Постанова № 17772894, 29.07.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.07.2011
Номер справи
2а-5838/11/1270
Номер документу
17772894
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 липня 2011 року Справа № 2а-5838/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі

Судді Ковальової Т.І.,

при секретарі судового засідання Бавикіній А.О.

за участю представників сторін:

від позивача Слєпцова І.В.

Гасанов З.В.

від відповідача Білощук Я.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Азмол - Сервіс» до державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганську про визнання протиправним та скасування рішення № 1141 від 16.06.2011 року, про зобовязання виконати певні дії,

ВСТАНОВИВ:

06 липня 2011 року до суду надійшла адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Азмол - Сервіс» до державної Податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганську про визнання протиправним та скасування рішення № 1141 від 16.06.2011 року, про зобовязання виконати певні дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «АЗМОЛ-СЕРВІС» зареєстроване як суб'єкт господарювання - юридична особа виконавчим комітетом Луганської міської ради 19.04.2000 року, реєстр, запис №13821200000003739, ідентифікаційний код 30877463, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №485455.

Товариство з обмеженою відповідальністю «АЗМОЛ-СЕРВІС» є платником податків і зборів та перебуває на обліку в ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську.

Також Товариство з обмеженою відповідальністю «АЗМОЛ-СЕРВІС» є платником податку на додану вартість, про що ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську видане свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість № 17035433, індивідуальний податковий номер 308774612334.

Позивач вважає, що дії відповідача з приводу анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «АЗМОЛ-СЕРВІС» порушують його права та інтереси у сфері оподаткування.

У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі, вказавши що вони за кожний звітний період з травня 2010 року до квітня 201 року надавало до ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську податкові декларації з податку на додану вартість в яких була відображена господарська діяльність підприємства та вказані податкові зобовязання. Позивачем вчасно були сплачені всі податки та збори про що свідчать платіжні доручення за період з 2010 року по 2011 рік. Тому незаконно було анульованої реєстрацію як платника податку на додану вартість.Просили суд визнати протиправним та скасувати рішення № 1141 від 16.06.2011 року ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «АЗМОЛ-СЕРВІС» код ЄДРПОУ 30877463.

Зобов'язати ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську вчинити дії із відновлювання в Реєстрі платників податку на додану вартість ідентифікаційних даних свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 17035433, індивідуальний податковий номер 30877461233, виданого ТОВ «АЗМОЛ-СЕРВІС» код ЄДРПОУ 30877463, ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську, з моменту його анулювання згідно рішення № 1141 від 16.06.2011 року.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позивних вимог та просила суд відмовити в задоволенні позову.

В обґрунтування своїх заперечень зазначила, що за даними автоматизованої системи співставлення підприємство мало розбіжності податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість, зокрема заниження податкових зобов'язань в сумі 957,1 тис. грн. та завищення податкового кредиту в сумі 1110,9 тис. грн.

За результатами перевірки зроблено висновок щодо наявності ознак нікчемності угод з усіма контрагентами постачальниками товару за квітень 2011 року на загальну суму 6690,02 грн..

Директор ТОВ «Азмол-Сервіс» - Слєпцова Інна Валеріївна, контролює діяльність 25 суб'єктів господарювання, в яких вона є директором, бухгалтером, засновником або уповноваженою особою. При відпрацюванні даних підприємств у межах розпорядження №48-р, за результатами аналізу схем руху ПДВ даних СГ встановлено, що підприємства водночас є «податковими ямами» та підприємствами - «транзитерами», формуючі від самих себе податковий кредит, при цьому не декларуючі податкові зобов'язання, зокрема в частині користування схемним податковим кредитом, сформованим для вигодонабувачів та в порушення чинного законодавства в частині фіктивного банкрутства. Так, у наданій податковій звітності ТОВ «Азмол-Сервіс» обсяги придбання та суми податкового кредиту не підтверджені контрагентами - постачальниками.

У зв'язку з коротким терміном відпрацювання підприємств високого ризику - ТОВ «Азмол-Сервіс» вжито всі необхідні заходи згідно Методичних рекомендацій (орієнтовного алгоритму дій) ОДПС затверджені розпорядженням ДПА України від 24.02.11 № 48-р «Про відпрацювання підприємств», в тому числі рішенням ДПІ від 16.06.11 №1141 було анульовано свідоцтво платника ПДВ ТОВ «Азмол-Сервіс» за ініціативою податкового органу з причин відсутності постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту у деклараціях (податкових розрахунках) протягом 12 послідовних податкових місяців відповідно вимог абз. «г» п.1 ст. 184 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI.

Так, як за останні 12 місяців платником подавались до ДПІ декларації з податку на додану вартість, а саме: за червень-липень 2010 року подані до ДПІ з прочерками, за серпень-грудень 2010 року та січень-лютий 2011року з обсягами поставки по 5 грн. за кожний місяць. За березень-травень п. р. заявлений загальний обсяг поставки склав 15,5 млн. грн. та у березні-квітні п. р. до ДПІ надавались уточнюючі розрахунки з обсягам поставки на загальну суму 4,7 млн. грн., але зазначені у наданій звітності обсяги придбання та суми податкового кредиту не підтверджені контрагентами-постачальниками, а саме: ТОВ «Промінвест Україна -2010», ПП «Іст-Оіл Луганськ» та ТОВ «ТПГ» Восток».

Таким чином, відповідач вважає, що рішення винесене правомірно, дії ДПІ в Артемівському районі м. Луганська відповідають вимогам чинного законодавства.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню із наступних підстав.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «АЗМОЛ-СЕРВІС» зареєстроване як суб'єкт господарювання - юридична особа виконавчим комітетом Луганської міської ради 19.04.2000 року, реєстр, запис №13821200000003739, ідентифікаційний код 30877463, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №485455 (7).

Товариство з обмеженою відповідальністю «АЗМОЛ-СЕРВІС» є платником податків і зборів та перебуває на обліку в ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську (а.с.10).

Товариство з обмеженою відповідальністю «АЗМОЛ-СЕРВІС» є платником податку на додану вартість, про що ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську видане свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість № 17035433, індивідуальний податковий номер 308774612334 (а.с.8).

24.06.2011 року на адресу ТОВ «АЗМОЛ-СЕРВІС» надійшов лист за № 4313/9 в якому було Рішення № 1141 від 16.06.2011 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «АЗМОЛ-СЕРВІС» (а.с.11-13).

З тексту рішення вбачається, що воно було складене на основі висновку комісією, створеною відповідно до розпорядження ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську від 04.03.2011 року № 11. Комісією було встановлено, що ТОВ «АЗМОЛ-СЕРВІС» подає податкові декларації з податку на додану вартість протягом періоду з травня 2010 року до квітень 2011 року з показниками, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту, та має за останні 12 календарних місяців обсяги оподаткованих операцій 0,00 гривень.

Відповідно до абзацу «г» п 184.1 ст. 184 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-УІ, висновком комісії стало те, що перелічені в Рішенні № 1141 документи є підставою для анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «АЗМОЛ-СЕРВІС», у зв'язку з поданням декларації з податку на додану вартість протягом періоду з травня 2010 року до квітня 2011 року з показниками, які свідчать про відсутність постачання/ придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.

ТОВ «АЗМОЛ-СЕРВІС» за кожен звітній період з травня 2010 року до квітня 2011 року надавало до ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську податкові декларації з податку на додану вартість в яких була відображена господарська діяльність підприємства та вказані податкові зобов'язання. Це підтверджується податковими деклараціями з податку на додану вартість в яких стоїть печатка ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську про отримання та тими які були направлені електронною поштою (а.с.14-68, 92-104). Також позивачем вчасно були сплачені всі податки та збори про що свідчать платіжні доручення за період з 2010 року по 2011 рік (а.с.105-108).

У справах щодо оскарження рішень суб'єкта владних повноважень суд перевіряє, зокрема законність таких рішень, за результатом чого, згідно з п.1 ч.2 ст.162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову може прийняти постанову про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень і про скасування або визнання його не чинним.

На підставі абзацу «г» п. 184. 1. ст. 184 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-УІ, особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає органу державної податкової служби декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту;

ТОВ «АЗМОЛ-СКРВІС» за кожний звітний період з травня 2010 року до квітня 2011 року надавало до ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську податкові декларації з податку на додану вартість, з січня по квітень 2011 року (аркуш справи 51-68, 92-104) була відображена господарська діяльність підприємства та вказані податкові зобовязання. Позивачем вчасно були сплачені всі податки та збори про що свідчать платіжні доручення за період з 2010 року по 2011 рік (аркуш справи 105-108).

Таким чином, у підприємства відсутні такі обставини, що протягом 12 послідовних місяців подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту. Тому винесене рішення №1141 від 16.06.2011року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість є противоправним і підлягає скасуванню.

Відповідно до п. 1 розділу II Положення «Про реєстрацію платників податку на додану вартість», затвердженого Наказом ДПА України №978 від 22.12.10 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2010 року за №1400/18695, реєстр платників податку на додану вартість - це автоматизований банк даних, створений для реєстрації та єдиного обліку платників ПДВ, єдиних принципів їх ідентифікації, контролю за справлянням податку на додану вартість та організації суцільного й вибіркового аналізу.

Пунктом 3 розділу II цього Положення встановлено, що формування та ведення Реєстру здійснює центральний орган державної податкової служби.

Дані Реєстру передаються до податкових органів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - регіональні податкові органи), а також податкових органів у районах, містах, районах у містах, міжрайонних, об'єднаних та спеціалізованих податкових органів (далі - районні податкові органи).

Згідно п. 6 розділу II цього Положення, районні податкові органи здійснюють: приймання заяв, контроль за повнотою даних щодо відповідності нормативним документам; обробку даних заяв та документів щодо реєстрації, перереєстрації, анулювання свідоцтв та анулювання реєстрації платників ПДВ, виключення із реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування; формування файлів для передання до регіональних податкових органів; приймання файлів з регіональних баз з присвоєними індивідуальними податковими номерами та номерами свідоцтв про реєстрацію платників ПДВ; видачу, заміну свідоцтв про реєстрацію платників ПДВ та засвідчення їх копій; виконання функцій адміністратора бази даних районного рівня (накопичення, аналіз даних, контроль за достовірністю та актуалізацією даних, зберіганням, захистом їх, контроль за правом доступу тощо); моніторинг платників ПДВ, включених до Реєстру; формування бази даних платників ПДВ районного рівня.

Згідно з п. 6 розділу V цього Положення, рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою податкового органу може бути оскаржене відповідно до чинного законодавства.

Згідно з п. п. 6.2. п. 6 розділу V цього Положення, підставою для внесення до Реєстру запису про відміну анулювання реєстрації, що відбулась за ініціативою податкового органу, є рішення суду, яке набрало законної сили, або рішення податкового органу про відміну анулювання реєстрації та скасування свого рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ. Рішення із копіями відповідних документів направляються до центрального органу державної податкової служби для розгляду та внесення відповідних змін до Реєстру. Рішення податкового органу про відміну анулювання реєстрації та скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ викладається з описом ситуації, посиланням на Податковий Кодекс України, зазначенням мотивів та обґрунтувань прийняття такого рішення, оформляється на бланку та підписується керівником такого органу чи особою, яка виконує його обов'язки.

Виходячи із змісту зазначеної норми підставою для внесення до Реєстру платників податку на додану вартість є рішення суду, яким встановлено скасування рішення податкового органу про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість.

З аналізу вищевказаного Положення, ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську зобов'язана внести до Реєстру платників податку на додану вартість відомості про відміну анулювання реєстрації платника податку ТОВ «АЗМОЛ-СЕРВІС» та відновлювання в Реєстру платників податку на додану вартість ідентифікаційних даних свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 17035433, індивідуальний податковий номер 30877461233.

Відповідно до ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись ст. ст. 9, 10, 11, 17, 18, 71, 94, 128, 158-163, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Азмол - Сервіс» до державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганську про визнання протиправним та скасування рішення № 1141 від 16.06.2011 року, про зобовязання виконати певні дії, задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення № 1141 від 16.06.2011 року ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «АЗМОЛ-СЕРВІС» код ЄДРПОУ 30877463.

Зобов'язати державну податкову інспекцію в Артемівському районі у м. Луганську відновити в Реєстрі платників податку на додану вартість ідентифікаційних даних свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 17035433, індивідуальний податковий номер 30877461233, виданого ТОВ «АЗМОЛ-СЕРВІС» код ЄДРПОУ 30877463, ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську, з моменту його анулювання.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ «АЗМОЛ-СЕРВІС» держмито в сумі 3 грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Повний текст постанови складений та підписаний 03 серпня 2011 року.

< Резолютивна частина >

< Текст >

СуддяТ.І. Ковальова