ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2011 р. Справа № 2а/0270/2614/11
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Мультян Марини Бондівни,
при секретарі судового засідання: Павліченко Аліні Володимирівні
за участю представників сторін:
позивача : ОСОБА_1- представник за довіреністю
відповідача : ОСОБА_2- представник за дорученням
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Публічного акціонерного товариства "Вінницяобленерго" в особі структурної одиниці "Липовецькі електричні мережі"
до: Управління праці та соціального захисту населення Липовецької районної державної адміністрації Вінницької області
про: визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Вінницяобленерго" в особі структурної одиниці "Липовецькі електричні мережі" до Управління праці та соціального захисту населення Липовецької районної державної адміністрації Вінницької області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою від 01.06.2011 року відкрито провадження у справі.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач 16.11.2010 року звернувся до відповідача щодо врегулювання питання по відшкодуванню відповідачем витрат, пов"язаних із наданням пільг по оплаті електроенергії працівникам міліції-пенсіонерам. Проте, позивач отримав відмову від відповідача сплатити існуючу заборгованість у розмірі 3584,53 грн. Таку відмову позивач вважає протиправною та такою, що порушує чинне законодавство. Також позивачем заявлено вимогу стягнути з Державного бюджета України на користь ВАТ "АК Вінницяобенерго" судові витрати у сумах 3, 40 грн. та 61, 50 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі, просив його задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, посилаючись на доводи викладені в запереченні. В своєму запереченні відповідач зазначив, що Управління праці та соціального захисту населення Липовецької районної державної адміністрації Вінницької області є державною бюджетною установою, яка усі виплати проводить відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України" на відповідні роки та згідно Бюджетного кодексу України. Також, відповідач пояснив, що згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008 положення п.68 розділу 2 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" щодо надання пільг в оплаті на житлово-комунальні послуги, передбачені Законом України "Про міліцію" визнано таким, що втратило чинність з дня ухвалення вказаного рішення, а додаткових вимог стосовно порядку його виконання не визначено. Таким чином, відповідач вважає, що діяв правомірно та у межах своїх повноважень.
Дослідивши документи по справі, вислухавши учасників процесу, судом встановлено наступне.
З 22.05.2008 року ПАТ "Вінницяобленерго", як енергопостачальна організація зобов"язана надавати зазначеній категорії пенсіонерів електроенергію по пільговому тарифу, а саме 50% знижки по оплаті спожитої електроенергії на весь її споживчий обсяг.
30.10.2010 року відповідач погодив поособові списки пільговиків, на яких розповсюджується дія ст.22 Закону України "Про міліцію"(а.с.19) та відомості розрахунку збитків, завданих енергопостачальній організації на загальну суму 6149,51 грн.(а.с.8-18).
01.11.2010 року відповідач підписав акт звірки розрахунків, в якому зазначив сальдо на 01.02.2011 року - нуль гривень.
Проте, сальдо СО "липовецькі ЕМ" на 01.11.2010 року складає 6149,51 грн.
Постановою Вінницького окружного суду від 13.04.2010 року та ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду стягнуто з відповідача заборгованість станом на 01.02.2010 року у розмірі 2564,98 грн.
Таким чином, за період з 01.02.2010 року по 30.11.2010 року заборгованість Управління праці та соціального захисту населення Липовецької районної державної адміністрації Вінницької області позивачу становить 3584,53 грн.
16.11.2010 року Публічне акціонерне товариство "Вінницяобленерго" в особі структурної одиниці "Липовецькі електричні мережі" звернулосьсь до Управління праці та соціального захисту населення Липовецької районної державної адміністрації Вінницької області щодо врегулювання питання по відшкодуванню відповідачем витрат, пов"язаних із наданням пільг по оплаті електроенергії працівникам міліції-пенсіонерам.
05.01.2011 року відповідач направив лист-відповідь №01-13-11 (а.с.20) із відмовою відшкодувати витрати на підставі п.4 ст.22 Закону України "Про міліцію".
Не погоджуючись з даною відмовою Публічне акціонерне товариство "Вінницяобленерго" в особі структурної одиниці "Липовецькі електричні мережі" звернулось до адміністративним позовом.
Проаналізувавши матеріали справи, дослідивши докази по справі, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст.19 Закону україни "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії", виключно законами України визначаються: мінімальний розмір заробітної плати; мінімальний розмір пенсії за віком; неоподатковуваний мінімум доходів громадян; величина порогу індексації грошових доходів громадян; пільги щодо оплати житлово-комунальних, транспортних послуг і послуг зв'язку та критерії їх надання. Державні соціальні гарантії є обов'язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.
На підставі зазначеного, суд не приймає доводи відповідача щодо врахування норм Постанови Кабінету Міністрів України №879 від 01.08.1996 року.
Згідно ст 22 Закону України "Про міліцію", держава гарантує працівникам міліції соціальний захист.
Частиною 4 цієї статті встановлено, працівникам міліції та членам їх сімей надається 50-процентна знижка по оплаті жилої площі, комунальних послуг, а також палива в межах норм, встановлених законодавством.
Також, пп. 1 п. 68 розділу ІІ Закону України №107-VI від 28.12.2007 року "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яким ч.4 ст.22 Закону України "Про міліцію" доповнено словами " в межах норм, встановлених законодавством" Рішенням Коституційного суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 року, визнано неконституційним.
Відповідно до ст. 38 Закону України "Про Державний бюджет на 2010 рік" надання пільг працівникам міліції-пенсіонерам здійснюється за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетом.
Пунктом 3 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №256 від 04.03.2002, визначено відповідача як головного розпорядника коштів, який зобов"язаний проводити відповідні відшкодування.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Щодо вимоги позивача стягнути з Державного бюджета України на користь ВАТ "АК Вінницяобенерго" судові витрати у сумі 61,50 грн., позивач в судовому засіданні відмовився від цієї вимоги зробивши усну заяву.
Враховуючи зазначене та норми ст.136 КАС України, судом прийнято до уваги заяву позивача.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 94 КАС України, судові витрати підлягають стягненню з Державного бюджету України на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправною відмову Управління праці та соціального захисту населення Липовецької районної державної адміністрації Вінницької області щодо відшкодування пільг громадянам, які мають право на пільги згідно Закону України" Про міліцію" за лютий-жовтень 2010 року.
Зобов"язати Управління праці та соціального захисту населення Липовецької районної державної адміністрації Вінницької області виплатити заборгованість у розмірі 3584 грн.53 коп. (три тисячи п"ятсот вісімдесят чотири гривні 53 копійки) на користь ПАТ "Вінницяобленерго" в особі структурної одиниці "Липовецькі електричні мережі" (вул. Некрасова, 12, м. Липовець, Вінницької області, 22500, р/р 260066460 в ВОД "РФБанк Аваль" МФО 302227, код 25510251).
Стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства "Вінницяобленерго" в особі структурної одиниці "Липовецькі електричні мережі" 3,40 грн.( три гривні, 40 копійок) в рахунок відшкодування судових витрат.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Мультян Марина Бондівна
12.07.2011