Постанова № 17885230, 22.08.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.08.2011
Номер справи
2а-8792/11/2670
Номер документу
17885230
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. К. Каменєва, 8, корп. 1 Вн. № 27/176

П О С Т А Н О ВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

22 серпня 2011 року 10:55 Справа № 2а-8792/11/2670

За позовомДержавної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області

До Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕС ТТЕРРА"

Простягнення податкової заборгованості у розмірі 129 322,88 грн.,

Суддя Головань О.В. Секретар Тітова Г.А.

Представники:

Від позивача: Мацюк М.М.,

Від відповідача:не зяв.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позовні вимоги заявдено про стягнення з відповідача заборгованості з земельного податку у розмірі 129 322,88 грн. (з урахуванням змінених позовних вимог від 18.07.11р.).

Ухвалою суду від 23.06.11р. справу прийнято до свого провадження суддею Головань О.В. та призначено розгляд справи у судове засідання на 18.07.11р.

В судовому засіданні 18.07.11р. оголошувалась перерва 22.08.11р.

Представник відповідача у судове засідання 22.08.11р. не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про проведення судового засідання повідомлений належним чином 03.08.11р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

В судовому засіданні 22.08.11р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови про задоволення позову.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕС ТТЕРРА" (надалі відповідач) зареєстроване Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією 25.03.04р. (ідентифікаційний код 32830271), що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Відповідач перебуває на обліку з окремих видів податку у Державній податковій інспекції у Києво-Святошинському районі міста Києва (надалі позивач).

Відповідачем було задекларовано податкове зобовязання з земельного податку шляхом подання до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі м. Києва податкового розрахунку земельного податку № 1299 від 28.01.10р., яким самостійно визначено суму податку у розмірі 6 308,69 грн. з січня 2010 року по листопад 2010 року та 6 508,73 грн. за грудень 2010 року та № 409 від 23.01.09р. яким самостійно визначено суму податку у розмірі 5 957,50 грн. за січень 2009 року по грудень 2009 року.

Крім того, внаслідок поточних нарахувань по земельному податку, відповідно до самостійно поданого розрахунку № 1299 від 28.01.10р. станом на 15.07.11р. заборгованість відповідача складає 129 322,88 грн., що підтверджується обліковою карткою платника податку станом на 15.07.11р.

Згідно з ст. 2 Закону України "Про плату за землю" плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про плату за землю", розмір земельного податку не залежить від результатів господарськох діяльності власників землі та землекористувачів.

Ст. 5 Закону України "Про плату за землю" передбачено, що об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, в тому числі на умовах оренди, а суб'єктом плати за землю (платником) є вланик земельної ділянки, земельної частки і землекористувач, у тому числі орендар.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про плату за землю", власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної влісності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Ст. 17 Закону України "Про плату за землю" передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Частиною 1 підпунктом 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

На підставі п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на адресу відповідача направлялись перша податкова вимога №1/424 від 10.03.09р. на суму 5 958,11 грн., яка відповідачем отримана, що підтверджується повідомленнм про вручення поштового відправлення та друга № 2/665 від 23.03.10р. на суму 59 927,23 грн., яка відповідачем не отримана у звязку з незнаходженням останнього за юридичною адресою про, що складено акт.

Відповідно до п.п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли податковий орган чи пошта не може вручити платнику податків податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, податковий орган розміщує податкові вимоги на дошці податкових оголошень. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Друга податкова вимога № 2/665 від 23.03.10р. на суму 59 927,23 грн. розміщена на дошці податкових оголошень - 20.05.10 р.

Таким чином днем вручення другої податкової вимоги № 2/665 від 23.03.10р. на суму 59 927,23 грн. є - 20.05.10 р.

Вищевказані вимоги відповідачем не оскаржувались.

Отже, з урахуванням того, що узгоджена сума податкового зобовязання станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача податкової заборгованості з земельного податку у розмірі 129 322,88 грн.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

У відповідності до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно з пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а також стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

У зв'язку з тим, що позовні вимоги заявлені до суду до набрання чинності Податковим кодексом України (01.01.11 р.), суд, розглядаючи спір по суті, застосовує положення Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Закону України "Про плату за землю", чинних станом на час виникнення спірних правовідносин та подання позову до суду.

На підставі вищевикладеного, ст.ст. 160-163, 186 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕС ТТЕРРА" (04050, м. київ, вул. Мельникова, 12, код 32830271) на користь державного бюджету (р/р 33215811700379, одержувач: УДК у Києво-Святошинському районі, код 23569671, банк одержувача: ГУДКУ в Київській області, МФО 801018, код платежу 13050100) суму податкової заборгованості з земельного податку у розмірі 129 322 (сто двадцять дев'ять тисяч триста двадцять дві) грн. 88 коп.

3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.

Суддя О.В. Головань

Повний текст постанови

виготовлено і підписано 22.08.11 р.