Постанова № 17875956, 25.07.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.07.2011
Номер справи
2а-0870/2918/11
Номер документу
17875956
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 липня 2011 року 12:34 Справа № 2а-0870/2918/11

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Садового І.В.

при секретарі судового засідання Гайдай А.В.

за участю:

представника позивача: Абрамова Д.О.

представників відповідача: Коваленко О.М., Чалової К.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи

за позовною заявою: Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» в особі Запорізької регіональної філії Центру ДЗК

до: Контрольно ревізійного управління в Запорізькій області в особі Контрольно ревізійного відділу в місті Запоріжжі та Запорізькому районі Запорізької області

про: визнання протиправним та скасування п.2 вимоги, оформленої листом від 11.04.2011 №001- 14/0357 «Про обовязкові вимоги щодо усунення порушень фінансової дисципліни»

ВСТАНОВИВ:

29.04.2011 Державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» в особі Запорізької регіональної філії Центру ДЗК звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Контрольно ревізійного відділу в місті Запоріжжі та Запорізькому районі Запорізької області про визнання неправомірними вимог, викладених в розпорядчому документі, оформлених листом від 11.04.2011 №001-14/0357 «Про обовязкові вимоги щодо усунення порушень фінансової дисципліни».

Ухвалою суду від 29.04.2011 позовну заяву залишено без руху на підставі ст.108 КАС України для приведення її у відповідність до ст.106 КАС України.

Позивач усунув недоліки позовної заяви, а тому ухвалою суду від 23.05.2011 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-0870/2918/11, закінчено підготовче провадження та призначений судовий розгляд справи на 02.06.2011.

Разом із поданням позову позивач надав клопотання про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії вимоги Контрольно ревізійного відділу в м.Запоріжжі та Запорізькому районі, викладених в розпорядчому документі, оформленого листом від 11.04.2011 №001-14/0357 «Про обовязкові вимоги щодо усунення порушень фінансової дисципліни».

Ухвалою суду від 23.05.2011 у задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову було відмовлено.

Ухвалою суду від 02.06.2011 провадження у справі зупинено за клопотанням позивача до 07.07.2011 для надання додаткових доказів.

07.07.2011 провадження у справі поновлено зі стадії судового розгляду.

У судовому засіданні оголошувались перерви до 18.07.2011 та 25.07.2011.

Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Камертон».

У судовому засіданні 25.07.2011 на підставі ст.160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

У судовому засіданні відповідач разом із запереченнями надав заяву про заміну неналежного відповідача, а саме, просить замінити відповідача Контрольно ревізійний відділ в місті Запоріжжі та Запорізькому районі Запорізької області на належного відповідача - Контрольно ревізійне управління в Запорізькій області в особі Контрольно ревізійного відділу в місті Запоріжжі та Запорізькому районі Запорізької області.

Позивач не заперечив проти заміни неналежного відповідача.

Відповідно до ч.1 ст.52 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

На підставі викладеного у судовому засіданні судом допущено заміну відповідача - Контрольно ревізійний відділ в місті Запоріжжі та Запорізькому районі Запорізької області замінено на належного відповідача - Контрольно ревізійне управління в Запорізькій області в особі Контрольно ревізійного відділу в місті Запоріжжі та Запорізькому районі Запорізької області.

Позивач у судовому засіданні підтримав вимоги позовної заяви та, з урахуванням прийнятих судом уточнень позовних вимог, просить визнати неправомірним та скасувати пункт 2 вимоги, оформленої листом від 11.04.2011 №001-14/0357 «Про обовязкові вимоги щодо усунення порушень фінансової дисципліни» (далі - обовязкові вимоги). Вважає висновки, зроблені відповідачем за результатами ревізії та відображені в акті ревізії №110/0006 від 30.03.2011 стосовно того, що до договору оренди та додаткової угоди внесені недостовірні данні щодо фактичного розміру орендної плати, яка повинна розраховуватися ні від зовнішньої площі будівлі, а за внутрішніми обмірами будівлі, такими, що не відповідають дійсності та є безпідставними, а пункт 2 спірної вимоги суперечить чинному законодавству та є протиправним. При проведенні ревізії проігноровані та не були прийняті до уваги доводи ЗРФ ДП «Центр ДЗК» стосовно того, що відповідно укладеного договору оренди між ВАТ «Таксопарк» та ДП «Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах України» в особі ЗРФ ДП «Центр ДЗК» філією було прийнято в оренду саме будівлю разом з фасадами та прилеглою територією.

Крім того позивач зазначає, що відповідно до Положення про ЗРФ ДП «Центр державного земельного кадастру» - філія не є юридичною особою, а лише є структурним підрозділом ДП «Центр державного земельного кадастру». Перевірка філії вже є - порушенням ст.2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 №2939-ХІІ (далі Закон №2939-ХІІ) та п.1 Порядку проведення інспектування державною контрольно - ревізійною службою, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №550 від 20.06.2006 (далі Порядок №550), оскільки філія не є суб'єктом господарювання відповідно ст.55 Господарського Кодексу України. Просить позов задовольнити.

Відповідач з позовними вимогами не погодився з підстав, викладених у запереченнях. Зазначає, що ревізією встановлено, що внаслідок внесення до договору оренди від 15.01.2009 №7/09 укладеного між ВАТ «Таксопарк» та ЗРФ ДП «Центр ДЗК» недостовірних даних щодо фактичної орендованої площі, що використовується для розташування офісу, ВАТ «Таксопарк» у період з 15.01.2009 по 15.03.2011 зайво нараховано та виставлено до сплати орендної плати на загальну суму 309301 грн. 55 коп., чим порушено п.1 та п.8 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV та п.2.1 Положення про документування записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Кабінету міністрів України від 24.05.1995 №88. Враховуючи, що станом на 15.03.2011 ЗРФ ДП «Центр ДЗК» не розрахувалася з ВАТ «Таксопарк» у повному обсязі вищезазначене порушення призвело до зайвих витрат державних коштів на загальну суму 223285 грн. 03 коп. та відповідно завищення станом на 15.03.2011 кредиторської заборгованості на суму 86016 грн. 52 коп. Крім того, доводи позивача стосовно того, що філія не є суб'єктом господарювання, а тому її не може бути перевірено є необґрунтованими, оскільки ревізію було проведено відповідно до постанови від 17.03.2011 №4-115/2011 Комунарського районного суду м.Запоріжжя, доручення прокуратури Комунарського району від 21.03.2011 №321106 та відповідно до Порядку №550. Просить у задоволенні позову відмовити.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до постанови Комунарського районного суду міста Запоріжжя від 17.03.2011 №4-115/2011, доручення прокуратури Комунарського району від 21.03.2011 №321106пр та на підставі направлень на проведення ревізії від 24.03.2011 №26, №27, виданих начальником Контрольно ревізійного відділу в м.Запоріжжі та Запорізькому районі, ревізійною групою у складі начальника відділу Долгополова С.П. та провідного контролера-ревізора Чалової К.О. проведено позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Запорізької регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» за період з 15.01.2009 по 15.03.2011.

За результатами ревізії складено акт від 30.03.2011 №110/0006.

Ревізією дотримання законодавства при визначенні розміру орендної плати встановлено, що розмір орендної плати за користування нежитловим приміщенням, що згідно технічного паспорту БТІ позначеного літерою Я-2, за перший місяць оренди згідно договору від 15.01.2009 №7/09 здійснювався з розрахунку 75 грн. за 1 кв.м. приміщення з урахуванням ПДВ.

Згідно акту приймання-передачі орендованого майна від 15.01.2009 ДП «Центр державного земельного кадастру» в особі директора Запорізької регіональної філії Євграфова О.Є прийнято у строкове платне користування приміщення загальною площею 587,5 кв.м., відповідно розмір орендної плати за перший місяць оренди становив 44 062 грн.

У січні 2009 року до договору оренди внесено зміни в частині зменшення площі кабінету №7 на 12 кв.м., що призвело до зменшення загальної площі орендованого приміщення та відповідно з 01.02.2009 становить 575,5 кв.м. При цьому, розмір нарахованої орендної плати за лютий 2009 року становить 44 414 грн., що не відповідає дійсному обрахунку. Орендна плата за користування приміщенням площею 575,5 кв.м. за лютий 2009 року з урахуванням індексу інфляції згідно договору становить 43809 грн. 94 коп.

Розмір орендної плати за кожен наступний місяць відповідно до умов договору оренди визначається шляхом коригування на індекси інфляції, порушень не встановлено.

Загалом за період з 15.01.2009 по 15.03.2011 Запорізькій регіональній філії ДП «Центр ДЗК» за договором оренди від 15.01.2009 №7/09 ТОВ «Таксопарк» згідно наданих рахунків та актів виконаних робіт нараховано орендної плати на загальну суму 1 249342 грн. 55 коп., з якої за 2009 рік 535145 грн. 94 коп., за 2010 рік 607791 грн. 37 коп. та за період з 01.01.2011 по 15.03.2011 106405 грн. 24 коп.

Згідно наданого до ревізії технічного паспорту будівля, що розташована за адресою вул. Героїв Сталінграду, буд.46, 1996-2007 років будови, позначена літерою Я-2 має два основних поверхи. Площа будівлі ззовні у основи становить 293,80 кв.м., сума внутрішніх площ - 447,4 кв.м., висота 6 м.

В ході ревізії за участю спеціалістів Орендного підприємства Запорізького міжміського бюро технічної інвентаризації та в присутності представників Запорізької регіональної філії ДП «Центр ДЗК» здійснено контрольні обміри та перевірку цільового використання орендованого приміщення, за результатами яких встановлено, що загальна площа приміщення будівлі позначеного літерою Я-2, за внутрішніми обмірами становить 445,7 кв.м., при цьому фактична площа, що використовується під розташування офісу власне Філією становить 442,6 кв.м.

В ході контрольного обстеження приміщення встановлено, що на першому поверсі будівлі частина кабінету №7 площею 3,10 кв.м. фактично використовується Запорізькою філією AT «Брокбізнесбанк» для розміщення операційної каси.

Згідно внесених змін до технічної паспорту будівлі літ. Я-2 приміщення, що використовується сторонньою організацією позначено номером №7 з літерою «а».

В ході ревізії встановлено, що внаслідок занесення до договору оренди недостовірної інформації щодо фактичної площі приміщення, що використовується для розташування офісу Філії та безпідставного завищення розміру орендної плати, у періоді з 15.01.2009 по 15.03.2011 ЗРФ ДП «Центр ДЗК» зайво нараховано та виставлено до сплати орендної плати на загальну суму 309301 грн. 55 коп., з якої за 2009 рік - на суму 132049 грн. 38 коп., за 2010 рік на суму 150689 грн. 49 коп. та за січень-березень 2011 року на суму 26562 грн. 68 коп.

Ревізією було встановлено порушення п.1 та п.8 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996- XIV та п.2.1 Положення про документування записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом кабінету міністрів України від 24.05.1995 №88, а саме: занесення недостовірної інформації до договору оренди та актів виконаних робіт.

Враховуючи, що станом на 15.03.2011 ЗРФ ДП «Центр ДЗК» не розрахувалася з ВАТ «Таксопарк» у повному обсязі вищезазначене порушення призвело до зайвих витрат державних коштів на загальну суму 223285 грн. 03 коп., з яких за 2009 рік на суму 132049 грн. 38 коп. та за 2010 рік на суму 91235 грн. 65 коп. та відповідно завищення станом на 15.03.2011 кредиторської заборгованості на суму 86016 грн. 52 коп.

Операцію з прийняття до сплати завищеного обсягу орендної плати в бухгалтерському обліку філії відображено в журналі-ордері та відомості по рахунку 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» за дебетом рахунку 84 «Інші операційні витрати» та 64 «Розрахунки за податками та платежами» та кредитом рахунку 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками», що призвело до завищення обсягів кредиторської заборгованості, чим порушено п.1 ст.3 та п.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV.

Відповідне порушення допущено з вини колишнього начальника ЗРФ ДП «Центр ДЗК» Євграфова О.Є, яким згідно наданих відповідно до Положення про філію повноважень безпосередньо підписано договір оренди та додаткову угоду до нього.

Внаслідок допущеного порушення ЗРФ ДП «Центр ДЗК» завдано матеріальної шкоди (збитків) на суму 223285 грн. 03 коп.

Акт ревізії був підписаний посадовими особами позивача із запереченнями.

На вказані заперечення позивачу надано відповідь від 14.04.2011 №001-14/372, згідно якої заперечення позивача були залишені без розгляду у звязку із порушенням термінів для їх надання.

За результатами ревізії позивачу на підставі п.7 ст. 10 Закону №2939 і п.46 Порядку №550 пред'явлено вимоги від 11.04.2011 за №001-14/0357 щодо усунення порушень фінансової дисципліни.

Згідно оскаржуваного пункту 2 обовязкових вимого вказано, що внаслідок внесення до договору оренди від 15.01.2009 №7/09 укладеного між ВАТ «Таксопарк» та ЗРФ ДП «Центр ДЗК» недостовірних даних щодо фактичної орендованої площі, що використовується для розташування офісу, ВАТ «Таксопарк» у періоді з 15.01.2009 по 15.03.2011 зайво нараховано та виставлено до сплати орендної плати на загальну суму 309301 грн. 55 коп., чим порушено п.1 та п.8 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV та п.2.1 Положення про документування записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом кабінету міністрів України від 24.05.1995 №88.

Враховуючи, що станом на 15.03.2011 Запорізька регіональна філія ДП «Центр ДЗК» не розрахувалася з ВАТ «Таксопарк» у повному обсязі вищезазначене порушення призвело до зайвих витрат державних коштів на загальну суму 223285 грн. 03 коп. та відповідно завищення станом на 15.03.2011 кредиторської заборгованості на суму 86016 грн. 52 коп., у зв'язку з чим:

-внести, керуючись частиною 3 статті 631 Цивільного кодексу України, зміни до договору оренди в частині приведення у відповідність (зменшення) орендованих площ. В разі відмови контрагентом внести такі зміни розірвати договір в установленому законодавством порядку.

-провести перерахунок та взаємозвірку з ВАТ «Таксопарк» щодо суми зайво нарахованої орендної плати та повернути зайво сплачені кошти у сумі 223285 грн. 03 коп. на реєстраційний рахунок Філії.

В іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 32.

Відповідно до вимоги відповідача між ЗРФ ДП «Центр ДЗК» та ВАТ «Таксопарк» було укладено Додаткову угоду № 3 до договору оренди 7/09 від 15.03.2009, якою внесені зміни в пункт 1.2, 3.1, 4.4. договору.

Оцінивши представлені докази у їх сукупності вважаю, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п.1 ч.3 ст.19 ГК України держава здійснює контроль і нагляд за господарською діяльністю суб'єктів господарювання щодо збереження та витрачання коштів і матеріальних цінностей суб'єктами господарських відносин - за станом і достовірністю бухгалтерського обліку та звітності.

Згідно ч.1 ст.2 Закону №2939 головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є, зокрема, здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів.

Порядком №550 визначено процедуру проведення інспектування в міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в період, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у період, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), а на підставі рішення суду - в інших суб'єктів господарювання.

Відповідно до Постанови від 17.03.2011 №4-115/2011 Комунарського районного суду м.Запоріжжя, доручення прокуратури Комунарського району м.Запоріжжя від 21.03.2011 №321106, спеціалістами КРВ в м.Запоріжжі та Запорізькому районі було проведено позапланову ревізію окремих питань фінансово - господарської діяльності Позивача за період 15.01.2009 по 15.03.2011.

Пунктом 3 Порядку №550 визначено, що об'єкт контролю - підконтрольна установа, інший суб'єкт господарювання, включаючи його структурні та відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами, щодо якого орган служби має повноваження та підстави для проведення ревізії відповідно до законодавства.

Враховуючи вищевикладене, суд не приймає доводи позивача щодо порушення відповідачем ст.2 Закону №2939 та п.1 Порядку №550, оскільки філія не є суб'єктом господарювання відповідно ст.55 Господарського Кодексу України. Відповідач мав усі правові підстави на проведення ревізії ЗРФ ДП «Центр ДЗК».

Щодо встановлених ревізією порушень, суд зазначає наступне:

Згідно ч.3 ст.283 Господарського кодексу України: об'єктом оренди можуть бути: нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення).

Пунктом 1.1 договору оренди від 15.01.2009 №7/09 передбачено, що орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування нерухоме майно, а саме нежитлове приміщення, загальною площею 587,5 м2 (далі - орендоване майно).

Пунктом 1.2 зазначеного договору визначено, що майно розташоване на території ВАТ «Таксопарк» за адресою: 69095, м. Запоріжжя вул. Героїв Сталінграду, 4, та відповідно до технічного паспорту БТІ позначене літ Я-2 - будівля.

Згідно акту приймання - передавання до договору оренди від 15.01.2009 №7/09 ДП «Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах України» було прийнято у користування саме будівлю.

Про те, що ДП «Центр ДЗК» прийнято саме будівлю, а не окрему споруду, вказує те, що разом з будівлею надано у користування майданчик з твердим покриттям, що прилягає до будівлі (літ. Я-2), загальною площею 350 м2 на безоплатній основі. Вказана територія огороджена парканом, має окремий власний в'їзд з автоматичними воротами і частково використовується для автостоянки службового транспорту.

В самому акті ревізії вказано, що згідно технічного паспорту БТІ будівля, що розташована за адресою вул. Героїв Сталінграду 4 позначена літерою Я-2 має два основних поверхи. Площа будівлі у основі становить 293,80 кв.м.

В ході контрольного обстеження приміщення спеціалістами орендного підприємства Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації було встановлено, що загальна площа приміщення будівлі позначеної літерою Я-2, за внутрішніми обмірами становить 445,7м2. При цьому в акті не було зазначено зовнішню площу будівлі та прилеглої території на якій розташована будівля.

Оскільки філією бралась в оренду двохповерхова будівля разом з прилеглою територією, працівникам відповідача слід було помножити довжину будівлі на ширину будівлі і помножити на два, тому, що будівля складаєте з двох поверхів: ( 25,0м х 11,75м)х 2 = 587,5 кв.м ).

Діючим законодавством України не врегульовано питання порядку розрахунку площі, що береться в оренду, тому сторони самі вправі вирішувати розмір площі майна, яке орендується.

Відповідно ст.627 Цивільного Кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Слід також зазначити, що відповідачем не було враховано, що додатковою угодою №1 до договору оренди №7/09 від 01.01.2009 пункти 1.1 та 3.1 основного договору сторони виклали в новій редакції, вказавши загальну площу не житлового приміщення 575,5кв.м. та орендну плату в розмірі 44 414 грн. 21 коп.

Додатковою угодою сторони визначили, що розмір орендної плати визначається не з розрахунку вартості одного квадратного метра, а за будівлю в цілому і в п. 2 додаткової угоди №1 відобразили, що розмір орендної плати за користування майном, яке відповідно до технічного паспорту БТІ позначене літ. Я-2 складає 44414 грн. 21 грн. Цей розмір орендної плати за користування будівлею наростаючим підсумком коригувався на індекс інфляції, як передбачено в п.3.2 договору оренди.

Також, як встановлено матеріалами справи рішенням господарського суду Запорізької області від 30.06.2011 по справі №6/5009/184/11 за позовом ВАТ «Таксопарк» до ДП «Центр ДЗК» в особі Запорізької регіональної філії про стягнення 180383 грн. 75 коп. заборгованості за договором №7/09 від 15.01.2009 встановлено, що недійсність договору №7/09 від 15.01.2009 прямо не встановлена законом, та він не визнаний судом недійсним. Всі умови договору сторонами визначені в двосторонньому порядку. За таких підстав, договір повинен бути виконаний таким чином, як то передбачено договором.

Діюче законодавство не забороняє нарахування орендної плати за будівлю в цілому, та виходячи з загальної площі зовнішнього обміру цілісного будинку.

Рішення господарського суду Запорізької області не було оскаржено сторонами та набрало законної сили з 11.06.2011.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи те, що в оренду було надано будівлю і те, що Державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» згідно п. 3.4, Статуту Центр ДЗК - діє на принципах госпрозрахунку, самофінансування та самоокупності і функціонує як самостійний суб'єкт господарювання висновки ревізорів про те, що філією безпідставно завищено розмір орендної плати, зайво нараховано та виставлено до сплати орендної плати на загальну суму 309301 грн. є безпідставними, а п.2 вимоги, оформленої листом від 11.04.2011 №001-14/0357 «Про обовязкові вимоги щодо усунення порушень фінансової дисципліни» є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до ст.162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправним рішення субєкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень.

Згідно із ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Керуючись ст. ст.94, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» в особі Запорізької регіональної філії Центру ДЗК до Контрольно ревізійного управління в Запорізькій області в особі Контрольно ревізійного відділу в місті Запоріжжі та Запорізькому районі Запорізької області про визнання протиправним та скасування п.2 вимоги, оформленої листом від 11.04.2011 №001-14/0357 «Про обовязкові вимоги щодо усунення порушень фінансової дисципліни» задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати п.2 вимоги Контрольно ревізійного відділу в місті Запоріжжі та Запорізькому районі Запорізької області, оформленої листом від 11.04.2011 №001-14/0357 «Про обовязкові вимоги щодо усунення порушень фінансової дисципліни».

Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» в особі Запорізької регіональної філії Центру ДЗК (вул.Героїв Сталінграду, буд.4, м.Запоріжжя, 69095, код ЄДРПОУ 26468522) 3 (три) грн. 40 коп. судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя І.В.Садовий

Постанова складена у повному обсязі 29.07.2011