Постанова № 17890157, 10.08.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.08.2011
Номер справи
7820/11/2070
Номер документу
17890157
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 серпня 2011 р. № 2-а- 7820/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді - Зоркіна Ю.В.

при секретарі судового засідання - Смоляр Є.А.

за участю

представника позивача Єршової О.І.

представників відповідача Арабова Ю.П., Карастояновой І.С,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом

Контрольно-ревізійного управління в Харківській області

до Харківського професійного ліцею будівництва та соціальної реабілітації

прозобовязання виконати вимогу, - В С Т А Н О В И В:

Контрольноревізійне управління в Харківській області звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Харківського професійного ліцею будівництва та соціальної реабілітації в якому після уточнення позовних вимог просить суд зобов'язати Харківський професійний ліцей будівництва та соціальної реабілітації виконати вимогу від 31.03.2011 року № 031-21/3458, а саме:

відшкодувати до обласного бюджету за кодом доходів 21080500 на рахунок №31411535700001 в ГУДКУ у Харківській області (код ЄДРПОУ 23911595) символ звітності 535 незаконні витрати матеріальної допомоги та заохочення учням в сумі 90240,55 грн. (дев'яносто тисяч двісті сорок гривень 55 копійок);

відшкодувати до обласного бюджету за кодом доходів 21080500 на рахунок в ГУДКУ у Харківській області (код ЄДРПОУ 23911595) символ звітності 535, незаконні витрати по оплаті комунальних послуг в сумі 22742,31 грн. (двадцять дві тисячі сімсот сорок дві гривні 31 копійка);

привести кошториси по КФКВ 070501 "Професійно-технічні заклади освіти" у відповідність з потребою по видатках за КЕКВ 1133 "Продукти харчування" шляхом зменшення видатків на 2011 рік на суму 47339,61 грн. (сорок сім тисяч триста тридцять дев'ять гривень 61 копійка);

відшкодувати до обласного бюджету за кодом доходів 21080500 на рахунок №31411535700001 в ГУДКУ у Харківській області (код ЄДРПОУ 23911595) символ звітності 535, вартість необґрунтовано списаних продуктів харчування в сумі 1818,43 грн. (одна тисяча вісімсот вісімнадцять гривень 43 копійки)

стягнути з підрядної організації зайво перерахованих коштів в сумі 6425 грн. (шість тисяч чотириста двадцять п'ять гривень) з подальшим перерахуванням їх до обласного бюджету за кодом доходів 21080500 на рахунок №31411535700001 в ГУДКУ у Харківській області (код ЄДРПОУ 23911595) символ звітності 535. У разі необхідності провести претензійно-позовну роботу.

У судовому засіданні представник позивача адміністративний позов підтримала у повному обсязі пославшись на обставини, викладені у позовній заяві. Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнали у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши долучені до матеріалів справи документи суд встановив наступні обставини.

Ст.2 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу” визначено, що головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобовязань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерської обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у субєктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі-підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Суд зазначає, що Порядок проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, на підставі якого Контрольно-ревізійне управління в Харківській області здійснило спірну ревізію, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006р. № 550 (надалі Порядку № 550). Порядок визначає процедуру проведення інспектування в міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в період, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у період, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), а на підставі рішення суду - в інших суб'єктів господарювання. Інспектування полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності об'єкта контролю і проводиться у формі ревізії, яка повинна забезпечувати виявлення фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Порядок оформлення результатів ревізії передбачено п.35-40 Порядку № 550.

Судовим розглядом встановлено, що позивачем по справі проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Харківського професійного ліцею будівництва та соціальної реабілітації (далі ліцей) за період з 01.05.2009 по 01.02.2011 року.

За результатами ревізії фінансово - господарської діяльності складено акт від 17 березня 2011 № 031-11/22, яким встановлено порушення фінансової дисципліни. За результатами ревізії відповідно до положень п.7 ст.10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" сформовано та направлено на адресу відповідача вимогу від 31.03.2011 року № 031-21/3458.

Зазначена вимога отримана та не оскаржена, проте в порушення положень ст.15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»у повному обсязі не виконана.

Згідно п.7 ст. 10 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні»органам КРУ надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів. Відповідно до ст. 15 зазначеного Закону законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Відповідно до ст. 11, 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В судове засідання відповідачем не надано доказів поважності причин невиконання вимоги КРУ від 31.03.2011 року № 031-21/3458

Крім того у судовому засіданні представники відповідача визнали позовні вимоги. Суд зауважує, що згідно з ч. 2 ст. 51, ч.1 ст.136 КАС України крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково протягом всього часу судового розгляду. Відповідно до ч. 4 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення відповідача, суд дійшов висновку про прийняття визнання адміністративного позову, оскільки це не суперечить закону, не порушує чиї-небудь права, свободи чи інтереси.

Враховуючи викладене вище та беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту наявності достатніх підстав для визнання нечинною вимоги Контрольно-ревізійного управління у Харківській області

Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 9, 11, 94, 128, 159, 160163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Харківській області до Харківського професійного ліцею будівництва та соціальної реабілітації про Харківського професійного ліцею будівництва та соціальної реабілітації - задовольнити у повному обсязі

Зобов'язати Харківський професійний ліцей будівництва та соціальної реабілітації (б. Богдана Хмельницького,30, м. Харків, 61099, код ЄДРПОУ 02547820) виконати вимогу від 31.03.2011 року № 031-21/3458, а саме:

відшкодувати до обласного бюджету за кодом доходів 21080500 на рахунок №31411535700001 в ГУДКУ у Харківській області (код ЄДРПОУ 23911595) символ звітності 535 незаконні витрати матеріальної допомоги та заохочення учням в сумі 90240,55 грн. (дев'яносто тисяч двісті сорок гривень 55 копійок);

відшкодувати до обласного бюджету за кодом доходів 21080500 на рахунок в ГУДКУ у Харківській області (код ЄДРПОУ 23911595) символ звітності 535, незаконні витрати по оплаті комунальних послуг в сумі 22742,31 грн. (двадцять дві тисячі сімсот сорок дві гривні 31 копійка);

привести кошториси по КФКВ 070501 "Професійно-технічні заклади освіти" у відповідність з потребою по видатках за КЕКВ 1133 "Продукти харчування" шляхом зменшення видатків на 2011 рік на суму 47339,61 грн. (сорок сім тисяч триста тридцять дев'ять гривень 61 копійка);

відшкодувати до обласного бюджету за кодом доходів 21080500 на рахунок №31411535700001 в ГУДКУ у Харківській області (код ЄДРПОУ 23911595) символ звітності 535, вартість необґрунтовано списаних продуктів харчування в сумі 1818,43 грн. (одна тисяча вісімсот вісімнадцять гривень 43 копійки)

стягнути з підрядної організації зайво перерахованих коштів в сумі 6425 грн. (шість тисяч чотириста двадцять п'ять гривень) з подальшим перерахуванням їх до обласного бюджету за кодом доходів 21080500 на рахунок №31411535700001 в ГУДКУ у Харківській області (код ЄДРПОУ 23911595) символ звітності 535. У разі необхідності провести претензійно-позовну роботу.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У повному обсязі постанова виготовлена 15 серпня 2011 року.

Суддя Зоркіна Ю.В.