Постанова № 17890300, 25.08.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.08.2011
Номер справи
6680/11/2070
Номер документу
17890300
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Харків

25.08.2011 р. №2а-6680/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мар'єнко Л.М.

при секретарі судового засідання - Макогон Н.О.

за участю сторін: представника позивача - Щербак Т.М.

розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТМТ Со" про стягнення заборгованості, -

встановив:

Позивач, Державна податкова інспекція у Київському районі міста Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТМТ Со", в якому просить суд стягнути з відповідача до Державного бюджету України несплачений податковий борг у розмірі 3937,21 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за ТОВ "ТМТ Со" лічиться податковий борг в розмірі 3937,21 грн., яка встановлена на підставі висновків акту перевірки №2047/15-229/32565581 від 27.03.2009 року, та податкових повідомлень-рішень, які є узгодженими, згідно чинного законодавства на момент виникнення спірних правовідносин, а також із самостійно нарахованої суми податкових зобов'язань по декларації з ПДВ.

В судове засіданні від представника позивача надійшла письмова заява про підтримання позову у повному обсязі та розгляд справи за його відсутності.

Відповідач у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся судовими повістками з поштовими повідомленнями, які направлялися за офіційним місцем знаходженням. Відповідно до ст.35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.

На підставі ч.4 ст.128 КАС України, справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, враховуючи повторне неприбуття у судове засідання представника відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

Судом розглянуто справу у письмовому провадженні у відповідності до ч.6 ст.128 КАС України, оскільки відсутні перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, і прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та відсутні потреби заслухати свідка чи експерта.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст.41 КАС України.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд встановив.

Відповідач - ТОВ "ТМТ Со" зареєстрований виконавчим комітетом Харківської міської ради 30.01.2006 року №14801200000023121 за адресою: вул. Ак.Проскури, 1, м.Харків, 61070, та взятий на облік платника податків до Державної податкової інспекції в Київському районі м.Харкова 14.08.2003 року №3758 (а.с. 5).

Фахівцями ДПІ Київського району м.Харкова проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати ПДВ ТОВ "ТМТ Со", за результатами якої складено акт перевірки №2047/15-229/32565581 від 27.03.2009 року. Перевіркою встановлено порушення: п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000 року "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", тобто, підприємством несвоєчасно здійснена сплата податкового зобов'язання з ПДВ по деклараціям за 1 та 2 квартали 2008 року. За несплату узгодженої суми податкового зобов'язання з ПДВ протягом граничних строків передбачена п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000 року "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". На підставі виявлених порушень начальником ДПІ Київського району м.Харкова винесені податкові повідомлення-рішення від 09.04.2009 року №0002461503/0 на суму 21,26 грн. (штрафні (фінансові) санкції), від 09.04.2009 року №0002431503/0 на суму 239,90 грн. (штрафні (фінансові) санкції), від 09.04.2009 року №0002421503/0 на суму 256,80 грн. (штрафні (фінансові) санкції).

Відповідно до облікової картки ТОВ "ТМТ Со" з ПДВ станом на 19.11.2008 р. лічиться заборгованість 3106,70 грн. при нарахуванні ПДВ по декларації №157352 від 22.10.2008 року, таким чином сума недоїмки становить 3106,70 грн.

22.04.2009 року нараховано відповідно до вищевказаних податкових повідомлень-рішень суму 517,96 грн., таким чином сума недоїмки складає 3624,66 грн. 26.05.2009 року сплати податкового зобов'язання у сумі 517,96 грн., - сума недоїмки склала 3106,70 грн., пеня прострочення сплати склала 38,42 грн., також, нараховано ПДВ по декларації у сумі 3191,00 грн., - недоїмка становить 6297,70 грн.

23.09.2010 року відповідач сплатив суму податкового зобов'язання в розмірі 3191,00 грн., сума недоїмки склала 3126,05 грн. та залишок несплаченої пені становить 811,16 грн.

Суд розглядає справу враховуючи вимоги Законів та інших нормативних актів, що діяли на момент виникнення спірних правовідносин.

Згідно з п.4.1.1 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ - платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.

Згідно п.п. 4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" - контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.

Обов'язок доведення того, що будь-яке нарахування, здійснене контролюючим органом у випадках, визначених підпунктом 4.2.2 цього пункту, є помилковим, покладається на платника податків, за винятком випадків, визначених пунктом 4.3 цієї статті.

Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України №2181 “Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами” - податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Матеріалами справи підтверджено, що всі вищезазначені податкові повідомлення-рішення були отримані відповідачем.

Згідно з п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України №2181 “Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами” - платник податків зобовязаний погасити нараховану контролюючим органом суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.

Згідно з п.п.5.3.1 п.5.3. ст.5 закону №2181-ІІІ від 21.12.2000 р., та відповідно ст. 57 ПК України - платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього закону для подання податкової декларації.

Таким чином, відповідачем своєчасно не було сплачено застосовані до нього санкції.

У відповідності до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами" від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ - узгоджена сума податкового зобовязання, несплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків. У разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги у відповідності до п.п.6.2.1 п.6.2 ст.6 вказаного Закону.

На виконання зазначеного положення закону, Державною податковою інспекцією Київського району м.Харкова були направлені відповідачу податкові вимоги, а саме: перша - від 24.11.2008 р. №1/145, друга - №2/105 від 19.01.2009 р., які отримані відповідачем, що підтверджується матеріалами справи (а.с.9-10).

На теперішній час сума заборгованості відповідачем не сплачена і складає 393721 грн., що підтверджується даними облікової картки платника податків.

У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.1.2 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, позивач здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів) та забезпечує правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків. Відповідно до п.п. 5.3.2 п.5.3 ст. 5 Закону податкові зобовязання повинні бути сплачені в установлений термін.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданням органів державної податкової служби, зокрема є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно з ст.10 вказаного закону, до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обовязкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України.

Згідно п.36.1 ст.36 ПК України - податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Відповідно до п.п.20.1.28 п.20.1 ст.20 ПК України - органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідачу (п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПК України) після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу була нарахована пеня.

На теперішній час сума податкового боргу відповідача становить 3937,21 грн., що підтверджується матеріалами справи.

Таким чином, суми податків та штрафних санкцій донараховані відповідачу правомірно та в межах повноважень органу державної податкової служби ДПІ Київського району м.Харкова.

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 04.12.2008 року №8262373 всі активи відповідача знаходяться у податковій заставі.

Рішенням №108 від 03.03.2009 року вирішено здійснити стягнення коштів та продаж інших активів, що у відданні платника податків ТОВ "ТМТ Со", а також тих активів, права власності, на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу.

Сума податкового боргу ТОВ "ТМТ Со" з податку на додану вартість - 3937,21 грн., є узгодженою в порядку, визначеному Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачем не оскаржена, тому підлягає стягненню з відповідача на користь Державного бюджету України.

Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 3937,21 грн., суд прийшов до висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог, через що позов підлягає задоволенню.

Відповідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 71, 72, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТМТ Со" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТМТ Со" (код 32565581, м.Харків, вул.Ак.Проскури, 1) суму податкового боргу на р/р 31117029700004, код бюджетної класифікації 14010100, банк одержувача: УДК у Київському районі, код 24134573, банк одержувача: ГУДК, МФО 851011, в розмірі 3937.21 грн. (три тисячі дев'ятсот тридцять сім гривень 21 копійка).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

СуддяЛ.М. Мар'єнко