Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 серпня 2011 року Справа № 2а-6155/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Цицюри О.О.,
за участю секретаря судового засідання Бойко В.В.,
представників сторін:
від позивача державний податковий інспектор юридичного відділу
ОСОБА_1, довіреність №9844/9/10 від 27.07.2011,
від відповідача Кузнецов О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м.Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал-Інвест АСК» про стягнення коштів за податковим боргом перед бюджетом у загальному розмірі 16958,87 грн., у тому числі, з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 8620,75 грн., з податку на додану вартість в сумі 8338,12 грн., з рахунку у банку, обслуговуючого божника,
ВСТАНОВИВ:
18 липня 2011 року позивач - ДПІ в Артемівському районі у місті Луганську звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал-Інвест АСК» про стягнення коштів за податковим боргом перед бюджетом у загальному розмірі 16958,87 грн., у тому числі, з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 8620,75 грн., з податку на додану вартість в сумі 8338,12 грн., з рахунку у банку, обслуговуючого божника.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Капітал-Інвест АСК» (ідентифікаційний код юридичної особи 36638066) зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради в якості юридичної особи 27.08.2009 за реєстраційним номером № 1382102 0000 016546 та знаходиться на податковому обліку в якості платника податків ДПІ в Артемівському районі у м.Луганську з 28.08.2009 за №6414. Так, у звязку з несвоєчасною сплатою податкового зобовязання у ТОВ «Капітал-Інвест АСК» утворився податковий борг перед бюджетом у загальному розмірі 16958,87 грн., з яких: з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 8620,75 грн., де податкове зобовязання нараховано самостійно платником податку в податковій декларації з податку на прибуток підприємства №9003053816 від 10.05.2011 на суму 9860,00 грн. (термін сплати - 30.03.2011), з яких частково відповідачем сплачено 1239,25 грн., та з податку на додану вартість в сумі 8338,12 грн., де податкове зобовязання нараховано самостійно останнім за податковою декларацією з ПДВ №9001543671 від 21.03.2011 на суму 9629,00 грн. (термін сплати-30.03.2011), з якої частково відповідачем погашено 1874,88 грн., за податковою декларацією з ПДВ №9003234982 від 17.05.2011 на суму 170,00 грн. (термін сплати-30.05.2011), за податковою декларацією №9004379259 від 21.06.2011 на суму 414,00 грн. (термін сплати-30.06.2011). Через несплату у встановлені строки податкових зобовязань ДПІ в Артемівському районі у м.Луганську на адресу ТОВ «Капітал-Інвест АСК» було направлено податкову вимогу №249 від 07.04.2011. До теперішнього часу податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 8620,75 грн. та з податку на додану вартість в сумі 8338,12 грн., а всього 16958,87 грн. відповідачем не погашено, тому позивач просив стягнути його в судовому порядку з рахунку у банку, обслуговуючого божника.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягав на їх задоволенні, дав суду пояснення, аналогічні викладеному у позові.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно визначення адміністративної справи.
Згідно зі статтею 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до ст.6 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI податком є обовязковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);
пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
У відповідності із статтею 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання; подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку); подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством; виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування та митної справи і підписувати акти (довідки) про проведення перевірки; не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи; повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації); повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця; забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом; допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У судовому засіданні встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Капітал-Інвест АСК» (ідентифікаційний код юридичної особи 36638066) зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради в якості юридичної особи 27.08.2009 за реєстраційним номером № 1382102 0000 016546 та знаходиться на податковому обліку в якості платника податків ДПІ в Артемівському районі у м.Луганську з 28.08.2009 за №6414 (аркуші справи 6,7).
Станом на 06.07.2011 за відповідачем Товариством з обмеженою відповідальністю «Капітал-Інвест АСК» рахується податковий борг перед бюджетом у загальному розмірі 16958,87 грн., з яких: з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 8620,75 грн., де податкове зобовязання нараховано самостійно платником податку в податковій декларації з податку на прибуток підприємства №9003053816 від 10.05.2011 на суму 9860,00 грн. (термін сплати - 30.03.2011), з яких частково відповідачем сплачено 1239,25 грн., та з податку на додану вартість в сумі 8338,12 грн., де податкове зобовязання нараховано самостійно останнім за податковою декларацією з ПДВ №9001543671 від 21.03.2011 на суму 9629,00 грн. (термін сплати-30.03.2011), з якої частково відповідачем погашено 1874,88 грн., за податковою декларацією з ПДВ №9003234982 від 17.05.2011 на суму 170,00 грн. (термін сплати-30.05.2011), за податковою декларацією №9004379259 від 21.06.2011 на суму 414,00 грн. (термін сплати-30.06.2011) (аркуші справи 9,10-11,12-13,14-15).
Пунктом 59.1. ст.59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Так, через несплату Товариством з обмеженою відповідальністю «Капітал-Інвест АСК» суми узгоджених податкових зобовязань в установлені законодавством строки, Державною податкової інспекцією в Артемівському районі у місті Луганську на адресу останнього було направлено податкову вимогу від 07.04.2011 №249 на суму 7754,12 грн., яка була отримана директором відповідача особисто 22.04.2011 року (аркуш справи 8).
Однак, ужиті заходи не призвели до добровільного погашення податкового боргу відповідачем.
Даних про оскарження відповідачем зазначеної податкової вимоги або про її відкликання податковим органом судом не встановлено, а тому вона є узгодженою та чинною на час розгляду справи.
Наявність податкового боргу з перед бюджетом у загальному розмірі 16958,87 грн.,з яких: з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 8620,75 грн., з податку на додану вартість в сумі 8338,12 грн., що обліковується за відповідачем, підтверджується також розрахунком суми податкового боргу станом на 06.07.2011, довідкою про суми податкового боргу станом на 06.07.2011 №8982/9/19, скороченою формою облікової картки платника податків станом на 11.08.2011 (аркуш справи 3,4,34-35,36-37).
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).
Частиною 1, 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач- визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Відповідно до частин 1, 3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач- визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.
У разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Згідно частини 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочиснтва України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Підстав для неприйняття визнання позовних вимог відповідачем суд не вбачає.
Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно рахується податковий борг перед бюджетом у загальному розмірі 16958,87 грн., у тому числі, з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 8620,75 грн., з податку на додану вартість в сумі 8338,12 грн., про який він повідомлений, який ним не оспорено та до теперішнього часу в добровільному порядку не сплачено, визнано у повному обсязі, суд дійшов висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до суду з вказаним адміністративним позовом щодо стягнення з ТОВ «Капітал-Інвест АСК» коштів у рахунок погашення податкового боргу з усіх наявних рахунків у банках платника податків, дотримані вимоги пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м.Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал-Інвест АСК» про стягнення коштів за податковим боргом перед бюджетом у загальному розмірі 16958,87 грн., у тому числі, з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 8620,75 грн., з податку на додану вартість в сумі 8338,12 грн., з рахунку у банку, обслуговуючого божника задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал-Інвест АСК» (ідентифікаційний код юридичної особи 36638066, місцезнаходження: 91021 м.Луганськ, пров.2-й Український, буд.2; розрахунковий рахунок №26004188625 «Раффайзен Банк Аваль» у м.Києві, МФО 380805) кошти за податковим боргом у загальному розмірі 16958 грн. 87 коп. (шістнадцять тисяч девятсот пятдесят вісім гривень 87 копійок), у тому числі, з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 8620 грн. 75 коп. (вісім тисяч шістсот двадцять гривень 75 копійок), звернувши стягнення з рахунку у банку обслуговуючого платника податків на користь державного бюджету, код платежу 11021000, р/р №31118009700003, утримувач УДКУ у м.Луганську ГУДКУ у Луганській області, код утримувача 24046582, банк ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, з податку на додану вартість в сумі 8338 грн. 12 коп. (вісім тисяч триста тридцять вісім гривень 12 копійок), звернувши стягнення з рахунку у банку обслуговуючого платника податків на користь державного бюджету, код платежу 14010100, р/р №31110029700003, утримувач УДКУ у м.Луганську ГУДКУ у Луганській області, код утримувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова складена та підписана в повному обсязі 12 серпня 2011 року.
< Резолютивна частина >
< Текст >
СуддяО.О. Цицюра