ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
У Х В А Л А
м. Львів
15.08.2011 р. № 2а-5701/11/1370
у складі: головуючого –судді Кузьмича С.М.
при секретарі Ткач Б.
з участю представників сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Імідж Н»до Державної податкової інспекції в Пустомитівському районі Львівської області про визнання протиправними дій,
в с т а н о в и в:
В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про закриття провадження в справі оскільки суд в межах вказаної справи розглядає спір щодо висновків ДПІ у Пустомитівському районі Львівської області викладених в акті перевірки №5/232/32392999 від 17.01.2011р., згаданий акт не має обов»язкового характеру, не встановлює для позивача обов»язків, а тому не є рішеннями суб'єкта владних повноважень, не спричиняють виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а отже, не породжують правовідносин, що можуть бути предметом спору.
Представник позивача в судовому засіданні у вирішенні клопотання поклалася на думку суду та наполягає, що вказані в акті висновки не відповідають дійсності.
Заслухавши клопотання, думки представників сторін, ознайомившись із змістом позовної заяви та уточненнями до неї, суд приходить до переконання про обгрунтованість клопотання.
Згідно позовної заяви позивач просить визнати дії відповідача протиправними, які полягають у викладені в акті перевірки незаконних висновків про безтоварність та нікчемність фінансово-господарських операцій.
У відповідності до норми п. 1 ч.1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Акт державного чи іншого органу –це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших публічно-правових відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.
Залежно від компетенції органу, який прийняв такий документ, і характеру та обсягу відносин, що врегульовано ним, акти поділяються на нормативно-правові і такі, що не мають нормативно-правового характеру, тобто індивідуальні.
Нормативно-правовий акт –це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово. Що ж до актів індивідуальної дії, то такі породжують конкретні права та обов'язки для конкретних суб'єктів права, яким такі адресовані.
Тобто, за умови, що у нормативно-правових актах та правових актах індивідуальної дії зафіксовані саме рішення, що стосуються прав свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин, лише тоді можливе їх оскарження у адміністративних судах.
Як вбачається із матеріалів справи, позивач оскаржує окремі положення Акту перевірки, а саме окремі висновки наведені в ньому, однак даний Акт не є рішенням суб'єкта владних повноважень індивідуальної дії, як і рішення за результатами розгляду заперечень на Акт, оскільки не носить обов'язкового характеру для позивача та не тягне за собою для нього будь-яких прав та обов'язків, а відтак не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору.
З огляду на викладене, керуючись ст.157 КАС України, суд
у х в а л и в :
копотання задовольнити.
Закрити провадження в справі за позовом Приватного підприємства «Імідж Н»до Державної податкової інспекції в Пустомитівському районі Львівської області про визнання протиправними дій.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п»яти днів з дня проголошення ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий С.М.Кузьмич