Постанова № 17875591, 14.04.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
14.04.2011
Номер справи
2а-521/11/0/0170
Номер документу
17875591
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 квітня 2011 р. Справа №2а-521/11/0/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Александрова О.Ю., при секретарі Сидельової М.В.,

за участю представників:

від позивача ОСОБА_1, довіреність № 170810;

від відповідача не зявився;

розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія

до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2

про стягнення

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 3230,32 грн. заборгованості, з яких 2736,64 заборгованість зі сплати страхових внесків за травень - вересень 2009 року та 493,68 заборгованість зі сплати фінансових санкцій.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги та просив задовольнити їх з підстав визначених у позові.

Відповідач заперечення на позов до суду не надіслав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та день його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, судом встановлено наступне.

ОСОБА_2 16.12.2002 року зареєстрована Виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АР Крим як фізична особа-підприємець, про що свідчить витяг з ЄДРПОУ станом на 02.04.2011 року та свідоцтво про державну реєстрацію.

Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим за № НОМЕР_2

Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі по тексту - Закон №1058).

Згідно ст. 1 Закону страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.

Ст. 3 Закону визначає, що Пенсійний фонд і фізичні особи - підприємці є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.

Відповідно до п.2 ст. 5 Закону №1058 виключно цім Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.

Статтею 17 Закону №1058 страхувальник зобовязаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Згідно з п. 4. ст. 17 Закону №1058, п.5.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1 (далі Інструкція), платники подають до органу Пенсійного фонду для реєстрації протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, розрахунок зобовязань зі сплати збору на обовязкове державне пенсійне страхування, в якому вказується самостійно обчислені суми зобов'язань.

Відповідно до абзаців 1, 2, 3 ч. 6 ст. 20 Закону №1058, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць.

Відповідачем самостійно обчислено суму страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за травень - вересень 2009 року у розмірі 2740,50 гривень, що підтверджується розрахунком сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за травень - вересень 2009 року, поданим відповідачем позивачу в порядку звітності.

Згідно ч. 6 ст. 17 Закону №1058, страхувальник зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

З матеріалів адміністративного позову та розрахунку доданого до позову вбачається, що відповідачем самостійно сплачено 3,86 гривень страхових внесків. За таких обставин сума заборгованості відповідача, зі сплати страхових внесків, перед позивачем за травень - вересень 2009 року склала 2740,50 - 3,86 = 2736,64 гривень.

Стаття 106 Закону передбачає, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобовязаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

На підставі зазначеної норми, позивачем винесена вимога про сплату боргу №Ф-1033 від 12.05.2010 року на загальну суму боргу у розмірі 2736,64 грн., корінець якої є в матеріалах справи (а.с.7), вимога була отримана відповідачем 14.05.10р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.7).

Згідно ч.3 ст. 106 Закону України страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми недоїмки, вказана вимога про сплату боргу є узгодженою.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.64 Закону №1058 виконавча дирекція та її територіальні органи мають право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідач не надав суду доказів, що підтверджують сплату заборгованості за страховими внесками на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за травень - вересень 2009, тоді як позивач навпаки, надав докази наявності такої заборгованості.

Частиною 1 статті 21 Закону встановлено, що органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснюють облік коштів Накопичувального фонду на накопичувальних пенсійних рахунках. Для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку використовуються відомості, що надходять зокрема від роботодавців.

Підпунктом 1 пункту 1.3 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 року №7-6 передбачено, що страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.

В пункті 5 частини 9 статті 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» зазначено, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення- у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Феодосія Автономної Республіки Крим 20.04.2010 року складений акт № 238 про виявлене порушення, яким встановлено порушення ч. 4 п. 2 ст. 17 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» та Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування, а саме: відповідач не надав відомості до системи персоніфікованого обліку за 2009 рік в строк до 01 квітня 2010 року.

На підставі акту № 238 від 20.04.2010 року позивачем відносно відповідача прийнято рішення № 602 від 25.05.2010 року про застосування фінансових санкцій в сумі 493,68 грн. за ненадання відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до органів Пенсійного фонду.

Зазначене рішення отримане відповідачем 26.05.2010 року, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення № 68507.

Частиною 14 ст. 106 Закону, встановлено, що рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення у судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, зазначене рішення позивача у встановленому законом порядку оскаржено не було.

За таких підстав суд зазначає, що стягненню з відповідача підлягає 2736,64 гривень заборгованості зі сплати страхових внесків за травень - вересень 2009 року та 493,68 гривень фінансових санкцій, що разом складає суму 3230,32 гривень.

Згідно із ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним заборгованості у сумі 3230,32 гривень зі сплати страхових внесків та фінансових санкцій, яка і підлягає стягненню на користь позивача.

Пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" N 2464-VI, 08.07.2010 р., який набрав чинності з 01.01.2011р., передбачено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом, тобто, повноваження, передбачені ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" N 1058-IV, 09.07.2003р. в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про стягнення суми заборгованості у розмірі 3230,32 гривень обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи, підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (НОМЕР_3; ідентифікаційний номер НОМЕР_1; відомості про банківські реквізити у матеріалах справі відсутні) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія Автономної Республіки Крим (98100, АР Крим, м. Феодосія, вул. Українська, 44; р/р 2560970448612 в ВАТ “Державний ощадний банк України” м.Сімферополь; МФО 324805, ОКПО 22300286) заборгованість в сумі 3230,32 гривень.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Александров О.Ю.