Єдиний державний реєстр судових рішень Харківський окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 серпня 2011 р. Справа № 2а- 9674/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Котеньова О.Г., при секретарі судового засідання Бондаренко Ю.В.,
за участі сторін:
представника позивача - Мазура В.С.,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Харківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, в якому просить суд стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України фінансову санкцію у розмірі 4740,80 грн., застосовану рішенням регіонального управління департаменту САТ ДПА України у Харківській області від 19.01.2011 року №201838/20/01/32-255. Посилаючись на факти викладені в позовній заяві позивач просить суд задовольнити позов.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні визнав позов в частині застосування штрафних санкцій за зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв в місці, що не внесено до ЄДР, в частині застосування штрафних санкцій за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії заперечував проти задоволення позову, з тих підстав, що дія ліцензії закінчилась 25.12.2010 року, а перевірка проводилась 29.12.2010 року, тому на думку відповідача за такий короткий проміжок часу можна було і не застосовувати штраф.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані сторонами докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 зареєстрована як фізична особа-підприємець Балаклійською РДА в Харківській області 19.03.1998 року, номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців НОМЕР_2.
Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Харківській області відповідачу видані ліцензії НОМЕР_3 та НОМЕР_4 на здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами відповідно. Зазначені ліцензії зареєстровані 23.13.2009 року та дійсні з 25.12.2009 року по 25.12.2010 року. Місцем здійснення, вказаної в ліцензія, діяльності визначено буфет, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
29.12.2010 року посадовими особами регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Харківській області, було проведено позапланову виїзну перевірку відповідача, в межах повноважень податкових органів, визначених Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" з питань дотримання відповідачем вимог законодавства, що регулює роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, у буфеті, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Зазначена перевірка була здійснена на підставі направлення №1095/32-2П від 28.12.2010 року на проведення позапланової виїзної перевірки. Один примірник направлення №1095/32-2П був отриманий 29.12.2010 року під розписку бухгалтером ОСОБА_4, в присутності якого й була проведена перевірка.
За результатами вказаної перевірки було складено Акт від 29.12.2010 року №866/322/1371312467, згідно висновків якого були встановлені порушення відповідачем ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: реалізація алкогольних напоїв без наявності ліцензії та зберігання алкогольних напоїв загальною вартістю 1520,40 грн., у місці, що не внесене до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
На підставі висновків акту перевірки позивачем було винесене рішенням від 19.01.2011 року №201838/20/01/32-255 про застосування фінансової санкції у розмірі 4740,80 грн.
Суд зазначає, що відповідно до ч.ч.11, 33 ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Як вбачається з матеріалів справи під час проведення перевірки позивачем - 29.12.2010 року, термін дії ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями сплив - 25.12.2010 року, тобто відповідачем було здійснено роздрібну торгівлю алкогольними напоями без ліцензії, що є порушенням ч.11 ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Крім того з акту перевірки вбачається, що на час проведення перевірки Довідка про внесення місця зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 відповідачем не була надана, місце реєстрації за даними позивача до Єдиного реєстру не вносилось, що є порушенням ч.33 ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790 затверджений порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", пунктом 3 якого визначено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, винних у вчиненні порушень, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". Пунктом 5 зазначеної Постанови визначено, що підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, матеріали податкових органів щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Абзацом 5 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень
До того ж абзацом 10 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" - передбачені фінансові санкції за зберігання 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Рішенням від 19.01.2011 року №201838/20/01/32-255 до відповідача були застосовані штрафні санкції: у сумі 3040,80 за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії; у сумі 1700,00 грн. за зберігання алкогольних напоїв в місці, що не внесено до ЄДР.
Зазначене рішення про застосування фінансових санкцій отримано відповідачем 26.01.2010 року. Зазначене рішення відповідачем не оскаржене, недійсним у встановленому законодавством порядку не визнане, не скасоване, тобто є діючим, та таким, що підлягає виконанню.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790, передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Станом на час звернення позивача до суду з даним позовом та розгляду справи сума фінансової санкції у розмірі 4740,80 грн., застосованих рішенням від 19.01.2011 року №201838/20/01/32-255, відповідачем не сплачена.
Підсумовуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є документально та нормативно обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а заперечення відповідача суд відхиляє як безпідставні та необґрунтовані.
Відповідно із вимогами ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного керуючись ст.ст. 9, 71, 94, 159, 160-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Харківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (рахунок одержувача 31110106700021, код платежу 21081100, УДК у Балаклійському р-н Харківської обл., код 24134225 в установі банку ГУДК України у Харківській обл., МФО 851011) фінансові санкції у сумі 4740.80 грн. (чотири тисячі сімсот сорок гривень вісімдесят копійок), застосовані рішенням регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Харківській області від 19.01.2011 року №201838/20/01/32-255.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова в повному обсязі виготовлена 26 серпня 2011 року.
Суддя Котеньов О.Г.