Постанова № 17773066, 08.08.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.08.2011
Номер справи
2а-5265/11/1270
Номер документу
17773066
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №9

ПОСТАНОВА

Іменем України

08 серпня 2011 року Справа № 2а-5265/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Антрацитшахтобуд» про стягнення суми штрафних санкцій,

ВСТАНОВИВ:

22 червня 2011 року прокурор м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача ВАТ «Антрацитшахтобуд», в якому послався на наступне. У порушення вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення про розкриття емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364 (далі Положення), у термін до 25.04.2011 відповідач не розкрив регулярну квартальну інформацію за I квартал 2011 року шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії. Дії відповідача мають ознаки правопорушення, відповідальність за яке передбачена п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - нерозміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Обставин, що помякшують відповідальність ВАТ «Антрацитшахтобуд», не встановлено. Обставиною, що обтяжує відповідальність ВАТ «Антрацитшахтобуд», є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення. За фактом правопорушення було складно акт від 13.05.2011 № 63-ЛУ. ЛТУ ДКЦПФР відносно відповідача було винесено постанову від 25.05.2011 № 63-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000 грн. Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Держказначейства в Луганській області протягом 15 днів з дня отримання постанови. Постанова позивача у встановленому порядку не оскаржувалася, копії платіжних документів, які б підтверджували оплату суми штрафу, на адресу позивача не надходили, що свідчить про несплату суми штрафу. Прокурор просить стягнути з відповідача суму штрафної санкції у розмірі 17000 грн. у дохід Державного бюджету України.

У встановлений судом строк відповідачем не подано ні заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.

Розглянувши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Стаття 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначає, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до ст. 8 цього Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, серед інших повноважень, має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Судом встановлено, що відповідач, який зобовязаний розкривати регулярну квартальну інформацію шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР, цей обовязок не виконав, що було встановлено під час перевірки. За результатами перевірки позивачем було складено акт від 13.05.2011 № 63-ЛУ про те, що ВАТ «Антрацитшахтобуд» порушило вимоги п. 1 та п. 3 глави 3 розділу IV Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», тобто в термін до 25.04.2011 не розкрило регулярну квартальну інформацію за І квартал 2011 року шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.

Відповідно до вимог п. 7 Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.09.2001 № 248 «Про порядок подання щоквартальної інформації акціонерними товариствами та холдинговими компаніями зі значною державною часткою в статутному капіталі», за ненадання, несвоєчасне надання або надання свідомо недостовірної інформації емітент несе відповідальність відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Згідно п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії ВАТ «Антрацитшахтобуд» підпадають під ознаки порушення, відповідальність за яке передбачена п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

У звязку з цим ЛТУ ДКЦПФР відносно відповідача було винесено постанову від 25.05.2011 № 63-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000 грн. Обставин, що помякшують відповідальність ВАТ «Антрацитшахтобуд», не встановлено. Обставиною, що обтяжує відповідальність ВАТ «Антрацитшахтобуд», є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення (постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 31.03.2011 № 25-ЛУ).

Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України протягом 15 днів з дня отримання постанови. Постанова в установленому порядку оскаржена та скасована не була та на цей час є чинною. Інформації щодо виконання постанови на адресу позивача не надходило.

Вказані обставини підтверджуються актом ЛТУ ДКЦПФР від 13.05.2011 № 63-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів (арк. справи 7), постановою від 31.03.2011 № 25-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів (арк. справи 10), постановою від 25.05.2011 № 63-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів (арк. справи 11), реєстрами вихідної кореспонденції (арк. справи 6, 9, 12).

На підставі викладеного суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Антрацитшахтобуд» про стягнення суми штрафних санкцій задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Антрацитшахтобуд» (94601, Луганська область, м. Антрацит, вул. Будівельна, 14, код ЄДРПОУ 00181473) у дохід Державного бюджету України (р/р 31112106700010 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 25992095, код бюджетної класифікації 21081100) суму штрафної санкції у розмірі 17000 грн. (сімнадцять тисяч грн.).

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

СуддяІ.О. Свергун