підставі підпункту 17.1.1. пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181-ІІІ Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі міста Києва 30 березня 2009 року винесено податкове повідомлення-рішення № 0007731520/0, яким донараховано суму штрафних санкцій в розмірі 510, 00 грн. (копії зазначених документів додані до матеріалів справи).

В матеріалах справи міститься акт № 546 від 07 квітня 2009 року про встановлення факту не вручення податкового повідомлення рішення платнику податків, в якому встановлено, що податкове повідомлення рішення не вручене відповідачу у звязку з закінченням терміну зберігання.

07 листопада 2008 року позивачем була проведена перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Лотар-ЛТД» на предмет своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено Акт № 5000-15/34727557 про порушення податкового законодавства, яким встановлено, що відповідачем не подано декларації з податку на прибуток за серпень, вересень, жовтень 2008 року, чим порушено підпункт 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону № 2181-ІІІ, пункт 16.4 статті 16 Закону № 334/94-ВР, в результаті чого, на підставі підпункту 17.1.1. пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181-ІІІ Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі міста Києва 12 листопада 2009 року винесено податкове повідомлення-рішення № 0016651520/0, яким донараховано суму штрафних санкцій в розмірі 510, 00 грн. (копії зазначених документів додані до матеріалів справи).

В матеріалах справи міститься акт № 1 від 10 січня 2009 року про встановлення факту не вручення податкового повідомлення рішення платнику податків, в якому встановлено, що податкове повідомлення рішення не вручене відповідачу у звязку з відсутністю за зазначеною адресою.

Представником позивача зазначено, що вказане податкове повідомлення рішення в адміністративному або судовому порядку оскаржено або скасовано не було.

У звязку з тим, що спірні правовідносини виникли до набрання чинності Податковим кодексом України (до 01 січня 2011 року), розгляд та вирішення адміністративної справи здійснюється з урахуванням норм податкового законодавства, яке діяло до 31 грудня 2010 року.

Так, у відповідності до абз. «а»підпункту 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Закону № 2181-ІІІ, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону № 2181-ІІІ, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 вищевказаного Закону передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до підпункту 5.2.4 пункту 5.2 статті 5 Закону № 2181-ІІІ процедура адміністративного оскарження закінчується, зокрема, останнім днем строку, передбаченого підпунктом 5.2.2 цього пункту для подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу, у разі коли така заява не була подана у зазначений строк.

День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.

Підпунктом 5.3.2 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181-ІІІ встановлено, що у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону України № 2181 передбачено, що податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

У відповідності до підпункту 6.2.1. пункту 6.2. статті 6 Закону № 2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до абзацу «а» підпункту 6.2.3. пункту 6.2. статті 6 Закону № 2181-ІІІ перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.

Відповідно до абзацу «б» підпункту 6.2.3. пункту 6.2. статті 6 Закону № 2181-ІІІ друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

В матеріалах справи містяться копія корінця першої податкової вимоги № 1/276 від 26 січня 2009 року та копія корінця другої податкової вимоги № 2/250 від 21 квітня 2009 року та відповідно докази направлення відповідачу податкових вимог.

Відповідно акту № 10 від 17 березня 2009 року та акту № 28 від 23 червня 2009 року, перша та друга податкові вимоги не були вручені Товариству з обмеженою відповідальністю «ЛОТАР-ЛТД», у звязку з відсутністю за зазначеною адресою.

У звязку з не сплатою відповідачем суми податкового зобовязання, вказаного у податковому повідомленні - рішенні, така сума, набула статусу податкового боргу.

Преамбулою Закону № 2181 встановлено, що цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

З урахуванням того, що відповідачем не сплачено заборгованість у розмірі 1020, 00 грн., не оскаржено податкове повідомлення рішення № 0007731520/0 від 30 березня 2009 року та № 0016651520/0 від 12 листопада 2009 року, що підтверджується доданою до матеріалів справи обліковою карткою, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно із частиною першою статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОТАР-ЛТД» (02125, місто Київ, вул. Малишка, будинок 3, кв.332, ідентифікаційний код 34727557) на користь Державного бюджету України (УДК у Дніпровському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077906, Банк одержувач ГУ УДК у м. Києві, МФО 820019, р/р 34122999700005) суму податкової заборгованості у розмірі 1020, 00 грн. (тисячу двадцять гривень).

Постанова набирає законної сили в строки та порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Шарпакова В.В.