Постанова № 17885068, 22.07.2011, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.07.2011
Номер справи
0670/5953/11
Номер документу
17885068
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 0670/5953/11

категорія 5.1.2

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2011 р. м.Житомир

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович І.Е.,

розглянувши у скороченому провадженні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області <Текст >

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 <Текст >

про стягнення 3400,00 грн.,-

встановив:

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області звернулося до суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1. Просить стягнути з відповідача заборгованість у сумі 3400, 00 грн. відповідно до рішення № 000080 від 13.12.2010р.

Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно інформації № 449/12 від 22.06.2010 р. (а.с. 6), наданої комунальним підприємством «Реклама» Житомирської міської ради, на фасаді будівлі № 43 по вул. Гагаріна в м. Житомирі фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 розміщені спеціальні конструкції зовнішньої реклами у вигляді лайт-боксу та двох банерів з рекламними написами «Одяг та взуття з Англії Знижки кожен день Все для Ваших дітей Щоденне оновлення», «Маркет одягу на вагу», «Одяг та взуття з Англії Знижки кожен день Щоденне оновлення» без дозволу виконавчого органу міської ради - Житомирського міськвиконкому (копії фотокарток а.с. 8). Цим порушені вимоги п.1 ст.16 Закону України „Про рекламу", п. 3 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 р. № 2067 (із змінами, внесеними згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 р. № 968), п.4.1 Правил розміщення зовнішньої реклами в м. Житомирі, затверджених рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради від 11.03.2010 р. № 168.

Крім того, в порушення ч. 5 ст. 8 Закону України «Про рекламу» в рекламі про знижку цін на товар відсутні відомості про місце та співвідношення розміру знижки до попередньої ціни реалізації товару.

Для з'ясування питань щодо порушення чинного законодавства про рекламу позивач неодноразово запрошував ОСОБА_1 до управління на розгляд справи про правопорушення (а.с. 9-12).

У зв'язку з неявкою ОСОБА_1 до управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області, 13.12.2010 року заступником начальника управління Краснопір В.В. прийнято рішення № 000080 про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (а.с. 14).

Одночасно, керуючись п.16 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 р. № 693, 26.07.2010 року, справу розглянуто без участі фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, про що складено протокол засідання стосовно справи про порушення законодавства про рекламу від 13.12.2010 р. № 000080 (а.с. 15).

Рішенням про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 13.12.2010 р. № 000080 (а.с. 16) за ненадання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальним органам, необхідної для здійснення ними передбачених Законом України "Про рекламу" повноважень, як передбачено п. 6 ст. 27 Закону України "Про рекламу", на ФОП ОСОБА_1, як на рекламодавця накладено штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн.) та як на розповсюджувача реклами - штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн.), що в сумі становить 3400 грн.

Протокол засідання стосовно справи про порушення законодавства про рекламу від 13.12.2010 р. № 000080 та рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 13.12.2010 р. № 000080 з супровідним листом № 2840 від 20.12.2010 року (а.с. 17-18) надіслано поштою рекомендованим листом з повідомленням за адресою: АДРЕСА_1. Лист отримала особисто ОСОБА_1 28.12.2010 року (копії повідомлень на звороті а.с. 17-18).

Вказане рішення відповідачем не оскаржувалося та набрало законної сили.

Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону України "Про рекламу", реклама про зниження цін на продукцію, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення зниження цін на продукцію, розпродаж, а також про співвідношення розміру зниження до попередньої ціни реалізації товару.

П. 1 ст. 16 Закону України "Про рекламу" передбачає, що 1. Розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. При видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами втручання у форму та зміст зовнішньої реклами забороняється. Зовнішня реклама на територіях, будинках та спорудах розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб). Розміщення зовнішньої реклами на територіях та об'єктах поза населеними пунктами провадиться лише за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб). Стягнення плати за видачу дозволів забороняється.

Згідно п. 3 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 р. № 2067 (із змінами, внесеними згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 р. № 968), зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами сільських, селищних, міських рад відповідно до цих Правил.

Відповідно до ст. 26 вищевказаного Закону, на вимогу органів виконавчої влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні чи письмові пояснення, відео - та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.

Органи державної влади зобов'язані повідомляти рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справ про порушення ними законодавства про рекламу не пізніш як за три дні до такого розгляду, а у невідкладних випадках - не пізніш як за один день.

Відповідно до п.9 ст.27 Закону України "Про рекламу" відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть:

1) рекламодавці, винні:

у замовленні реклами продукції, виробництво та/або обіг якої заборонено законом;

у наданні недостовірної інформації виробнику реклами, необхідної для виробництва реклами;

у замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом;

у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами;

у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно;

2) виробники реклами, винні у порушенні прав третіх осіб при виготовленні реклами;

3) розповсюджувачі реклами, винні в порушенні встановленого законодавством порядку розповсюдження та розміщення реклами.

З ч. 6 ст. 27 Закону "України про рекламу " вбачається, що за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальним органам, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На час розгляду справи відсутні відомості щодо сплати ФОП ОСОБА_1 штрафу за порушення законодавства про рекламу.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись Законом України "Про рекламу", ст. ст. 94, 158 163, 167, 183- 2, 254 КАС України, суддя,-

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області заборгованість у сумі 3400,00 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя:І.Е.Черняхович

Повний текст постанови виготовлено: <Дата >

присуджено до стягнення 3400,00 грн.

матеріальну шкоду <сума >грн.

моральну шкоду <сума >грн.