справа № 0670/2807/11
категорія 11.5
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2011 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Черняхович І.Е. ,
при секретарі - Карасюк Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат <Текст >
до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області <Текст >
про скасування постанов про накладення штрафу -,-
встановив:
Житомирський обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат звернувся до суду з позовом до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області про скасування постанов про накладення штрафу. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що центр не може виконати свої зобов'язання в зв'язку з відсутністю коштів на рахунку за призначенням "Щорічна разова грошова допомога ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань".
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надіслав клопотання про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причин своєї неявки суду не повідомив. Надіслав до суду письмові заперечення.
Розглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.
Суд встановив, що на виконанні у підрозділі примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції перебували виконавчі провадження №№..: 20158304, 19788281, 23331742, 24189715, 23952974, 24187543, 24192917, 21500441, 23261241, 21119739, 23768858, 22541134, 12300405, 23261676, 23128996, 24472355, 24418972, 23828522, 23405529, 23261014, 23405626, 23260522, 11929531, з виконання виконавчих документів, про зобов'язання позивача провести виплату на користь фізичних осіб щорічної грошової допомоги до 5 травня відповідно до статей 12, 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Рішення суду по вказаних виконавчих документах вступили в законну силу та пред'явлені на виконання до органу державної виконавчої служби у встановленому законодавством порядку, та є обов'язковими до виконання.
По закінченню строку для добровільного виконання, вищевказані рішення суду Житомирським обласним центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат виконані не були. У зв'язку із невиконанням рішень суду, у встановлений державним виконавцем, строк, з метою забезпечення прав стягувачів на безумовне виконання рішень, виконання вимог Закону України "Про виконавче провадження" (далі-Закон), державним виконавцем по виконавчих провадженнях №№..: 20158304, 19788281, 21500441, 21119739, 22541134, 22300405 - 22.11.2010р., по виконавчому провадженню № 23768858 - 17.02.2011, та по виконавчих провадженнях №№..: 23331742, 24189715, 23952974, 24187543, 24192917, 23261241, 23261676, 23128996, 24472355, 24418972, 23828522, 23405529, 23261014, 23405626, 23260522, 22929531 -11.03.2011 - винесено постанови про накладення штрафу на боржника в розмірі 340 грн., та встановлений новий строк для виконання рішень.
У зв'язку із невиконанням судових рішень в подальшому, 11.03.2011р. по виконавчих провадженнях 20158304, 19788281, 21500441, 21119739, 22541134, 22300405, 23768858, відповідно Закону до боржника застосовано штраф у подвійному розмірі - 680 грн.
У ході здійснення виконання по виконавчих провадженнях № 23952974, № 24187543 встановлено, що постанови про накладення штрафів від 11.03.2011 винесені помилково, у зв'язку із чим постановами Начальника підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області від 29.03.2011 - скасовані (а.с. 187,189). Тому на даний час відсутній предмет спірних правовідносин в частині оскарження постанов від 11.03.2011, винесених по виконавчих провадженнях № 23952974, № 24187543.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про виконавче провадження", вимоги державного виконавця щодо виконання рішень суду є обов'язковими для усіх органів, організацій, посадових осіб, громадян і юридичних осіб на території України.
Державному виконавцю у встановлений ним строк повинні бути надані безкоштовно документи або їх копії, необхідні для здійснення його повноважень.
Невиконання законних вимог державного виконавця тягне за собою відповідальність згідно з Законом.
Якщо боржник у встановлений строк добровільно не виконав рішення, державний виконавець невідкладно розпочинає його примусове виконання.
Згідно ст. 36 ЗУ "Про виконавче провадження", боржник наділений правом на звернення до суду, який видав виконавчий документ, з заявою відстрочку про або розстрочку виконання рішення, встановлення чи зміни способу і порядку виконання рішення, проте з такою заявою боржник до суду не звертався.
Відповідно до ст. 76 вищевказаного Закону, після відкриття виконавчого провадження по виконавчому документу, який зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець відповідно до статті 24 цього Закону визначає йому строк добровільного виконання рішення.
У разі невиконання без поважних причин цих вимог державний виконавець застосовує до боржника штрафні санкції чи інші заходи, передбачені законодавством, і призначає новий строк виконання. Якщо після цього рішення не буде виконано і виконання може бути проведено без участі боржника, державний виконавець організовує виконання відповідно до повноважень, наданих йому законом, а на боржника державним виконавцем накладається штраф у сумі двократного розміру витрат на проведення виконавчих дій у порядку, встановленому частиною другою статті 87 цього Закону.
Постанова державного виконавця про накладення штрафу може бути оскаржена до начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець або до суду в 10-денний строк. Проте позивач даним правом не скористався.
Посилання позивача на відсутність бюджетних призначень являється безпідставним, оскільки, відповідно до Бюджетного кодексу України, наказу Державного казначейства України "Про затвердження Порядку обліку зобов'язань розпорядників бюджетних коштів в органах державного казначейства України", боржник повинен на підставі рішення суду зареєструвати бюджетне зобов'язання в органах державного Казначейства, подавши платіжне доручення на погашення бюджетного фінансового зобов'язання. Бюджетні зобов'язання обліковуються органами Державного казначейства України не залежно від установлених на дані цілі бюджетних асигнувань, оскільки зазначені соціальні виплати є соціальною гарантією і одержувачу не може бути відмовлено у їх виплаті у разі призначення.
Реалізація встановленого Законом права не може бути постановлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань не може бути прийняте судом до уваги.
Враховуючи викладене, суд вважає, що дії відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області не суперечать вимогам чинного законодавства. Оскаржувані постанови прийняті відповідачем у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використання повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення. А тому позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Керуючись Законом України "Про виконавче провадження", ч.3 с. 2, ст.ст. 86, 158-163, 254 КАС України, суд -
постановив:
Відмовити у задоволенні позовних вимог Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області щодо скасування постанов про накладення штрафу від 11.03.2011р.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: І.Е.Черняхович
Повний текст постанови виготовлено: <Дата >
присуджено до стягнення <сума >грн.
матеріальну шкоду <сума >грн.
моральну шкоду <сума >грн.