Постанова № 17875679, 04.07.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
04.07.2011
Номер справи
2а-6422/11/0170/21
Номер документу
17875679
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 липня 2011 р. (10:05) Справа №2а-6422/11/0170/21 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Євдокімової О.О., при секретарі судового засідання Кузьміній Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення 409,77 грн.

Обставини справи: Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) заборгованості в сумі 409,77 грн., з яких: 404,97 грн. - єдиний податок та 4,80 грн. - пеня.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не здійснювалась сплата єдиного податку, у звязку з чим нарахована пеня.

Представник позивача у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи сповіщений належним чином - судовою повісткою, 04.07.2011р. надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю на позовних вимогах наполягав.

Відповідач у судове засідання не зявився, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, дату та місце розгляду справи сповіщений належним чином - судовою повісткою, яка направлена рекомендованою кореспонденцією, про причини неявки суд не повідомив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ч. 6 ст. 71, ст. 128 КАС України, розглядати справу за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 18.03.2008р. як фізична особа-підприємець про що видане відповідне свідоцтво серії В02 № 478814 та зроблений запис про включення відомостей до ЄДР (а.с.10-11).

Відповідно до пункту 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва” субєкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійно вибрати спосіб оподаткування доходів по єдиному податку шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Абзац 2 статті 2 зазначеного Указу передбачає, що ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності й не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Зі змісту абзацу 6 пункту 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва” випливає що, фізичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Пункт 5 зазначеного Указу передбачає, що субєкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність числення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

В матеріалах справи є заява відповідача про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 14.12.2010 року за видом діяльності електромонтажні роботи, монтаж передавальної апаратури, монтаж електродвигунів, генераторів та трансформаторів, ремонт та технічне обслуговування електродвигунів, генераторів та трансформаторів, ремонт та технічне обслуговування електророзподільної апаратури та контрольної апаратури, монтаж іншого електротехнічного устаткування (а.с.14) та відповідачем отримане свідоцтво про сплату єдиного податку на 2010р. (а.с. 13). Ставка єдиного податку складала 500,00 грн.

Відповідно до розрахунку суми заборгованості та облікової картки платника у 2010р. єдиний податок відповідачем сплачений не в повному обсязі, в зв'язку з чим утворилась заборгованість зі сплати єдиного податку у розмірі 404,97 грн. (а.с. 4,5).

Крім того, у звязку з несвоєчасною сплатою податкового боргу відповідачеві була нарахована пеня у розмірі 4,80 грн.

Вимоги позивача про стягнення пені в розмірі 4,80 грн., застосованої за порушення строків сплати узгодженої суми податкового зобовязання не підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 1.4 статті 1 Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року №2181-III, який діяв на момент виникнення за відповідачем заборгованості зі сплати єдиного податку (далі закон № 2181), пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону № 2181 було встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з пунктом 16.1 статті 16 Закону № 2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховувалась пеня. А відповідно до підпункту 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 Закону № 2181 нарахування пені розпочиналось:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;

б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Але зобовязання по сплаті сум єдиного податку визначено нормами Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва”.

Отже, сума зобовязання по сплаті єдиного податку фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 не узгоджувалась в силу норм Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва”, тому пеня, яка була передбачена статтею 16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, не підлягає нарахуванню.

Відповідно до п.п.1.10. ст.1 Закону № 2181 податкова вимога - письмова вимога податкового органу до платника податків погасити суму податкового боргу.

У разі коли платник податків не сплачує суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Судом встановлено, що про необхідність погашення податкового боргу позивачем на адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу від 29.06.2010р. № 1/2402 (а.с.15) та другу податкову вимогу від19.10.2010 р. № 2/5663 (а.с.16).

Згідно з п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

З матеріалів справи вбачається, що інспекторами Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим17.09.2010р. складений Акт про неможливість вручення першої податкової вимоги (а.с.15 зворотній бік) та 22.12.2010р. складений Акт про неможливість вручення другої податкової вимоги (а.с.16 зворотній бік) у звязку із чим згідно з вимогами п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 зазначені податкові вимоги розміщені на дошці податкових оголошень.

Заборгованість у сумі 404,97 грн. зі сплати єдиного податку відповідачем станом на 10.05.2011р. не сплачена, що підтверджується відповідною довідкою позивача (а.с. 4).

Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів).

На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 якого, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Частиною 1 ст. 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її позовні вимоги та заперечення.

Відповідачем не надано суду будь-яких доказів сплати заборгованості з єдиного податку за 2010р.

При таких обставинах, вимоги Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим підлягають задоволенню про стягнення єдиного податку в сумі 404,97 грн., тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 04.07.2011р.

У повному обсязі постанову складено та підписано 11.07.2011р.

Керуючись ст. ст. 9, 69-71, ст.ст. 158-159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до місцевого бюджету Залізничного району м. Сімферополя, (код платежу 16050201 на р/р 34213379700003 в Управління Державного казначейства України в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405) 404,97 грн. заборгованості з єдиного податку.

3. В задоволенні іншій частини позову - відмовити.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Євдокімова О.О.