Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 серпня 2011 р. Справа № 5010/1489/2011-15/76
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Деделюка Б.В.
при секретарі судового засідання Червак Н.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Бистрецька ГЕС", с. Бистрець, Верховинський район, Івано-Франківська область, 78707,
до відповідача: Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго", вул. Індустріальна, 34, м. Івано-Франківськ, 76014,
про внесення змін до договору та зобов"язання ПАТ "Прикарпаттяобленерго" врахувати в своїй інвестиційній програмі витрати, пов"язані із приєднанням електроустановок ТзОВ "Бистрецька ГЕС",
за участю представників сторін:
від позивача ОСОБА_1. - представник, довіреність № 07/2011 від 29.07.2011 року,
від відповідача ОСОБА_2. - заступник директора з юридичних питань, довіреність № 316 від 19.04.2011 року,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Бистрецька ГЕС" звернулося в суд з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" про внесення змін до договору та зобов"язання ПАТ "Прикарпаттяобленерго" врахувати в своїй інвестиційній програмі витрати, пов"язані із приєднанням електроустановок ТзОВ "Бистрецька ГЕС".
Позовні вимоги мотивовані необхідністю внесення змін до договору про надання доступу до електричних мереж № 007-17/11 від 27.01.2011 року, в редакції запропонованій позивачем, з метою додержання вимог чинного законодавства України.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 22.07.2011 року прийнято позовну заяву і порушено провадження у справі та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 03.08.2011 року.
Ухвалою суду від 03.08.2011 року відкладено розгляд справи на 16.08.2011 року.
Представник позивача, в судовому засіданні 16.08.2011 року, позовні вимоги підтвердив в повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві. Просить позов задовольнити, укласти договір про надання доступу до електричних мереж № 007-17/11 від 27.01.2011 року із змінами в редакції запропонованій позивачем та зобов"язати ПАТ "Прикарпаттяобленерго" врахувати в своїй інвестиційній програмі витрати, пов"язані із приєднанням електроустановок ТзОВ "Бистрецька ГЕС", покласти на відповідача судові витрати.
Представник відповідача, в судовому засіданні 16.08.2011 року, позовні вимоги визнав з підстав викладених у письмовій заяві. Зазначає, що відповідач визнає позовні вимоги в частині зобов"язання ПАТ "Прикарпаттяобленерго" врахування в своїй інвестиційній програмі витрат, пов"язаних із приєднанням електроустановок позивача (малої гідроелектростанції в с. Бистрець, Верховинського район) до своїх електричних мереж.
Розглянувши документи і матеріали, подані сторонами та витребувані судом, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши зібрані по справі докази, оцінивши їх відповідно до приписів ст. 43 ГПК України, з"ясувавши обставини, на яких грунтуються позовні вимоги, давши оцінку доказам, які мають значення для справи, суд вважає за правильне взяти до уваги наступне.
27.01.2011 року між Відкритим акціонерним товариством "Прикарпаттяобленерго" (з 20.04.2011 року Публічне акціонерне товариство "Прикарпаттяобленерго") (Електропередавальна організація) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Бистрецька ГЕС" укладено договір про надання доступу до електричних мереж № 007-17/11 (далі Договір).
У відповідності умов Договору, відповідач здійснює надання послуги з доступу електроустановок (мала гідроелектростанції в с. Бистрець, Верховинського району) позивача, до своїх електричних мереж після виконання позивачем технічних умов, оплати за надання послуги зі створення технічної можливості доступу до електричних мереж у точці підключення.
Згідно п. 2.2 Договору позивач зобов'язаний виконати в повному обсязі вимоги технічних умов № 007-17/11 від 27.01.2011 року (Додаток №1 до Договору), а також передати у власність відповідачу електричні мережі побудовані (реконструйовані) згідно технічних умов до прогнозованої межі балансової належності. Пунктом 7 технічних умов приєднання на позивача покладається обов'язок забезпечити технічні характеристики електричної мережі від точки приєднання до електроустановки, а саме, запроектувати та спорудити повітряну лінію електропередач 35 кВ а також побудувати трансформаторну підстанцію 35/10 кВ з силовим трансформатором відповідної потужності, з подальшою передачею цих об'єктів на баланс відповідача.
Позивач вважає, що такі вимоги при приєднанні до електромереж об'єкта електроенергетики, що виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел є безпідставними та такими, що суперечать нормативно-правовим актам.
Основним нормативним актом України, що встановлює права та зобов'язання учасників відносин в електроенергетиці є Закон України "Про електроенергетику".
Державне управління в електроенергетиці здійснюють органи виконавчої влади, уповноважені Кабінетом Міністрів України. Органом державного регулювання діяльності в електроенергетиці є Національна комісія регулювання електроенергетики України.
Згідно з пунктом 4 Положення про Національну комісію регулювання електроенергетики України, затвердженого Указом Президента від 21.04.1998 року N 335/98, НКРЕ відповідно до покладених на неї завдань, розробляє і затверджує обов'язкові для виконання нормативні акти з питань, що належать до її компетенції; узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції.
Статтею 12 Закону України "Про електроенергетику" передбачено, що Національна комісія регулювання електроенергетики України під час затвердження інвестиційних програм власників електричних мереж повинна повністю враховувати витрати на підключення до електричних мереж об'єктів електроенергетики, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії. Крім того, відповідно до положень статті 24 цього Закону, енергопостачальники, які здійснюють діяльність з передачі електричної енергії з використанням власних мереж, не мають права відмовити у доступі до цих мереж суб'єктам господарювання, які виробляють енергію з використанням альтернативних джерел енергії. Енергопостачальники, які здійснюють діяльність з передачі електричної енергії з використанням власних мереж, у своїх інвестиційних програмах повинні передбачати витрати на підключення об'єктів електроенергетики, які виробляють електроенергію з альтернативних джерел енергії.
Відповідно до вимог ст. 26 Закону України “Про електроенергетику” споживання енергії можливе лише на підставі договору.
Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії) регулюються Правилами користування електроенергії. Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення).
Позивач пропонує змінити п. 1.1 Договору та викласти його у наступній редакції: «1.1. Електропередавальна організація (далі ЕО) здійснює приєднання та підключення електроустановок Замовника до своїх електричних мереж після виконання Замовником технічних умов приєднання до електричних мереж електроустановки, яка виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел (далі - Технічні умови), що є додатком до цього Договору, та укладення передбаченого законодавством України договору щодо продажу виробленої електричної енергії.»;
Обгрунтування: редакція запропонованих змін до п. 1.1. Договору, ідентична до редакції умов п. 1.1. Примірного договору про приєднання до електричних мереж електроустановки, яка виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії, затвердженого постановою НКРЕ від 16 липня 2009 року № 838 «Про затвердження примірних договорів, які укладаються із суб'єктами господарювання, що виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії»(надалі - Примірний договір) за виключенням слова «Власник», яке замінено на абревіатуру «ЕО»(Електропередавальна організація).
Вважає, що редакція Договору порушує законне право Позивача на безкоштовне надання послуги зі створення технічної можливості доступу до електричних мереж у точці підключення, надане Законом України «Про електроенергетику»з урахуванням змін внесених Законом України № 1220-VІ від 01.04.2009 року про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" щодо стимулювання використання альтернативних джерел енергії.
Частиною 3 ст. 12 Закону України «Про електроенергетику»визначено, що Національна комісія регулювання електроенергетики України під час затвердження інвестиційних програм власників електричних мереж повинна повністю враховувати витрати на підключення до електричних мереж об'єктів електроенергетики, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії. Дана норма має імперативний характер.
Постановою Кабінету Міністрів України № 126 від 19.02.2009 року «Про особливості приєднання до електричних мереж об'єктів електроенергетики, що виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел»визначено, що організаційно-технічні заходи зі створення умов для передачі електричної енергії і місцеві (локальні) електричні мережі від точки приєднання установки, що виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел, з установленою потужністю до 10 МВт, здійснюється відповідно до договору про приєднання. Ліцензіат, який провадить діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами з використанням власних мереж, у своїх інвестиційних програмах враховує витрати, пов'язані з приєднанням установок з виробництва електричної енергії.
Проте текст п. 1.1. Договору покладає обов'язок оплати за надання послуги зі створення технічної можливості доступу до електричних мереж у точці підключення на Замовника, що є не законним та таким що порушує право суб'єкта господарювання та дає підстави на звернення до суду за захистом порушених прав на підставі ст. 1 Господарського кодексу України та ст. 16 Цивільного кодексу України.
У пункті 2.1. Договору слова «пункту 2.2.»замінити словами «пункту 2.З.»;
Обгрунтування: у звязку із зміною Розділу 2.
Розділ 2 «Обов'язки сторін»Договору викласти у новій редакції: «2.1. ЕО зобов'язана підключити електроустановки Замовника до своїх електромереж в строк до 5 днів після виконання Замовником вимог пункту 2.3 цього Договору в повному обсязі, прийняття електроустановки Замовника в експлуатацію, оформлення акту допуску на підключення електроустановки Замовника.
2.2.ЕО до завершення строку дії даного Договору зобов'язана виконати в повному обсязі наступні заходи по створенню можливості приєднання електроустановок Замовника:
-побудувати ЛЕП-35 кВ необхідного перетину від РП-35 кВ ПС 35/10 кВ «Ільці»до проектної ПС 35/10 кВ (тип, перетин та трасу проходження ЛЕП-35 кВ визначити проектом);
-в ПС 35/10 кВ «Ільці»для приєднання проектної ЛЕП-35 кВ встановити додаткову лінійну комірку 35 кВ з вакуумним вимикачем 35 кВ (тип лінійної комірки та вакуумного вимикача визначити проектом);
-побудувати проектну трансформаторну підстанцію 35/10 кВ з силовим трансформатором необхідної потужності (тип, потужність силового трансформатора та місце встановлення ПС 35/10 кВ визначити проектом).
2.3.Замовник, до завершення строку дії даного Договору, зобов'язаний:
2.3.1.Виконати в повному обсязі вимоги технічних умов № 007-17/11 від 27 січня 2011 року (Додаток № 1).
2.3.2.До підключення електроустановки Замовника до електричної мережі ЕО оплатити вартість допуску та підключення згідно виставленого рахунку та укласти договори, передбачені чинним законодавством.»;
Обгрунтування: така редакція договору покладає обов'язок по проектування та будівництву: ЛЕП-35 кВ необхідного перетину від РП-35 кВ ПС 35/10 кВ «Ільці»до проектної ПС 35/10 кВ; трансформаторної підстанції 35/10 кВ з силовим трансформатором необхідної потужності, а також обов'язок по встановленні додаткової лінійної комірки 35 кВ з вакуумним вимикачем 35 кВ, що дасть змогу створити технічні можливості передачі електричної енергії від точки приєднання електроустановки на Відповідача тобто на електропередавальну організацію, що є у відповідності до положень частини 7 статті 24 Закону України «Про електроенергетику», енергопостачальники, які здійснюють діяльність з передачі електричної енергії з використанням власних мереж, не мають право відмовити у доступі до цих мереж суб'єктам господарювання, які виробляють енергію з використанням альтернативних джерел енергії. Енергопостачальники, які здійснюють діяльність з передачі електричної енергії з використанням власних мереж, у своїх інвестиційних програмах повинні передбачати витрати на підключення об'єктів електроенергетики, які виробляють електроенергію з альтернативних джерел енергії.
Розділ 3 «Відповідальність сторін»Договору доповнити новим пунктом 3.4. у такій редакції: «3.4. ЕО несе відповідальність у встановленому законодавством порядку за своєчасне та належне будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення місцевих (локальних) електричних мереж, необхідних для приєднання.»;
Обгрунтування: редакція запропонованих змін до Розділу 3 Договору, а саме редакція п. 3.4. ідентична до редакції умов п. 4.2. Примірного договору, за виключенням слова «Власник», яке замінено на абревіатуру «ЕО».
Перше речення пункту 5.3. Договору викласти у такій редакції: «Договір може бути змінено або розірвано в односторонньому порядку на вимогу ЕО у разі порушення Замовником вимог пункту 2.3.1. - .2.3.2 даного Договору, про що Замовника повідомляється окремим письмовим повідомленням.»
Обгрунтування: у зв'язку із зміною Розділу 2 (див. п. 3).
У розділі 6. «Інші умови Договору»п. 6.6. вилучити;
Обгрунтування: відповідно до ч. 2 ст. 18 ЗУ «Про електроенергетику», визначено, що у разі якщо для створення можливості електропостачання необхідно здійснити будівництво (реконструкцію) мереж (об'єктів), які повинні бути невід'ємною частиною вже існуючих мереж (об'єктів), будівництво може провадитися згідно з технічними умовами, виданими підприємствами електроенергетики, за рахунок або силами замовників (власників) та користувачів зазначених об'єктів з подальшою передачею їх на баланс підприємств електроенергетики і відшкодуванням витрат на їх будівництво у розмірі та у порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Тобто у тексті статті слово «може»свідчить про диспозитивність норми, більше того, дана норма статті стосується об'єктів, які не пов'язані з виробництвом електричної енергії з альтернативних джерел, адже ст.ст. 12, 24 Закону України «Про електроенергетику»доповнено частиною третьою, четвертою та відповідно сьомою згідно із Законом України № 1220-УІ від 01.04.2009 року про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" щодо стимулювання використання альтернативних джерел енергії, які в свою чергу уже носять імперативних характер.
А саме, частиною 3 ст. 12 Закону України «Про електроенергетику»визначено, що Національна комісія регулювання електроенергетики України під час затвердження інвестиційних програм власників електричних мереж повинна повністю враховувати витрати на підключення до електричних мереж об'єктів електроенергетики, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії.
Крім того, відповідно до положень частини 7 статті 24 цього Закону, енергопостачальники, які здійснюють діяльність з передачі електричної енергії з використанням власних мереж, не мають право відмовити у доступі до цих мереж суб'єктам господарювання, які виробляють енергію з використанням альтернативних джерел енергії. Енергопостачальники, які здійснюють діяльність з передачі електричної енергії з використанням власних мереж, у своїх інвестиційних програмах повинні передбачати витрати на підключення об'єктів електроенергетики, які виробляють електроенергію з альтернативних джерел енергії.
Пункти 6.7. - 6.8. Договору вважати відповідно п.п. 6.6. - 6.7.;
Пункт 7.1. Додатку № 1 до Договору викласти в наступній редакції: «7.1. Лінії основного приєднання запроектувати та спорудити:
-ЛЕП-10 кВ необхідного перетину від РП-10 кВ проектної ПС 35/10 кВ до РП-10 кВ ТП 10/0,4 кВ. Тип, перетин та трасу проходження ЛЕП-10 кВ визначити проектом.
-побудувати трансформаторну підстанцію 10/0,4 кВ з силовим трансформатором необхідної потужності. Тип, потужність силового трансформатора та місце встановлення ТП 10/0,4 кВ визначити проектом.
-побудувати ЛЕП-0,4 кВ від проектної ТП до ВРП-0,4 кВ ГЕС. Тип, кількість, трасу проходження та перетин ЛЕП-0,4 кВ визначити проектом.».
Згідно зі статтею 277 Господарського кодексу України абоненти користуються енергією із дотриманням правил користування енергією відповідного виду, які затверджуються Кабінетом Міністрів України. Відносини між споживачами та субспоживачами, у тому числі їхня взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача, що укладається між ними на основі типового договору.
Постановою Кабінету Міністрів України № 126 від 19.02.2009 року "Про особливості приєднання до електричних мереж об'єктів електроенергетики, що виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел" визначено, що організаційно-технічні заходи із створення умов для передачі електричної енергії в місцеві (локальні) електричні мережі від точки приєднання установки, що виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел, з установленою потужністю до 10 МВт (далі - установка з виробництва електричної енергії) здійснюються відповідно до договору про приєднання. Ліцензіат, який провадить діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами з використанням власних мереж, у своїх інвестиційних програмах враховує витрати, пов'язані з приєднанням установок з виробництва електричної енергії.
Відповідно до ст. 180 Господарського кодексу України зміст господарського договору становлять умови договору, в тому числі і такі, що повинні прийматись сторонами як обов"язкові відповідно до законодавства. Згідно з ч. 6 ст. 179 Господарського кодексу України законодавством можуть бути передбачені обов'язкові умови для договорів, що визначають взаємовідносини постачальників та споживачів електроенергії.
Відповідно до частини 2 статті 181 Господарського кодексу України проект договору може бути запропоновано будь якою зі сторін.
Частиною 3 статті 184 Господарського кодексу України встановлено, що укладення господарських договорів на основі примірних та типових повинно здійснюватися з дотриманням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом випадення договору у вигляді єдиного документу, оформленого відповідно до вимог статті 181 цього Кодексу та у відповідності до правил, встановлених нормативно - правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.
Позивач обґрунтовуючи вимоги про спонукання до укладення договору про надання доступу до електричних мереж посилається на обов'язковість укладення такого договору виходить зі змісту ч. 3 ст. 179 ГК України.
Відповідно до ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Примусовий порядок укладення господарських договорів за рішенням суду регулюється статтею 187 Господарського кодексу України та статтею 649 Цивільного кодексу України, виходячи зі змісту яких і принципу свободи договору, переддоговірні спори поділяються на спори про спонукання до укладення договору, якщо одна з сторін ухиляється від його укладення, та на спори з умов договору, коли сторони не врегулювали розбіжності щодо його умов, при цьому, можливість розгляду судом цих спорів обумовлюється обов'язковістю договору (за державним замовленням, на підставі правового акту органу державної влади чи місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом).
У відповідності до пункту 4 частини третьої статті 129 Конституції України та відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ст. 34 ГПК України).
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Дослідивши умови договору про надання доступу до електричних мереж № 007-17/11 від 27.01.2011 року в запропонованій позивачем редакції, зважаючи на обставини, які викладено в заявах позивача та відповідача, суд дійшов висновку, що такі умови відповідають умовам типового договору, Закону України "Про електроенергетику".
З урахуванням вищевикладеного суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до приписів, встановлених ст. 49 ГПК України, судові витрати покладаються на обидві сторони.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 124, 129 Конституції України, Законом України "Про електороененгетику", Правилами користування електроенергією, затверджені постановою НКРЕ від 31.07.1996 року № 28, зареєстровані Міністерством юстиції України від 02.08.1996 року, за N 417/1442 /з наступними змінами і доповненнями/, ст. 649 Цивільного кодексу України, ст.ст. 179, 180, 181, ч. 3 ст. 184, ст.ст. 187, 277 Господарського кодексу України, ст. ст. 22, 33, 34, 43, 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Бистрецька ГЕС" до Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" про внесення змін до договору та зобов"язання ПАТ "Прикарпаттяобленерго" врахувати в своїй інвестиційній програмі вирати, пов"язані із приєднанням електроустановок ТзОВ "Бистрецька ГЕС" задовольнити.
Укласти договір про надання доступу до електричних мереж № 007-17/11 з додатками до договору на умовах проекту договору запропонованого позивачем, між Публічним акціонерним товариством "Прикарпаттяобленерго", вул. Індустріальна, 34, м. Івано-Франківськ, 76014, (ідентифікаційний код 00131564) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Бистрецька ГЕС", с. Бистрець, Верховинський район, Івано-Франківська область, 78707, (ідентифікаційний код 36760910) в наступній редакції:
ДОГОВІР № 007-17/11
про надання доступу до електричних мереж
м. Івано-Франківськ “___” ______ 2011 року.
Публічне акціонерне товариство «Прикарпаттяобленерго», далі - Електропередавальна організація (далі ЕО), що здійснює ліцензовану діяльність з передачі електроенергії, в особі технічного директора ВАТ «Прикарпаттяобленерго»Сеника Олега Степановича, який діє на підставі довіреності № 81 від 05.10.2009 року, з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю «Бистрецька ГЕС», в особі директора Шабуні Сергія Миколайовича, далі - Замовник, який діє на підставі Статуту від 09.09.2010 року, з іншої сторони, далі - Сторони, уклали цей Договір про надання доступу електроустановок Замовника до електричних мереж ЕО (далі Договір).
При виконанні умов цього Договору, а також вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим Договором, Сторони зобов'язуються керуватися Законом України "Про електроенергетику", Законом України "Про архітектурну діяльність", Законом України "Про основи містобудування " та іншими нормативно-правовими актами.
Підписавши цей Договір, Сторони підтверджують, що відповідно до законодавства та установчих документів, мають право укладати цей Договір, його укладання відповідає справжнім намірам сторін, які ґрунтуються на правильному розумінні предмету та всіх інших умов договору, наслідків його виконання та свідомо бажають настання цих наслідків.
1.Предмет Договор.
1.1.ЕО здійснює приєднання та підключення електроустановок Замовника до своїх електричних мереж після виконання Замовником технічних умов приєднання до електричних мереж електроустановки, яка виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел (далі - Технічні умови), що є додатком до цього Договору, та укладення передбаченого законодавством України договору щодо продажу виробленої електричної енергії.
1.2.3 метою тимчасового електрозабезпечення будівельних струмоприймачів та потреб Замовника на об'єкті, між Замовником та ЕО мереж укладається договір про постачання електричної енергії для електрозабезпечення будівельних струмоприймачів у встановленому законодавством України порядку і діє до завершення терміну дії даного Договору.
1.3.Прогнозована межа балансової належності електромереж встановлюється: РП-10 кВ проектної ПС 35/10 кВ.
1.4.Клас напруги в точці підключення буде становити 10 кВ, 2 клас.
2.Обов'язки сторін.
2.1.ЕО зобов'язана підключити електроустановки Замовника до своїх електромереж в строк до 5 днів після виконання Замовником вимог пункту 2.3 цього Договору в повному обсязі, прийняття електроустановки Замовника в експлуатацію, оформлення акту допуску на підключення електроустановки Замовника.
2.2.ЕО до завершення строку дії даного Договору зобов'язана виконати в повному обсязі наступні заходи по створенню можливості приєднання електроустановок Замовника:
-побудувати ЛЕП-35 кВ необхідного перетину від РП-35 кВ ПС 35/10 кВ «Ільці»до проектної ПС 35/10 кВ (тип, перетин та трасу проходження ЛЕП-35 кВ визначити проектом);
-в ПС 35/10 кВ «Ільці»для приєднання проектної ЛЕП-35 кВ встановити додаткову лінійну комірку 35 кВ з вакуумним вимикачем 35 кВ (тип лінійної комірки та вакуумного вимикача визначити проектом);
-побудувати проектну трансформаторну підстанцію 35/10 кВ з силовим трансформатором необхідної потужності (тип, потужність силового трансформатора та місце встановлення ПС 35/10 кВ визначити проектом).
2.3.Замовник, до завершення строку дії даного Договору, зобов'язаний:
2.3.1. Виконати в повному обсязі вимоги технічних умов № 007-17/11 від 27 січня 2011 року (Додаток № 1).
2.3.2. До підключення електроустановки Замовника до електричної мережі ЕО оплатити вартість допуску та підключення згідно виставленого рахунку та укласти договори, передбачені чинним законодавством.
З. Відповідальність сторін.
3.1.ЕО несе відповідальність за зміст, обґрунтованість виданих технічних умов.
3.2.Замовник несе відповідальність за достовірність наданих ЕО документів, належне виконання вимог даного Договору та технічних умов (Додаток 1), розроблення проектної документації, її узгодження з ЕО та іншими зацікавленими особами.
3.3.Сторони не відповідають за невиконання умов цього Договору, якщо це спричинено дією обставин непереборної сили. Факт дії обставин непереборної сили підтверджується відповідними документами.
3.4.ЕО несе відповідальність у встановленому законодавством порядку за своєчасне та належне будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення місцевих (локальних) електричних мереж, необхідних для приєднання.
4. Порядок вирішення спорів.
4.1.Усі спірні питання, пов'язані з виконанням цього Договору, вирішуються шляхом переговорів між сторонами.
4.2.У разі не досягнення згоди спір вирішується в судовому порядку відповідно до законодавства України. Спори, що виникають при укладенні, зміні та (або) розірванні Договору, справи у спорах про визнання договору недійсним або пов'язаних з виконанням даного договору, розглядаються в судах за місцем знаходження ЕО.
5. Строк дії Договору.
5.1.Цей Договір набирає чинності з моменту його підписання і діє протягом двох років з дати підписання.
5.2.Сторони мають право достроково виконати покладені на них зобов'язання по Договору. У разі дострокового виконання зобов'язань сторін згідно умов Договору може мати місце дострокове припинення Договору за згодою сторін або на підставах, передбачених чинним в Україні законодавством.
5.3.Договір може бути змінено або розірвано в односторонньому порядку на вимогу ЕО у разі порушення Замовником вимог пункту 2.3.1. - 2.3.2. даного Договору, про що Замовника повідомляється окремим письмовим повідомленням. Дане повідомлення вважається невід'ємною частиною Договору. Замовник має право на протязі 20 днів з дня отримання повідомлення виконати зобов'язання по договору та повідомити про це ЕО.
5.4.У разі розірвання Договору згідно п. 5.3., а також в інших випадках дострокового розірвання договору, оплачені Замовником кошти за видачу технічних умов та погодження проектної документації, ЕО не повертаються.
5.5.Термін дії Договору може бути продовжений за згодою сторін.
6. Інші умови Договору.
6.1.Після одержання проекту Договору Замовник у 20-ти денний термін повертає ЕО підписаний примірник Договору. У разі наявності заперечень до умов Договору Замовник у цей же термін надсилає протокол розбіжностей чи повідомляє ЕО про відмову від укладення Договору.
6.2.У разі недотримання порядку, зазначеного в п. 6.1. цього Договору, Договір вважається неукладеним (таким, що не відбувся).
6.3.Додатки до цього Договору є невід'ємними частинами цього Договору. Усі зміни та доповнення до Договору оформляються письмово, підписуються уповноваженими особами та скріплюються печатками з обох сторін, крім повідомлення передбаченого п. 5.3. та п. 6.5. даного Договору.
6.4.Цей Договір укладений у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу для Замовника та ЕО.
6.5.У разі, якщо на час дії даного Договору відбулися зміни в чинному законодавстві України, ЕО в односторонньому порядку вносяться зміни, які доводяться до Замовника окремим письмовим повідомленням. Дане повідомлення вважається невід'ємною частиною Договору.
6.6.Замовник має, статус платника податку на прибуток підприємств на загальних умовах.
6.7.ЕО має статус платника податку на прибуток підприємств на загальних умовах.
7. Місцезнаходження Сторін.
Електропередавальна організація:Замовник:
ПАТ «Прикарпаттяобленерго»ТзОВ «Бистрецька ГЕС»
76014,м. Івано-Франківськ, 78707, Івано-Франківська область, вул. Індустріальна, 34, Верховинський район, с. Бистрець
ідентифікаційний код 00131564,ідентифікаційний код 36760910,
р/р 26003301757 в філії р/р 2600101302388 в АТ "БМ Банк",
Івано-Франківське обласнеМФО 380913 м. Івано-Франківськ,
управління АТ "Ощадбанк",тел. 0676166984, 0503732374.
МФО 336503,
тел. (03442) 52-05-27.
Технічний директор
ПАТ «Прикарпаттяобленерго»Директор ТзОВ «Бистрецька ГЕС»
О. С. Сеник С. М. Шабуня
(підпис)(підпис)
Договір № 007-17/11 про надання доступу до електричних мереж вважати укладеним між Публічним акціонерним товариством "Прикарпаттяобленерго", вул. Індустріальна, 34, м. Івано-Франківськ, 76014, (ідентифікаційний код 00131564) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Бистрецька ГЕС", с. Бистрець, Верховинський район, Івано-Франківська область, 78707, (ідентифікаційний код 36760910) з дня набрання рішенням господарського суду законної сили.
Публічне акціонерне товариство "Прикарпаттяобленерго", вул. Індустріальна, 34, м. Івано-Франківськ, 76014, (ідентифікаційний код 00131564), врахувати в своїй інвестиційній програмі витрати, пов"язані із приєднанням електроустановок Товариства з обмеженою відповідальністю "Бистрецька ГЕС", с. Бистрець, Верховинський район, Івано-Франківська область, 78707, (ідентифікаційний код 36760910).
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго", вул. Індустріальна, 34, м. Івано-Франківськ, 76014, (ідентифікаційний код 00131564) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Бистрецька ГЕС", с. Бистрець, Верховинський район, Івано-Франківська область, 78707, (ідентифікаційний код 36760910) 85 (вісімдесят п"ять) грн. витрат по сплаті державного мита та 118 (сто вісімнадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Деделюк Б. В.
Повне рішення складено 22.08.11
Виготовлено в КП "Документообіг госп. судів"
______ Козло П. М. 22.08.11